Skocz do zawartości
patytan

Jaka pamiecia sie sugerowac?

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, witajcie. Mam pytanie, jak w temacie.

 

Na co zwracac uwage pod czas zakupu ram. Oczywiscie nie lubie oszczedzac na sprzecie, wiec interesuje mnie jak najlepszy ram, ale czym mam sie sugerowac ? bo wiadomo ze nie "ceną" wyjasni mi ktos, jaka firma, ile mhz co za co jest odpowiedzialne itd itp ? Bede wdzieczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktowanie,opóżnienia(timingi),chłodzenie pamięci,to czy pamięć jest Single Rank czy Dual Rank(jednostronna lub dwustronna) oraz jakie kości zostały użyte w module( w DDR4 głównie to trzech producentów jest:Samsung,Micron,Hynix ale są jeszcze mniejsi producenci tj.Nanya).

Co do Ramu to są różni producenci modułów pamięci(czyt.zespół kilku-kilkunastu kości pamięci w jednej płytce drukowanej) tj.G.skill,Corsair,Goodram,Kingston itd.Ci producenci tylko składają kości w jeden moduł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale czym mam sie sugerowac ?

zacząłbym od przeczytania specyfikacji płyty głównej ;), a w niej szczególnie jakie pamięci obsługuje :) Do każdej płyty możesz znaleźć informację (strony producenta), z jakimi pamięciami współpracuje. Potem określić ile pamięci potrzebujesz, albo jakie jest obecnie minimum. Na jakie parametry zwracać uwagę przy wyborze ramu znajdziesz w internecie ;) (niestety, ale trzeba trochę samemu poczytać i zapoznać się z tematem)

Edytowane przez blacout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...