Skocz do zawartości
Wolf85

RTX 2070 Super

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do kupna MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO. Na stronie producenta jest napisane, rekomendowana moc zasilacza 650W, posiadam RM550x czy powinienem wymienić zasilacz na z większą mocą czy jednak wystarczy. Chce dodać że posiadam I7 7700k podkręconego na 5Ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dokładnie taka samą kartę i Ryzenz 7 3700x , w sobote będę składał, też sie zastanawiam czy mój zasilacz podoła, tym bardziej ze juz kilka ładnych latek ma. Nz ta chwilę moge ci zaproponować wyliczenie zasilki , na ponizszej stronce ale czy mozna temu zawierzyć?

https://outervision.com/power-supply-calculator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedle testów co patrzyłem , to pobór i7 8700k@5.0 + oc rtx2070 super pobiera w okolicach 350w przy obciążeniu . rmx ma 550w na lini +12v więc podoła, tego cooler mastera nie znam, ale jak jest dobry jakościowo to też powinien ogarnąć taki zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj rmx lajtowo wystarczy jeszcze z zapasem w dodatku to bardzo dobry zasilacz, nic nie zmieniaj.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na kanale techlipton widziałem test w którym komp z RTX 2070 Super OC pobierał 480W. Biorąc pod uwagę sprawność zasilacz 550W wg tamtego testu to za mało.

 

Film:

 

6:41, moc pobrana w Wiedźminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na kanale techlipton widziałem test w którym komp z RTX 2070 Super OC pobierał 480W. Biorąc pod uwagę sprawność zasilacz 550W wg tamtego testu to za mało.

 

Film:

 

6:41, moc pobrana w Wiedźminie.

 

480W? kto by chciał mieć taki piec w domu XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na kanale techlipton widziałem test w którym komp z RTX 2070 Super OC pobierał 480W. Biorąc pod uwagę sprawność zasilacz 550W wg tamtego testu to za mało.

 

Film:

 

6:41, moc pobrana w Wiedźminie.

 

 

A widziałeś platformę testową? i9 7900x 10r/20w i pobór jest podany dla całego zestawu. Podałem pobór z innych testów przy użyciu cywilnego procka jakim jest kręcone i7 8700k.

 

Tu z forum też test : https://pclab.pl/zdjecia/artykuly/stilgarus/2019/lipiec/navi333/oc/power_load_oc.png

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem. Między nimi to raptem 40W. Piszę tak, by kupujący zastanowił się czy warto się ograniczać zasilaczem. Wystarczy, że włączy w GPU Tweak power limit na 115-120% I może być blisko końca zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do rtx 2070 rekomendowali 550W. Tri x od MSI jest prawdopodobnie na pcb od 280 trio x - ciut mocniejsza i trochę większy pobór. Do starego 1080 amp extreme to zotac podawał nawet 500w. Zwiększyli limity głównie z powodu parowania tych kart z cpu typu 9900k lub 3900x. Na moim Be Quiet L8 630w ta karta działa bez problemów, nawet na ustawieniach +100/+1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Silnoręki. Jeśli zasilacz ma 550w na linii 12V to znaczy, ze tyle mocy może dostarczyć. Zakładając obciązenie 100% oznacza to że przykładowo przy sprawności 90% wezmie z gniazdka ok 610w. Podsumowujac wystarczy nawet przy załozeniu ze zestaw potrzebuje 500w. Oczywiscie mowimy o markowym zasilaczu bo w przypadku noname deklaracje producenta maja niewiele do rzeczywistości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem. Między nimi to raptem 40W. Piszę tak, by kupujący zastanowił się czy warto się ograniczać zasilaczem. Wystarczy, że włączy w GPU Tweak power limit na 115-120% I może być blisko końca zasilacza.

 

Po oc jest minimum 100w różnicy w poborze Samego procka. Niecałe 200w wciąga i7 8700k@4.9 a i9 7900x zjada przy 4.5 300w Więc już jest zapas 100w na i7 8700k , 7700k z racji posiadania mniejszej ilości jajek zje około 150w . więc od wyniku Liptona , można odjąć 150w. Ten zestaw z rm550X miękkim jajem ogarnie tą kartę, Ryzen 3700x bierze podobnie prądu do ryzena 2600 po oc więc około 140W max przy oc PBO i to w testach typu prime95, w grach pewnie będzie oscylował pobór w około 100w . Ja do takiego rm550x jakbym dostał w prezencie rtx2080ti , bez wahania bym podłączył i używał. W dzisiejszych czasach markowe 550-650w wystarcza do każdego zestawu opartego o jedną nawet topową kartę graficzną.

