Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Już widzę jak zabierają tv ze sklepu i idą z nim do jakiejś salki :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę jak zabierają tv ze sklepu i idą z nim do jakiejś salki :lol2:

 

... i towarzyszy im kierownik, wszyscy radośni i uśmiechnięci do klienta :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej pojechac do takiego MM czy euro rtv agd i poprosic o pokaz TV w troche ciemniejszym miejscu w MM/Saturn jest taka mozliwosc bo maja ta ciemniejsza sale dla muzyki a euro raczej nie :/

 

Saturn już dawno temu zmienił barwy na MM, a wszystkie MM mają ciętą powierzchnię i nie mają miejsc odsłuchowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i towarzyszy im kierownik, wszyscy radośni i uśmiechnięci do klienta :lol2:

i wszyscy klaszcza....

 

merytoryka 100%

 

a jesli nie da rady w sklepie to do domu na testy wziac, przy czym przewozka 75 cali moze byc problemowa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak byłoby miejsce na porównywanie obrazu z TV to jeszcze przydają się odpowiednie materiały, trzeba wiedzieć na co zwracać uwagę oraz co jest dobrą jakością obrazu, a co nie. Ja umiem to rozpoznać, ale wiem też z czego mogę zrezygnować, a budżetów nigdy nie miałem jakoś rekordowo wysokich na zakup TV. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem philipsa, w czwartek ma byc. Szukam jakiegos uchwytu uchylnego, bez zbednych bajerow. Warto brac takie za 40-50zl z allegro czy lepiej zainwestowac w cos lepszego? Boje sie, ze te allegrowskie to chinczyki ktore przy 30kg moga sie powyginac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie linki, prosty montaż, jeszcze prostsze zawieszenie TV i można regulować bez sciagania TV ze ściany, ja powiesiłem 65" który waży 25kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po paru dniach uzytkowania moge napisac, ze jest na prawde petarda. Wiadomo, czern nie jest idealna w nocy, mozna powiedziec, ze krawedzie (ogladajac w nocy) sa czesto blisko jasnej szarosci ale tak na prawde, gdybym tyle nie czytal przed zakupem to nawet nie zwrocilbym na to uwagi.

Przesiadka z 32 i 42 cali na 4k 75 cali robi robote a ambilight to na prawde fajny dodatek ;)

Ostatecznie kupilem w neonecie za 8200 ale dostalem jeszcze bony na 960zł wiec wyszedl 7200.

Edytowane przez kNoq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, że jesteś zadowolony. A rogi to bolączka każdego TV w technologii LED z podświetleniem typu Edge, więc argumenty o nierównomiernym podświetleniu nie są zbyt ok, bo ta klasa jest podświetlana zwykle właśnie krawędziowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak mówiłem, różnicy nie zauważysz. Jeśli nisko-średnia półka z 75 calowców to dla ciebie petarda, to trzeba było brać jakiegokolwiek chińczyka.

8200 to sporo za dużo jak na 75 cali za philipsa, za ~7k można było już brać 75XG8096 - ~1.2k w kieszeni, a poziom byłby zbliżony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 cali będzie tanieć w najbliższych latach - podobnie zresztą działo się z telewizorami 65 calowymi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 cali będzie tanieć w najbliższych latach - podobnie zresztą działo się z telewizorami 65 calowymi ;)

Tanieć czy nie, w dalszym ciągu jest to dopłata ~+70% względem 65 cali. 65 cali 9005 to ~5.8 zł, ten sam model w 75 to prawie 10k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pomagałem w wyborze TV dla szwagra. Samsung Q90R 65" ~2200E, Samsung Q90r 75" ~3900euro. Przebitka kosmiczna za 10"

 

