Skocz do zawartości
mat45

Komputer +-4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przychodzę z prośbą o pomoc, jako że sam nie do końca się w tym wszystkim ogarniam. Chcę złożyć komputer za mniej więcej 4000, głównie gry oraz obróbka graficzna, może się przytrafić też jakiś montaż filmów. Chciałbym złożyć sprzęt który pośmiga mi dobre kilka lat bez martwienia się o wydajność. Na monitor wybrałem LG 29um58-p, przekonało mnie 21:9. Myślałem nad zestawem z i5-9600k oraz GTX 1660ti OC, do tego płyta Gigabyte z390 gaming X. Ram 2x8gb 3000MHz być może Ballistix sport LT. Naoglądałem się jednak porównań tej i5 z Ryzenem 5 3600 i już byłem gotowy zamienić intela na amd, jednak potem doczytałem się o jakichś problemach nowego amd z biosem. Teraz sam nie wiem, brać droższą wersję z intelem, czy ryzykować z amd, czy ten problem z biosem da się jakoś w łatwy sposób załatwić? Co byłoby w ogóle bardziej opłacalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1660ti do 1440p? Nie jest to dobry pomysł. Bierz R5 2600 za 550 zł + RTX 2060 Super, a jak nie straszna ci turbinka to 5700 XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, oglądałem i czytałem troche i sporo osób polecało tą kartę w tym przedziale cenowym. A wydajnościowo 2600 będzie mocno odstawać od 3600? Chciałbym żeby faktycznie przez dłuższy czas komputer pośmigał i żeby dało się sensownie pograć jak najbardziej płynnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ci z mocniejszego CPU, skoro 1660ti to ledwo wydajnośc 1070 - za mało mocy do 1440p ultra.

 

po podkręceniu do 4.1ghz różnice w wyższej rozdzielczości będą nieodczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie więcej wydajności zyskasz tutaj na zmianie GPU niż na dopłacaniu do Ryzen 5 3600 względem 2600.

 

https://proline.pl/koszyk/9a7e2591

 

Gdzie w zestawie masz RTX 2060 Super o wydajności RTX 2070.

Taniej podobna wydajność, to https://proline.pl/msi-radeon-rx-5700-8gb-pci-e-gddr6-freesync-p1368244

Chłodzenie typu blower ale tragedii nie ma zarówno z temperaturami jak i z kulturą pracy.

Zostaje zawsze też możliwość undervoltingu, który znacznie poprawi kulturę pracy jak się człowiek trochę pobawi. Temperatury po takim zabiegu spadają o prawie 10 stopni więc jest spore pole do zabawy z RPM turbinki.

 

Do obudowy masz słuchawy gratis https://proline.pl/?n=kup-obudowe-msi-odbierz-gamingowe-sluchawki

 

Jak dodasz złożenie 3 dni robocze, to masz za 1 zł z kodem PROSET.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak jak wspomiałem, nie do końca się w tym ogarniam, więc raczej różne zabawy w celu poprawy wydajności odpadają. Wolałbym po prostu kupić i mieć pewność że będzie dobrze działać :P O tym radeonie trochę właśnie czytałem że temperatury wypadają słabo szczególnie w wersji XT, więc nie wiem czy ryzykować i się na niego decydować. Ewentualnie mogę spróbować do zestawu który podesłałeś pierwszy dorzucić te 500 stówek, i wziąć ten sam tyle że z ryzenem 5 3600. Wtedy powinno być chyba wszystko git i nie będę musiał martwić się o wydajność i przyjemną rozgrywkę przez dłuższy czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak wolałbym te 500 zł dorzucić do RTX 2070 Super gdzie będziesz mieć zdecydowanie większy skok wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1660ti do 1440p? Nie jest to dobry pomysł. Bierz R5 2600 za 550 zł + RTX 2060 Super, a jak nie straszna ci turbinka to 5700 XT.

 

Przecież to nie jest 1440p tylko 2560 x 1080, a to dość istotna różnica.

 

Pod taką rozdziałkę to i RTX 2060 Super spokojnie wystarczy.

 

 

Pytanie tylko czy warto brać taki monitor - wbrew temu, że niby ma 29 cali, to jest malutki - na wysokość wypada mniej więcej jak ekrany 21.5.

 

Z 21:9 dopiero większe monitory (około 34 cal) mają sens wg mnie, no ale tam już mamy rozdziałkę znacznie wyższą.

Edytowane przez Dirian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jeszcze tylko jeśli chodzi o procesor, lepiej zostać przy 2 600, czy ewentualnie i5 9400f? Który wypada lepiej? Dzięki za pomoc i cierpliwość :lol2:

 

Przecież to nie jest 1440p tylko 2560 x 1080, a to dość istotna różnica.

 

Pod taką rozdziałkę to i RTX 2060 Super spokojnie wystarczy.

 

 

Pytanie tylko czy warto brać taki monitor - wbrew temu, że niby ma 29 cali, to jest malutki - na wysokość wypada mniej więcej jak ekrany 21.5.

 

Z 21:9 dopiero większe monitory (około 34 cal) mają sens wg mnie, no ale tam już mamy rozdziałkę znacznie wyższą.

 

Właśnie wiem że wydaje się dość mały, pasowałby większy, ale budżet niezbyt pozwala, a naprawde bardzo spodobało mi się 21:9 i chciałbym przy nim zostać raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej przyszłościowo trzymaj się AM4 i Ryzena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...