Rm550X moc ciągła lini 12v to 552w jak dobrze pamiętam, więc ten zasilacz wystarcza z zapasem do tej karty. Rx570 zjada tyle samo prądu co rx5700 więc patrząc na wykresy , zjada mniej prądu tylko o 50w od rtx2070super , a u mnie na zasilaczu ani razu się jeszcze wentylator nie włączył, a on się załącza przy obciążeniu 350w jak dobrze pamiętam.

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe MSI RTX 2070 gaming Z pobiera 225W czyli o 10 więcej od MSI GeForce RTX 2070 SUPER GAMING X TRIO, a producent podaje rekomendowaną moc 550W. Czyli podał o 100W więcej ze względu na parowanie z nowszymi prockami. Pewnie ta 550W wystarczy, zastanawiam się czy nie wymienić jednak na 750W, będzie mniej obciążony a zatem cichszy.

Pozostaje pytanie brać tego samego corsair 750 czy np seasonic lub inny?

Edytowane przez Wolf85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na te ich rekomendacje się nie patrzy , do gtx970 kiedyś też pisali że rekomendowany zasilacz to 600w , a bez problemu śmigala na średniej zasilce 500w w dodatku krecona, z i5 2500k albo z i5 6600k (u mnie oczywiście procki też oc) . W dodatku ten zasilacz miał parę lat i nawet nie wiem którym właścicielem byłem:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mi RTX2070S do monitora LG27GL850, jak się pojawi to na niego się przesiądę. Czy może jednak poczekać na RTX2080S, nie chce żałować za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet mnie nie strasz, ze ta karta może być za słaba do tego monitora, ja ja właśnie zamowilem do monitora AOC AGON AG322QC4 1440p , 144mhz i 32 cale i mam nadzieje ze będzie petarda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To postanowione zamawiam 2070S, zasilacz zostaje. Mam nadzieję że będzie mi ładnie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniaj. PSU który masz jest b.d.

Dopiero jak PSU nie wyrobi pod kręconym sprzętem wtedy wymienisz zasilacz na mocniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mi RTX2070S do monitora LG27GL850, jak się pojawi to na niego się przesiądę. Czy może jednak poczekać na RTX2080S, nie chce żałować za jakiś czas.

Tak trochę jeszcze na gorąco,bo dopiero wczoraj wieczorem odpalilem moj zestaw, lekkie przemyslenie twojego pytania. Mam lekkie obawy co do pelnego komfortu zabawy z twoim zestawem na tym monitorze LG , ja t rtx2070super odpalilem na Monitorze w zasadzie podobnym , chyba matryca w LG ma byc Ips , ale w zasadzie podobne sa , i w Battlefield V na ultra mam poziom Fps na 75-85 , fakt nie spadly ponizej 65 ale jak jakas bardziej wymagajaca gra bedzie to juz moze byc gorzej. Masz wprawdzie lepszy procesor , ale czy to wystarczy zeby mocno polepszyc jakosc zabawy ? Moj 1600 leci z 3.9 Ghz , teraz w drodze juz jest 3700x , mam nadzieje ze zyskam kilka dodatkowych Fps zeby jzkis zapas komfortu byl. Pomysl tez nad zmiana procka.

Edytowane przez marvolo30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że włączy w GPU Tweak power limit na 115-120% I może być blisko końca zasilacza.

Jeśli ktoś jest świadomy, że zasilacz mu się kończy to przecież nie będzie podnosił power limitu. ;) Każdy kto się zabiera za OC musi zadbać o odpowiednie chłodzenie i zasilanie to przecież jasne jak słońce. :cool:

Edytowane przez hopes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniaj. PSU który masz jest b.d.

Dopiero jak PSU nie wyrobi pod kręconym sprzętem wtedy wymienisz zasilacz na mocniejszy.

Wtedy moze byc za pozno :lol2:

 

To postanowione zamawiam 2070S, zasilacz zostaje. Mam nadzieję że będzie mi ładnie działać.

Zasilacz wystarczy, nawet jak odkrecisz PL to nie bedzie problemu.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...