Skocz do zawartości
Mar_S

Podwójne standardy w dziale "Giełda"

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć dlaczego kolega JMKS który popełnił dziś prawdziwą zbrodnię umieszczając w dziale "Sprzedam" ofertę ze zdjęciem BEZ KARTKI Z NICKIEM nie otrzymał ostrzeżenia?

Moderatorów regulamin nie obowiązuje?

Specjalnie zgłosiłem tą ofertę bo byłem ciekaw reakcji, i faktycznie, ostrzeżenia brak a oferta nie wylądowała w Śmietniku tylko została magicznie zniknięta, co by plebs jej swymi niegodnymi oczami nie kalał.

Ja otrzymałem swoje ostrzeżenia za bzdety typu link do konta na Allegro a samej nie aukcji, bo były tam też wystawione wcześniej przedmioty a więc udało się to podciągnąć pod odświeżenie przed czasem, chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj.

 

Sam powinienem wyłapać 2 ostrzeżenia za niezamierzone złamania regulaminu w dziale Sprzedam, ale admin/moderator był wyrozumiały, zrozumiał w obu przypadkach moje dobre intencje i po prostu skorygował sprawę. Kiedy się zorientowałem i wróciłem poprawić błędy, w obu przypadkach było już po cichu wszystko załatwione. Bez zbędnej histerii i ostrzeżeń. Taką moderację się ceni, bo realizuje cel istnienia forum i zapewnia jego płynne funkcjonowanie bez zbędnego wymachiwania ostrzeżeniami.

 

W twoim przypadku, z tego co piszesz, nie było żadnej pozytywnej intencji, która mogłaby być czynnikiem łagodzącym, a dało się wysunąć uzasadnione podejrzenie matactwa, więc naprawdę ciężko się dziwić ostrzeżeniu.

Co do JKMS, nie znam sprawy i się nie wypowiem konkretnie, ale jak adminowałem na podobnych forach i zdarzały się tego typu kwestie, to też po prostu czyściło się sprawę. Umieszczanie wątku w koszu i wlepianie ostrzeżenia w takich wypadkach nie służy żadnemu pozytywnemu celowi.

 

Admini są różni. Jedno z ostrzeżeń na tym koncie dostałem za dyskusję o konkretnym sprzedawcy w wątku o jak najbardziej konkretnych promocjach, gdzie takiej dyskusji, często zdecydowanie słabiej związanej z tematem, było już bodajże 40 stron. I dalej tam jest, bo kasowanie postów i hurtowe sypanie ostrzeżeniami zaczęło się od zupełnie przypadkowego momentu. Kliknięcie na profil moderatora zniechęciło mnie skutecznie do jakichkolwiek prób nawiązania kontaktu, więc sobie darowałem i po prostu zrezygnowałem z udzielania się w tamtej części forum.

 

Dział Sprzedam jest prowadzony sprawnie i panuje tu wręcz zadziwiająca dyscyplina użytkowników, jak na miejsce tego typu, więc osoby za to odpowiedzialne warto doceniać, a nie ganić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie nikt nie ostrzegał tylko od razu walił po łbie pałą, czyli to co napisałeś dokładnie potwierdza moją opinię, nie stosuje się tam regulaminu 1:1, a jedynie według osobistego klucza sympatii i antypatii danego moderatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dział Sprzedam jest prowadzony sprawnie i panuje tu wręcz zadziwiająca dyscyplina użytkowników, jak na miejsce tego typu, więc osoby za to odpowiedzialne warto doceniać, a nie ganić.

To akurat dzięki moderatorowi T.Matt

Sam widziałem,jak hurtowo wyrzuca ogłoszenia niezgodne z regulaminem działu sprzedam(brak zdjęcia z kartką,brak daty na kartce itd.) do śmietnika i użytkownikom łamiącym ten regulamin wlepia warny.

 

Moderatorów regulamin nie obowiązuje?

Niestety,tj.w dzisiejszym świecie są równi i równiejsi.To też mnie wkurza,ale trzeba do tego przyzwyczaić i nie wyjść za bardzo przed szereg :E

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam pieprzycie o podwójnych standardach.

