Skocz do zawartości
malajew1247

Komputer nie uruchamia sie po restarcie/uspieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze swoim pecetem. Komputer przy probie restartu, szybkiego wylaczenia/wlaczenia i uspieniu nie uruchamia sie ponownie (Czarny ekran i brak mozliwosci dostania sie do Biosu). Jedyna opcja na rozwiazanie problemu jest kilka prob restartu przyciskiem restart na obudowie. Nawet po restarcie, programy nie zostaja do konca zamkniete i po ponownym uruchomieniu sa dalej aktywne. Co dziwne nie ma juz z tym problemu, gdy wlaczam go na nastepny dzien. Jednostka zostala zlozona doslownie 2 tygodnie temu z polaczeniem nowych i starych czesci z poprzedniego komputera. Na poprzednim setupie, byl czasem podobny problem, ale tylko przy usypianiu komputera, reszta byla w porzadku. Zrobilem juz dwukrotnie update Biosu plyty glownej, ale nie mialem czasu dokladnie przetestowac komputera na poprzednim i niestety nie jestem pewny, czy to akurat wersja Biosu moze byc problemem (Jest to juz druga i zarazem najnowsza wersja Biosu pod Ryzena z serii 3000 od MSI). Boje sie, ze w koncu ten komputer nie wstanie, a jako iz przy tym problemie nie ma dostepu do Biosu, to moge miec spory problem.

 

 

CPU: Ryzen 5 3600,

MOBO: MSI B450 TOMAHAWK,

RAM: Patriot 16GB 3200MHz Viper 4 CL16 (2x8GB),

HDD/SSD: Seagate - BarraCuda 1 TB 3.5"/GoodRam CX300 (oba jako magazyn danych) + ADATA 256GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro (pod system)

GPU: Zotac - GeForce GTX 950 2 GB AMP,

CASE: SilentiumPC Gladius M20,

PSU: SilentiumPC Vero l1 500W,

CPU COOLER: Fortis 3,

System: Windows 10.

Edytowane przez malajew1247

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System po zmianach sprzętowych zainstalowany od nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System po zmianach sprzętowych zainstalowany od nowa?

Tak, ponadto zainstalowany na czysto na nowym dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast parę razy restartować kompa wyłącz go na zasilaczu na kilka sekund

 

Może to być wina płyty, chyba najbardziej prawdopodobne

Ja bym spróbował z jedną kością RAM, jak to samo, to zamieniasz z tą drugą. Ale to tylko jako dodatkowe sprawdzenie, bo wątpię aby to była wina RAM lecz warto sprawdzić

 

Możesz odłączyć resztę dysków, zostawić tylko ten systemowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie maja duzo problemow z tymi b450 i Ryzenami, wiec domyslam sie, ze jest to wina Biosu. Na cale szczescie przynajmniej reszta mi chodzi, a z tym problemem nie wiem co zrobic. Najgorsze jest to, ze raz normalnie sie restartuje a drugim razem trzeba go przyciskiem w obudowie reanimowac, nie jest to tak regularne jak opisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wyłączysz kompa i sobie gdzieś idziesz na godzinę, to potem włącza się normalnie? Jeśli tak to w sumie nie taki duży problem, chyba że codziennie restartujesz kompa po parę razy.

Jak nowy bios nic nie da no to odeslij płytę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem i winny okazał się zasilacz. Po zmianie wszystko wróciło do normy, może warto sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w biosie masz wyłączone pierdoły odpowiedzialne za deep sleep, typu: C6, S3, Cool N' Quiet, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wyłączysz kompa i sobie gdzieś idziesz na godzinę, to potem włącza się normalnie? Jeśli tak to w sumie nie taki duży problem, chyba że codziennie restartujesz kompa po parę razy.

Jak nowy bios nic nie da no to odeslij płytę

No wlasnie tak jest, a gdy jakis program prosi o ponowne uruchomienie to wtedy czesto nie daje rady i trzeba go przyciskiem restartu uruchamiac.

 

Sprawdź czy w biosie masz wyłączone pierdoły odpowiedzialne za deep sleep, typu: C6, S3, Cool N' Quiet, itp.

Bios na b450 jest tak bardzo okrojony, ze watpie, zeby takie fajne opcje jeszcze tam byly :D

 

Miałem podobny problem i winny okazał się zasilacz. Po zmianie wszystko wróciło do normy, może warto sprawdzić

Jesli komputer kompletnie padnie, to bedzie pierwsza rzecz, ktora sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...