Skocz do zawartości
_krzycho_

Co wybrac do nowego kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieram się za składanie nowego blaszaka.

W założeniach będzie to:

Msi B450 Tomahawk

R5 2600

16 GB Patriot Viper 3000MHz

WD caviar Blue 1TB

Pytanko tyczy się dysku na system(Win 7 lub 10).

Co wybrać do tego zestawu? Najwydajniejsze są NVME z tego co wyczytałem.Jaką pojemność-nie wiem ile zajmuje Win 10(do 256GB). Coś raczej trwałego, nie kosztującego majątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod system bierz normalny Sata np. Crucial bx500 480GB za 230zł. Zauważalnej różnicy w starcie i działaniu systemu nie będzie. Jak chcesz 5 lat gwarancji to Crucial MX500 500GB będzie trochę droższy 250-300zł. NVME to podstawowego działania nie jest potrzebny, a sporo droższy. Na dysku 500GB będziesz miła jeszcze sporo miejsca na gierki np. multiplayerowe, które płynniej działania na SSD niż HDD.

System już lepiej W10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski SSD nie są drogie. Sam mam combo 250+500GB (IRDM PRO i MX500, oba kupione w super promocjach), przy czym pierwszy jest na system i "programy", a drugi to gry i śmietnik. Do tego jakieś przedpotopowe talerze zbierane nie wiadomo skąd na typowy magazyn. Na sam system potrzeba 100GB, żeby potem wszystko płynnie działało i różne programy nagle nie wywalały błędów braku miejsca na dysku. Osobom potencjalnie zbulwersowanym oddaję, że 100GB to duży, bezpieczny zapas, a nie niezbędne minimum.

 

NVMe faktycznie ma w domu niewielki sens. Jest to taka zabawka, którą fajnie mieć, jak masz na to kasę. A jak nie masz, to nie będzie bolało.

 

W7 nie bierz. To antyk. Samo jego zainstalowanie będzie problematyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhum

Czyli nie warto pchać się w NVME? czyli wybrać coś na złącze M2 SATA czy zwykły SATA?

Jeszcze zapomniałem dodać, że zostawiam sobie SU900 120 GB. Styknie to na system?

Edytowane przez _krzycho_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sam system wystarczy, ale musisz dbać o niego żeby zawsze było te 10-20GB wolnego miejsca. Kup normalnie na Sata 500GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat, ciągle zaswtanwiam się miedzy jednym wiekszym dyskiem np. 1tb ssd/m2 lub dwoma osobnymi

Myślę, że lepiej bedzie rozdzielic dyski zeby bylo mniejsze zuzycie. Obecnie mam transcenda 128gb juz ponad 3 lata i smiga az milo. Składam nowego kompa i chyba słusznie będzie rodzielic dyski.

Można kupic 1m2 na system i drugi ssd na pliki np. gry

Zwłaszcza, ze np. taka adata m2 nvme od 160zl za 250gb jest dostepna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhum

Czyli nie warto pchać się w NVME? czyli wybrać coś na złącze M2 SATA czy zwykły SATA?

Jeszcze zapomniałem dodać, że zostawiam sobie SU900 120 GB. Styknie to na system?

Jako posiadacz nvme powiem że trochę działaszybciej niż zwykłe ssd tylko najlepiej mieć dwa takie dyski nvme wtedy widać różnice.Bo zwykły ssd będzie hamował nvme.

Do tego Nvme 512 GB już są poniżej 400 zł a w promocjach zbliżają sie do 300 zł.

Jak sie ma gniazdo m2 na płycie trzeba go wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...