Skocz do zawartości
Moni_qe

xiaomi mi 9se czy 9t?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam dylemat który z w/w wybrać. Głownie bedzie uzywany oprocz podstawowych funkcji do fotek oraz czasami do słuchania muzyki (nie do gier). 9T jest dość duzy, troche sie wiec obawiam, ze szybko go uszkodze. Czy roznia sie one istotnie w innym zakresie niz tylko sama bateria i gabaryty? Jezeli roznica jest tylko w baterii, to czy warto doplacac, 9se jest jednak bardziej poręczniejszy.

Edytowane przez Moni_qe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź ten, który jest bardziej poręczny. Nie ma co się zmuszać do większego fona, bo siada komfort korzystania i się człowiek tylko denerwuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aparaty mają te same . Mi 9 SE ma gorsza baterie i nie ma jacka (ale po przejściówce też ładnie gra) .Poza tym mi 9 Se znacznie poręczniejszy i ma ciut lepsze selfiaki i ciut gorsze GPU o ile ktoś gra a i tak snapdragon 712 jest bardzo fajnym procesorem. Bateria Mi 9 SE to takie standardowe 24h i do ładowarki (przy SOT max 4-5h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam Mi 9 SE od około dwóch tygodni. Sam telefon bardzo spoko, ale soft kuleje. Jako że nie miałem wcześniej telefonu z MIUI to nie byłem pewien, czy ta nakładka przypadnie mi do gustu - teraz już wiem, że nie ;-) Ale sam telefon jest przyjemny: dobrze wykonany, poręczny (bardzo mi na tym zależało), robi bardzo ładne (jak na telefon) zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie boje się odnośnie 9t, bo jest dosc duży, ostatnie dwa samsungi załatwiłam sobie w torebce, w jednym i drugim wymieniałam przód i tył. Poza tym w obu padły gniazda USB po 1,5 roku działania, dlatego teraz wolałabym cos z innej firmy. Pewnie powinnam kupić zwykłą mi9, ale nie chce tyle wydawać na tel., tego typu gadżety niezbyt mnie kręca;)

 

Obecnie posiadam Mi 9 SE od około dwóch tygodni. Sam telefon bardzo spoko, ale soft kuleje. Jako że nie miałem wcześniej telefonu z MIUI to nie byłem pewien, czy ta nakładka przypadnie mi do gustu - teraz już wiem, że nie ;-) Ale sam telefon jest przyjemny: dobrze wykonany, poręczny (bardzo mi na tym zależało), robi bardzo ładne (jak na telefon) zdjęcia.

 

 

Co tzn., że soft kuleje? Tzn czym się to objawia? Tylko prostymi słowami proszę;)

 

znalazłam w necie taka informację

"Xiaomi Mi 9 SE otrzymał w ostatnich dniach nową aktualizację do MIUI 10.3.1.0, która okazała się być wadliwa. Część użytkowników raportuje problemy, które objawiają się zepsuciem systemu operacyjnego. Smartfon po instalacji łatki nie chce się włączyć. Błędy dotyczą aktualizacji MIUI 10.3.1.0 dla Xiaomi Mi 9 SE z Europy."

Edytowane przez Moni_qe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standard przy wypuszczaniu nowego softu, czasem cos sie dzieje, mi9t fajny telefon, zdecydowanie mniej poreczny od mi9se ale lepsza bateria, i procek wynagradzaja to

 

MIUI jest podobne do huawei'owego emui, przy czym miui dla mnie lepsze, mi osobiscie soft sie bardzo podoba dodatkowo dorzucalem np. nova launcher zeby miec mozliwosc posiadania wiekszej ilosci ikonek na pulpicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie boje się odnośnie 9t, bo jest dosc duży, ostatnie dwa samsungi załatwiłam sobie w torebce, w jednym i drugim wymieniałam przód i tył. Poza tym w obu padły gniazda USB po 1,5 roku działania, dlatego teraz wolałabym cos z innej firmy. Pewnie powinnam kupić zwykłą mi9, ale nie chce tyle wydawać na tel., tego typu gadżety niezbyt mnie kręca;)

 

 

 

 

Co tzn., że soft kuleje? Tzn czym się to objawia? Tylko prostymi słowami proszę;)

 

znalazłam w necie taka informację

"Xiaomi Mi 9 SE otrzymał w ostatnich dniach nową aktualizację do MIUI 10.3.1.0, która okazała się być wadliwa. Część użytkowników raportuje problemy, które objawiają się zepsuciem systemu operacyjnego. Smartfon po instalacji łatki nie chce się włączyć. Błędy dotyczą aktualizacji MIUI 10.3.1.0 dla Xiaomi Mi 9 SE z Europy."

 

ta aktualizacja została od razu wycofana nawet nie zdążyłem jej pobrać. Z problemów softowych to u mnie tylko problem z znikajacymi po kilku sekundach powiadomieniami na pasku , mam nadzieje ze to zmienia. Poza tym nie narzekam , wszystko działa płynnie a obsługa gestami wchodzi w nawyk i jest wygodna. Telefon od miesiaca ani razu sie nie zawiesił czy tez nie było sytuacji aby spowolnił. Odpalałem na nim dość wymagające PUBG i śmigało aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie boje się odnośnie 9t, bo jest dosc duży, ostatnie dwa samsungi załatwiłam sobie w torebce, w jednym i drugim wymieniałam przód i tył. Poza tym w obu padły gniazda USB po 1,5 roku działania, dlatego teraz wolałabym cos z innej firmy. Pewnie powinnam kupić zwykłą mi9, ale nie chce tyle wydawać na tel., tego typu gadżety niezbyt mnie kręca;)

 

 

 

 

Co tzn., że soft kuleje? Tzn czym się to objawia? Tylko prostymi słowami proszę;)

 

znalazłam w necie taka informację

"Xiaomi Mi 9 SE otrzymał w ostatnich dniach nową aktualizację do MIUI 10.3.1.0, która okazała się być wadliwa. Część użytkowników raportuje problemy, które objawiają się zepsuciem systemu operacyjnego. Smartfon po instalacji łatki nie chce się włączyć. Błędy dotyczą aktualizacji MIUI 10.3.1.0 dla Xiaomi Mi 9 SE z Europy."

 

Powiadomienia na górnej belce niewidoczne - to raz.

AOD ma czasami tak, że pomimo że jest włączone, to nie działa i muszę odblokować i ponownie zablokować telefon aby działało - to dwa.

Dziś musiałem telefon zrestartować, bo nie wiadomo dlaczego zaczął tak mulić, że nie mogłem odebrać połączenia, a dźwięk sms był odtwarzany kilka minut po otrzymaniu wiadomości - to trzy. A dodam tylko,że na Mi A2 (czysty Android) oraz wcześniejszym HTC nigdy mi się takie coś nie przytrafiło.

Nie są to jakieś rażące wady, ale jak do tego dodam fakt, że MIUI mi się nie podoba, to tworzy to średnio korzystny obraz dla oprogramowania Mi 9 SE.

 

Jak pisałem, sam telefon jest w porządku, mam nadzieję że soft szybko poprawią i będę mógł cieszyć się sprzętem przez następne dwa lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...