Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W sobote planuje isc do dentysty aby zaplombowac malu ubytek w szyjce zebowej w jednym zebie. Na nieszczescie ostatnio uszczerbal mi sie malutki kawalek dolnej jedynki. Strasznie sie ostry zrobil i kłuje język. Chciałem zapytać czy da się na jednej wizycie zrobić te 2 czynności na zębach i czy obie są bezpłatne w ramach NFZ czy tylko jedna na rok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa na jednej wizycie...bezpłatne...ekhem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na pewno raz do roku jest możliwość darmowego zaplombowania zęba na NFZ dlatego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na pewno raz do roku jest możliwość darmowego zaplombowania zęba na NFZ dlatego pytam.

Ciekawe :Up_to_s:

Raz do roku możesz sobie wypiaskować zęby i to jest pewne jak podatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W sobote planuje isc do dentysty aby zaplombowac malu ubytek w szyjce zebowej w jednym zebie. Na nieszczescie ostatnio uszczerbal mi sie malutki kawalek dolnej jedynki. Strasznie sie ostry zrobil i kłuje język. Chciałem zapytać czy da się na jednej wizycie zrobić te 2 czynności na zębach i czy obie są bezpłatne w ramach NFZ czy tylko jedna na rok?

Ile czekałeś ba wizytę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda taka że o ile się da na NFZ dostać choć pewnie może nie być miejsca bo cała rodzina i znajomi dentysty z tego przywileju korzystają a dla zwykłego szaraka miejsca nie ma w tym roku,to nawet jeśli już przez to przebrniesz to utkniesz na tym....zwykła plomba czy lepsza a za lepsze się płaci :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam plombę na nfz, ostatnio pociągnęli, więc próbuj, ale nie łudziłbym się na twoim miejscu, że uda się wszystko na jednej wizycie załatwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie spokojnie na NFZ można lecz trzeba wtedy sobie troszkę postać w kolejce.

I tylko jeden ząb na wizytę . Jak jest więcej ubytków trzeba się nachodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaplombować na NFZ jak najbardziej można, ale gorszym wypełnieniem (zęby tylne – to na rtęci, zęby przednie – bodaj białe, ale chemoutwardzalne, gorsze od płatnego światłoutwardzalnego). Zdarzało mi się mieć u dentysty przyjmującego na NFZ na jednej wizycie robionych kilka zębów – aczkolwiek brałem płatne wypełnienie. Nie sądzę jednak, by miało to jakieś znaczenie.

 

Jak najbardziej zdarzają się i dobrzy dentyści na NFZ, tylko do takiego poczekasz sobie w kolejce (mam "swojego", który przyjmuje na NFZ, ale czeka się jakiś miesiąc-półtora).

 

Usuwanie kamienia na NFZ przysługuje bodaj właśnie raz do roku. Plomb – to już tyle, ile masz dziur w zębach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arzają się i dobrzy dentyści na NFZ, tylko do takiego poczekasz sobie w kolejce (mam "swojego", który przyjmuje na NFZ, ale czeka się jakiś miesiąc-półtora).

To i tak spoko, ja zazwyczaj 2-3miesiące czekam :P Umawiam sie po prostu na kontrole i akurat sie zdazy czasami ze cos do zrobienia jest, a jak nie to odkamienianie.

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zadzwonilem we wtorek i w sobote (tak w sobote) mam juz umówionego dentyste. Ktos mowil ze zakladaja czarne plomby. Guzik prawda. Trzeba wyraznie powiedziec ze chce sie biala i ja tak robie co roku. Czyli mala szansa zeby zrobic 2 male czynnosci na dwoch zebach od razu? Coz, sprobuje. Jak cos to dam znac w sobote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, jakieś małe i szybkie powinno dać radę.

 

Po prostu kwestia wyrobienia się w czasie przed terminem następnego pacjenta, lub też przed końcem pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dentysta na NFZ to półtora tygodnia czekania. Chyba że z bólem, wtedy ma obowiązek przyjąć tego samego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dentysta przyjmuje w klinice – gdzie takiego pacjenta z bólem dadzą pewnie jakiemuś studentowi. Niech się męczy.

 

Ale zapisać się konkretnie do tej dentystki jak najbardziej też się można – jednak niekoniecznie trafi się do niej z bólem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na NFZ na 1, 2 i 3 z prawej i lewej strony z góry i dołu masz plomby pod kolor a na pozostałe te metalowe.

