Skocz do zawartości
kapi1123

Jaki producent? Rtx 2060

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu karty graficznej i wybór padł na rtxa 2060 tylko zastanawiam się nad producentem. W tej chwili najbardziej przekonany jestem za gigabitem ,bo kartę z dwoma wentylatorami można dorwać za 1500zl.

Reszta pc:

R5 3600

16gb 3200mhz

Corsair vs450

Moje drugie pytanie to czy zasilacz na pewno da radę?

Pozdrawiam

Edytowane przez kapi1123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte jest ok. Zasilacz da radę spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Liptona w filmie z premiery rtx'a 2060 pobór prądu (po OC karty) wynosił 363 W dla całej platformy. Z tego co słyszałem to gigabyte jest średni/słaby jeśli chodzi o kulture pracy i z tych tańszych modeli to lepiej wziąć gainwarda lub palita.

Do tego w tej samej cenie masz rx'a 5700 który jest trochę wydajniejszy i ma 8gb vram'u, ale za to gorszą kulture pracy, choć znośną jak na turbinę. Ale nie wiem jak tu będzie wygladała kwestia poboru prądu. Do 1440p celowałbym w rx'a 5700, do 1080p wystarczy rtx 2060.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rx5700 wydaję się spoko tylko czy cena niereferencyjnych nie skoczy jakoś mocno ,bo nie chciałbym wydawać więcej niż te 1500-1600 ,a tej turbiny troszkę się obawiam

Edytowane przez kapi1123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten gigabyte jest gorący i głośny kupisz i będziesz niezadowolony z temperatur...o tym modelu tematów jest sporo jak po wyjęciu z pudełka łatwo przekracza 80stopni, dołóż 50zl i wez https://foxkomputer.pl/pl/p/Karta-graficzna-Palit-GeForce-RTX-2060-GamingPro-OC-6GB-DDR6-192-bit-DVIHDMIDP-GRA-/1756

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekać do początku sierpnia to nie problem,a wtedy wychodzą o ile się nie mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuba90*

nigdy gigabyta dla mnie w kolejności od najlepszej Evga ASus Msi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze który model Gigabyte, bo np TEN jest bardzo dobry w zakresie kultury pracy (niskie temp, cisza). Nie wiem nawet czy nie najlepszy.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze który model Gigabyte, bo np TEN jest bardzo dobry w zakresie kultury pracy (niskie temp, cisza). Nie wiem nawet czy nie najlepszy.

No ale to jest całkiem inna para kaloszy, autor chciał przeznaczyć 1500zl i kupić tego pazdzierza z dwoma HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w cenie 1500zl można dostac uzywanego msi gaming, ino patrzec aby była faktura z duzego sklepu, używki turingow sa bezpieczne bo na pewno nie kopały, i sa to wszystko praktycznie nowe kilkumiesięczne karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest całkiem inna para kaloszy, autor chciał przeznaczyć 1500zl i kupić tego pazdzierza z dwoma HP.

Tak, tylko że ja odniosłem się do postu kolegi nade mną @Kuba90, który napisał "nigdy gigabyta dla mnie w kolejności od najlepszej Evga ASus Msi".

Nie można zapominać, że każdy producent ma kilka modeli z danej serii o często bardzo różnej kulturze pracy. Cytowane wyżej firmy: Evga, ASUS, MSI mają zarówno słabe jak i dobre modele. Z Gigabyte jest dokładnie tak samo.

 

w cenie 1500zl można dostac uzywanego msi gaming, ino patrzec aby była faktura z duzego sklepu, używki turingow sa bezpieczne bo na pewno nie kopały, i sa to wszystko praktycznie nowe kilkumiesięczne karty

Za 1600, można było już znaleźć nową MSI Gaming na Ceneo. Chyba nie warto dla raptem 100 zł kupować używki.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...