Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Poprosiłbym o pomoc w wyborze laptopa 17 cali w budżecie do 2500zł. Laptop będzie używany przede wszystkim do:

 

- pakiet office

- internet

- przeglądanie zdjęć i oglądanie filmów

- chciałbym, żeby miał matową matrycę IPS.

 

Poczytałem trochę i poprzeglądałem i mam taki typ, ale może polecicie coś lepszego...

 

Acer Aspire 5 i3-8130U

https://allegro.pl/oferta/laptop-acer-aspire-5-i3-8130u-8gb-256ssd-ips-win10-8103881178

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wybrałeś bardzo dobry model, choć na stronie jest on tańszy

Acer Aspire 5 i3-8130U/8GB/256/Win10 FHD IPS 2399 zł

Matryca FULL HD IPS niezłej jakości, przyzwoite wykonanie, procesor 8 generacji, dysk SSD i system w cenie.

 

Z alternatyw Dell Inspiron 3781 i3-7020U/8GB/240+1TB/Win10 2499 zł

Matryca FULL HD IPS, procesor mniej wydajny od Acer za to zyskujesz dwa dyski wewnątrz laptopa.

 

@przemekan

@down

Ehh pogrubiłem aby było łatwiej.

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niewiele więcej dostaniesz ten samo model ale z procesorem 4 rdzeniowym zamiast 2 rdzeniowego. Pamiętaj ze tego elementu nie wymienisz a decyduje on o wydajności. Oczywiście 2 rdzenie również wystarczą ale kupowanie ich w momencie gdy 4 są za 200 zł więcej ?

 

Acer Aspire 5 i5-8250U/8GB/256/Win10 FHD IPS - 2699 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywnie do w/w propozycji:

ASUS VivoBook 17 X712FA i3-8145U/8GB/256 za 2299zł

Podzespoły podobne jak w Asusie, nie ma tu co prawda typowej matrycy IPS, ale jest EWV (trudno określić czy to TN'ka, czy może właśnie IPS). Na plus niewielka waga oraz podświetlana klawiatura.

W tym wypadku laptop jest jednak bez systemu (nie napisałeś czy musi być).

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za niewiele więcej dostaniesz ten samo model ale z procesorem 4 rdzeniowym zamiast 2 rdzeniowego. Pamiętaj ze tego elementu nie wymienisz a decyduje on o wydajności. Oczywiście 2 rdzenie również wystarczą ale kupowanie ich w momencie gdy 4 są za 200 zł więcej ?

 

Acer Aspire 5 i5-8250U/8GB/256/Win10 FHD IPS - 2699 zł

 

Zdecydowałem się w końcu i zamówiłem wersję czterordzeniową, którą poleciłeś. Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
    • Przy tak wysokiej temperaturze ten radiator powinien parzyć w palce. Jak jest letni, to pasta do wymiany lub radiator jest źle zamontowany albo czujnik, jak wspomniał Pentium.
    • Dla mnie te chipletowe proce są słabe bo wystarczy byle jakie, nawet minimalne obciążenie wywołać na procu i już pobór energii leci na 20+ Watów a przy apu tego nie ma. Ryże do serwerów są genialne bo duża wydajność na Wat, ale jak oni tego nie polepszą to się pójdzie w intela. Ten nowy intel w laptopach jest z chipletów a nie ma takiej przypadłości. 
    • Ja się posiłkuję napisami, bo nie jestem wstanie wszystkiego zrozumieć zważywszy na mój problem ze słuchem i jak miewam problem z polskim, gdy mowa jest czasem zagłuszana, ściszana- ktoś mówi pod nosem, a tu nawet napisy po angielsku sporo mi pomagają zrozumieć. Wszelkie wybuchy, muzyka w tle, to wszystko nachodzi na siebie i zakłóca rozumienie obcego języka, a czasem polskiego, dlatego w grach ustawiam efekty, muzykę ciszej aniżeli głosy, dialogi, ale nie zawsze pomaga. Na yt tak samo korzystam z napisów ang. Zdarzyło mi się czasem pogadać po angielsku ale "face to face" gdy zazwyczaj ktoś w miarę głośno mówi, stoję blisko przy osobie to co innego niż kino czy gra, u mnie niestety jest przerąbane, aparaty słuchowe pomagają, ale tutaj akurat oprócz braku osłuchu, bo ang mam kontakt tylko w grach czy filmy= komp, bywa, że wydaje mi się, że usłyszałem B, a powiedziano C albo A. Gry Sony na konsoli gdzie mają dubbing to grywam z dubbingiem, TLOU1 jak i 2 ogrywałem z dubbingiem, bo jest w porządku. Każdy gra jak mu pasuje, ważne, żeby sprawiało mu to frajdę.✌️
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...