Docelowo wybór padł na 65" Q90R i do tego wysięgnik, na którym można odsunąć TV na nawet ~1m od ściany :E, bardzo fajna alternatywa.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, żeby nie był w technologii IPS, VA robi kolosalną różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dzisiaj przy zakupie nowego TV samo VA to za mało. Do tego przynajmniej ~350stref i HDR 1000, aby mieć sprzęt na miarę obecnych czasów i czerpać przyjemność z oglądania filmów.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale 75 calowy TV z takimi parametrami jest kilka razy droższy, ja się odnoszę do tego wątku, że jak już się kupuje z niskiej/średniej półki to głównym wyznacznikiem powinna być matryca VA, potem reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory ze strefami są w czasach OLED nieopłacalne. Często takie LEDy są droższe niż OLEDy, które stref nie potrzebują. Aczkolwiek fajnie byłoby, jakby pracowano nad parametrami jasności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8200 to sporo za dużo jak na 75 cali za philipsa, za ~7k można było już brać 75XG8096 - ~1.2k w kieszeni, a poziom byłby zbliżony.

Wyszedl ostatecznie 7200 wiec nie bylo tak zle ;)

 

Nie wiem czy tv za 5k w 75 calach, robilby na mnie podobne wrazenie. A, ze jest to IPS a nie VA, nie mialem nigdy plazmy ani telewizora VA wiec nie mam poczucia, ze cos stracilem :)

Tak jak pisalem, mam nadzieje, ze za 2-3 lata przerzuce sie na oleda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedl ostatecznie 7200 wiec nie bylo tak zle ;)

 

Nie wiem czy tv za 5k w 75 calach, robilby na mnie podobne wrazenie. A, ze jest to IPS a nie VA, nie mialem nigdy plazmy ani telewizora VA wiec nie mam poczucia, ze cos stracilem :)

Tak jak pisalem, mam nadzieje, ze za 2-3 lata przerzuce sie na oleda.

Wyszedł ostatecznie 8200 bo musisz tę kasę w tym sklepie zostawić i tak :E To jest taka niby promocja, w której sklep i tak jest do przodu a Ty nie czujesz się do końca zrobiony w dupala bez mydła :)

 

Ostatnio pomagałem w wyborze TV dla szwagra. Samsung Q90R 65" ~2200E, Samsung Q90r 75" ~3900euro. Przebitka kosmiczna za 10"

 

Docelowo wybór padł na 65" Q90R i do tego wysięgnik, na którym można odsunąć TV na nawet ~1m od ściany :E, bardzo fajna alternatywa.

Bleh, Samsunga nawet za darmo bym nie przygarnął, srający kolorami lepione na gumy + przegrzewający się ich zewnętrzny hub.

 

No dobrze ale 75 calowy TV z takimi parametrami jest kilka razy droższy, ja się odnoszę do tego wątku, że jak już się kupuje z niskiej/średniej półki to głównym wyznacznikiem powinna być matryca VA, potem reszta.

Tylko w tej kasie w 75 calach nie dostanie VA, bez szans najmniejszych. 65 owszem, już prędzej, ale w dalszym ciągu 80% masz na IPSie.

Dla mnie dzisiaj przy zakupie nowego TV samo VA to za mało. Do tego przynajmniej ~350stref i HDR 1000, aby mieć sprzęt na miarę obecnych czasów i czerpać przyjemność z oglądania filmów.

O czym w ogóle piszesz, porozmawiaj z ODINEm to Ci wyjaśni że 99% osób nie korzysta z możliwości takiego TV :E I w sumie ma rację. Kupiłem ojcu VA 65 cali jeden z lepszych modeli do filmów, powiedział że jest za ciemno i ustawił profil "dynamiczny". A ustawiłem wszystko w TV jak pan Koper nakazał :E

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł ostatecznie 8200 bo musisz tę kasę w tym sklepie zostawić i tak :E To jest taka niby promocja, w której sklep i tak jest do przodu a Ty nie czujesz się do końca zrobiony w dupala bez mydła :)

Akurat bylem w sytuacji gdy wyposazalem cala kuchnie wiec i tak i tak musialbym kase wydac dlatego te 1000zl zrobilo mi roznice. Zamiast placic 10k za tv i zmywarke to place 9k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...