Edytowane przez Pentium D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chce się lepszą plombe, to zapłacisz jak prywatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś usuwał ósemki na NFZ? Prawdopodobnie muszę się pozbyć wszystkich czterech, a to już dużo wyjdzie prywatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na NFZ na 1, 2 i 3 z prawej i lewej strony z góry i dołu masz plomby pod kolor a na pozostałe te metalowe.

Ja zawsze na NFZ plomby, i zawsze była biała normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na NFZ można się normalnie dostać, trzeba podzwonić po okolicznych gabinetach tortur i wybrać ten z dobrymi ocenami i mniejszym oblożeniem.

 

Co do robienia zębów... jak masz nóż na gardle i pusty portfel to robisz, cóż innego pozostaje. Ale zawsze będzie ta świadomość, że na NFZ to jest zrobione na odpierdziel. Ja bym się nie odważył. Natomiast rwanie zębów, a zdarzyło mi się dwie ósemki usuwać - tutaj nie mam wątpliwości, że zrobiłem dobrze idąc z NFZtu, bo jakbym miał zapłacić kilka stów za torturowanie mnie - to byłby to głupi pomysł.

 

Terminy? Oddawałem i oddaję krewkę od 20 lat, mam legitymację I stopnia i placówki lecznicze z NFZ bez względu na kolejkę i zapisy muszą wykonać mi usługę niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od chwili zgłoszenia :) W obydwu przypadkach jak zadzwoniłem to terminy mieli na za miesiąc czy półtora, potem szach mat legitka w ruch i "zapraszamy jutro" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na NFZ na 1, 2 i 3 z prawej i lewej strony z góry i dołu masz plomby pod kolor a na pozostałe te metalowe.

Ja mam zaplombowaną 6 i 7 i to jest plomba koloru białego oczywiscie na NFZ

Edytowane przez hughes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chce się lepszą plombe, to zapłacisz jak prywatnie.

Z mojego doświadczenia – jednak mniej.

 

Ja mam zaplombowaną 6 i 7 i to jest plomba koloru białego oczywiscie na NFZ

Te białe też się jeszcze dzielą na chemoutwardzalne i światłoutwardzalne.

 

Dentystka świeciła ci w tego zęba jakimś światłem UV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Białe teraz to glassjonomery - na mleczaki się dawało kiedyś, bo są słabe, ale teraz dają zamiast amalgamatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś usuwał ósemki na NFZ? Prawdopodobnie muszę się pozbyć wszystkich czterech, a to już dużo wyjdzie prywatnie.

 

Tak, z gabinetu prywatnego moja dentystka odesłała mnie do instytutu stomatologicznego na NFZ.

 

Zależy jak połozony jest ząb. Górne ósemki są łatwiejsze do usunięcią niż dolne.

Częściowo wyrżnięte łatwiejsze od zatrzymanych w dziąśle.

 

Miałem około 20 interwencji dentystycznych i usunięcie górnej ósemki było najszybszym i najbardziej przyjemnym ze wszystkich!

Od posadzenia w fotelu poprzez podanie miejscowego znieczulenia, ekstrakcje zębą, zatamowanie krawienia w gabinecie byłem mniej niż 5 minut i nie miałem żadnych komplikacji (nawet opuchlizny na drugi dzień!)

 

Jak mieszkasz w dużym mieście z uniwersytetem/akademią medyczną to możesz iść do studentów i od ręki Ci zrobią 8, a nawet zwykłe ubytki i za dopłatą 20-30 zł dostaniesz wypełnienie premium.

 

Niestety muszę być szczery, że w moim przypadku trafiłem nie na studenta, a na chirurga-stomatologa. Wizyta tego samego dnia (szybciej niż gabinecie prywatnym do którego chodzę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od skrajności w skrajność, u mnie górna to wyrwanie spoko, 3 min i po zębie, to piłowanie dziury nieprzyjemne ale do przeżycia natomiast miałem przetokę czyli dziurę między ustami a komorą nosową (przelatuje powietrze) i trzeba było mocno zaszyć. 21 szwów na dziąśle w miejscu wyrwanego zęba. Opuchlizny nie było, bolało tylko troszkę ale szwy tak mnie ciągnęły, że połowę po 3 dniach sam wycinałem nożyczkami bo myślałem, że oszaleję :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...