 

Nawet M.Brzostek, członek redakcji i jeden z pierwszych mózgów całego Laba wyrwał warna za dział giełda. Lipton też chyba ze 2 razy szczerbaty.gif

 

Ogarnijcie się. Mamy poważniejsze problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy poważniejsze problemy.

Jak mówisz o problemach z naszą główną,to tak 8:E

 

Nawet M.Brzostek, członek redakcji i jeden z pierwszych mózgów całego Laba wyrwał warna za dział giełda. Lipton też chyba ze 2 razy szczerbaty.gif

Czyli można powiedzieć że dział sprzedam to stan umysłu?

Bo jeśli tak,to nie zamierzam w tym dziale wstawiać swoich ogłoszeń na sprzęt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet M.Brzostek, członek redakcji i jeden z pierwszych mózgów całego Laba wyrwał warna za dział giełda. Lipton też chyba ze 2 razy

Bo ja otwarcie zapytałem wtedy czy go dostanie za złamanie regulaminu i już musieli mu wlepić, do samego Mateusza absolutnie nic nie mam, chodziło tylko o zasadę.

A co z tego że Lipton dostał? Święta krowa? Taki sam użyszkodnik jak wszyscy. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja otwarcie zapytałem wtedy czy go dostanie za złamanie regulaminu i już musieli mu wlepić, do samego Mateusza absolutnie nic nie mam, chodziło tylko o zasadę.

A co z tego że Lipton dostał? Święta krowa? Taki sam użyszkodnik jak wszyscy. :E

Ja też do Mateusza i Liptona nic nie mam.

Gdyby użytkownicy DOKŁADNIE przeczytali regulamin działu sprzedam,to taki T.Matt by hurtowo nie przerzucał ogłoszeń na śmietnik i nie wlepał warnów i tyle.

Zrzesztą regulamin powinien obowiązywać nie tylko dla zwykłych użytkowników ale również dla moderatorów,ale co są równi i równiejsi :E

 

I na tym kończmy tą dyskusję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trudno to nazwać dyskusją skoro moderatorzy gremialnie olali temat, a podobno jest to dział dotyczący uwag co do działania forum Laba.

Czyli w ten sposób milcząco przyznali że są równi i równiejsi a plebsowi gówno do tego.

Przykre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykre, to jest wylewanie żali, oczekiwanie że moderatorzy/administratorzy siedzą 24/7 i śledzą każde pytanie na forum, żeby momentalnie odpowiedzieć.

 

Zacznijmy od tego, że nie każdy moderator zagląda do tego działu.

Nie każdy codziennie zagląda na forum.

Zamiast się bulwersować, to poczekaj ze dwa dni, daj czas na ustosunkowanie się.

 

W kwestii nierównego traktowania, to od zawsze (odkąd dostałem uprawnienia) panowała niepisana zasada, że moderatorom ostrzeżeń się nie wlepia. Po prostu standardy były na tyle wysokie, że moderator z paskiem ostrzeżeń, to było coś nie do pomyślenia. No ale i ekipa była bardziej zgrana i jak ktoś coś odwalił, to był ustawiany do pionu przez resztę. Jak czasy się zmieniły, to nie było już komu ogarnąć sprawy i zostało jak zostało.

Inna sprawa, że w zamierzchłych czasach (o ile pamięć mnie nie zawodzi), to nawet nie było technicznej możliwości, żeby innemu moderatorowi dać ostrzeżenie.

 

Kolejna kwestia, to nie miej złudzeń, że każdy jest traktowany jednakowo i nie mam tutaj na myśli znajomości czy sympatii, tylko historię zachowania.

Popatrz w swój log ostrzeżeń, praktycznie od początku nie potrafisz przestrzegać regulaminu działu sprzedam. Masz na koncie trzy 30 dniowe bany, a z czwartym ci się upiekło. Przez tyle lat, to nawet najbardziej roztrzepana osoba by pojęła co i jak, tyle że twoje działania wyglądają na pełną premedytację, a nie zagapienie się.

Z drugiej strony masz osobę z czystym kontem, która nawet nie miała się czym narazić w dziale sprzedam, bo ostatnie tematy to widzę w 2013 były.

 

No mnie nikt nie ostrzegał tylko od razu walił po łbie pałą

Pierwsze ostrzeżenie dostałeś od Agnes na szaro z dwoma dniami ZPP - imo łagodna kara z motywacją do zapamiętania.

Po roku dostałeś kolejne, tym razem już pełne i n a4 dni

Potem ode mnie i z tego co widzę w temacie, to pewnie ukryłem odpowiedź podbijającą, być może bez ZPP.

Jeszcze jedno krótkie za czyszczenie tematu.

A w 2017 to już równo w kulki leciałeś i solidnie za to oberwałeś.

 

Czyli dostałeś 4 mniej lub bardziej łagodne ostrzeżenia, a i tak nie zrozumiałeś, więc w końcu pała poszła w ruch. Jak widać nadal nie dotarło.

Także ten teges o co płaczesz? Wymagasz od innych standardów, to może by tak na początek samemu ich przestrzegać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, te ostatnie to były za to że chciałem zamknąć jeden temat i przypadkiem dodałem nowy post, a niestety nie ma możliwości jego skasowania. Tak więc faktycznie straszna sprawa.

Drugie za to że dodałem link do konta a nie do przedmiotu jaki wystawiłem, więc naciągając regulamin jak gumę w majtach zdołał dojść do wniosku że odświeżyłem przed czasem to co wystawiłem wcześniej.

To już jest zwykłe uprzedzenie do osoby.

Dobra, dajmy spokój, więcej tutaj wystawiał nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwości skasowania nie ma ale można dać raport zgłaszając tak przypadkowo wstawiony post. Będzie to jasny znak co chciałeś, a jeżeli zostawiłeś pusty post lub z wpisem "pomyłka" to się nie dziwię.

 

Daruj sobie siana z "uprzedzenia" - to standardowa śpiewka razem z "uwziąłeś się", "bo masz inne poglądy", czy "to on zaczął". Książki by można pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='24 Lipiec 2019 - 15:48' timestamp='1563976103' post='15574967']

panowała niepisana zasada, że moderatorom ostrzeżeń się nie wlepia.

Chyba ta zasada do dzisiaj obowiązuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj się nie wypowiadam, ale temat dotyczy działu w którym pełnię funkcję, więc przedstawię swój punkt widzenia.

 

Na początek chcę podziękować osobom, które widzą pracę wykonywaną nie tylko przeze mnie, ale też resztę ekipy. Zazwyczaj słychać tylko pogardę i nienawiść.

Jednak w samym dziale "sprzedam" dzieje się dużo i trzeba czasami wykonać sporo mniejszych lub większych operacji, które nie zawsze są widoczne. Cieszy mnie to, że ktoś to docenia, bo po to to wszystko jest, aby był efekt i porządek.

 

Odnosząc się jednak do samego tematu. Pisała do mnie również inna osoba w tej sprawie, która zarzucała "kolesiostwo". Powiem tutaj to samo. Nie wszyscy użytkownicy zawsze dostają ostrzeżenie do paska albo jakieś blokady. Często tematy są przenoszone do śmietnika bez punktów, ale nic co jest niezgodne z regulaminem nie wisi w dziale dłużej niż okres pomiędzy moimi wejściami na forum.

Ponadto, Bono dobrze wspomina o tej niepisanej zasadzie, jednak ujmę to inaczej: Jako jedna ekipa powinniśmy grać do tej samej bramki, a nie przeciwko sobie, bo kopanie siebie nawzajem to nienajlepsze wyjście.

 

Nie mówiąc o samym @Mar_S. Nie będę prał tutaj brudów, ale na pewno nikt do nikogo nie ma uprzedzeń i nie chodziło nigdy o to, aby zniechęcić do odwiedzania działu. Zrozum, że jednak te zasady są po to, aby był tam porządek i w miarę uczciwie. W przypadku jakiegoś przewinienia można zrozumieć, że coś było przypadkiem, niechcący, albo nie doczytałeś / nie zrozumiałeś. Zacząłeś od zapasowego konta, aby tylko swój wątek podbić. Potem powielałeś produkty z premedytacją, później zacząłeś inaczej kombinować, ale to też nie przeszło. Nie można dopuścić do takich nieuczciwych praktyk i chyba sam rozumiesz dlaczego. Tak więc nie mów o uprzedzeniach, bo zapracowałeś na swoje ostrzeżenia i blokady solidnie, bo to nie jest jedno lub dwa lekkie przewinienia. Niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem coś dla równowagi od siebie. Takie niby nic.

 

Sprzedawałem gtx 970. Allegro i rzuciłem link z opisem na forum do działu sprzedam.

 

Sprzedałem kartę bardzo szybko, ale typ mnie olał. Zdarza się. Nie minęło 10 dni od wystawienia, a musiałem wznowić aukcję. Niby ten sam przedmiot, ale zakładając drugi taki sam temat - byłoby to niezgodne z regulaminem.

 

Napisałem do T. Matt. Przedstawiłem mu sytuację, zrozumiał mnie - pozwolił wystawić mi przedmiot przed upływem terminu na podbicie oferty.

 

O co mi chodzi? Można się dogadać, o coś poprosić, wyjaśnić. Nie znam tak dobrze działu sprzedam, ale to chyba najbardziej niewdzięczny dział do moderowania. Trzeba też popatrzeć na sprawę od strony moderacji. Z większością moderatorów na tym forum naprawdę można się dogadać. ( wyjątkiem jest Bono, który mnie zawsze zlewa ; - )

 

A dział sprzedam był jest i będzie kontrowersyjny. Nie zajmuję żadnego stanowiska - mówię tylko, że częściej, niż się wydaje - można się po ludzku dogadać i wyjaśnić pewne rzeczy. Bez jadu i oskarżania się. Amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śpioszek Bono[uG] #11 dobrze to wszystko opisał. Choć kiedy otrzymałem tzw. belkę to sam sobie wlepiłem ostrzeżenia (test narzędzi) ;-E Więc chyba jednak się dało. ;-)

 

Kolega Moderator T.Matt również napisał jak trza. Choć uczepię się pewnej części tej wypowiedzi: "Zazwyczaj słychać tylko pogardę i nienawiść"

Nie przesadzajmy ludzie bywają po prostu w... wnerwieni. Moderator z racji funkcji zna przynajmniej w założeniu regulamin odrobinkę lepiej od przeciętnego Użytkownika. Użytkownik jak to Użytkownik nie lubi świszczącego bata nad głową i najlepiej żeby zasad nie było. Oczywiście do czasu w którym to spotka go jakaś obrzydliwość ze strony innego Użytkownika. Wtedy to Moderator może być przydatny. Najlepiej zaś aby zareagował bezzwłocznie. ;-)

 

To o graniu do jednej bramki jest naprawdę dobre. Bowiem tak właśnie jest. Każdy z nas jest użytkownikiem tylko niektórzy mają więcej uprawnień. Uprawnienia nie immunizują nas jeśli idzie o błędy. Jesteśmy tak samo ludzcy jak reszta PCLaba. Z plusami i minusami bycia człekiem.

 

Podzielę się iż oczywiście dla pewnych Użytkowników mam jakąś sympatię a innych nie trawię. Nigdy jednak nie uczyniłem żadnej prywaty typu "mój koleżka to jest nietykalny". Albo żeby polować na kogoś kto nie przypada mi do gustu. Gdybym choć raz tak uczynił to bym po prostu zrezygnował.

 

Moja obecność na forum jest ostatnimi laty bardzo "w kratkę". Jednak spędziłem tu masę czasu. Czasu sporów czy kłótni ale i sympatycznych momentów. Cieszę się na Twoje słowa Kolego Użytkowniku PrimoGhost:

"Trzeba też popatrzeć na sprawę od strony moderacji."

 

Jeśli poza widzeniem własnego poletka poczniemy zwracać uwagę również na pole sąsiada to się okaże że komunikacja nie tylko jest możliwa ale przyniesie wszystkim wiele pożytku. ;-D

Pozdrawiam Was Koledzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdraszczam pamięci jak wyglądał stary panel moderatora ;)

Edytowane przez Bono[UG]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...