Skocz do zawartości
SoonTM

Info od X-kom o dostępności 3900x

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie dodać posta pod postem, na reddicie się ludzie rozpisują, że w Europie problemy ze stockiem zostały rozwiązane (3900x dostępny od ręki w sklepach), więc może wreszcie do nas dojdzie jakaś normalna dostawa. :P

 

EDIT: tak odnośnie najbliższych dostaw.

 

Uprzejmie informujemy, iż sprawa z dostępnością dalej jest utrudniona na naszym rynku i nie mamy możliwości potwierdzenia dostaw produktów na nasz magazyn. Zachęcamy do śledzenia naszej strony.
Edytowane przez Rivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Ktoś mi polecał https://www.mailboxde.com, ale nie bardzo mam zaufanie do tego typu usług.

 

Hmm podajesz nieprawdziwe informacje, mindfactory.de jak najbardziej wysyla do PL, od niepamietnych czasow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm podajesz nieprawdziwe informacje, mindfactory.de jak najbardziej wysyla do PL, od niepamietnych czasow.

Przy próbie zamówienia mam takie info:

 

Shipping to consumers outside of Germany is not available. If you have a valid VAT ID, please insert it into your account details.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm podajesz nieprawdziwe informacje, mindfactory.de jak najbardziej wysyla do PL, od niepamietnych czasow.

 

Owszem ale nie dla osób prywatnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Ktoś mi polecał https://www.mailboxde.com, ale nie bardzo mam zaufanie do tego typu usług.

 

 

Kolego ja korzystam z tego serwisu od ponad roku bez żadnych problemów.

Osobiście mogę polecić przy kupnie w DE z brakiem możliwości wysyłki do PL.

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja korzystam z tego serwisu od ponad roku bez żadnych problemów.

Osobiście mogę polecić przy kupnie w DE z brakiem możliwości wysyłki do PL.

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

 

Zamawiam z Mindfactory, na Reddicie się cieszą, że problem z dostępnością procków jest rozwiązany, w Europie w kilku (kilkunastu?) sklepach już normalnie jest na stanie, a u nas nic nie wiedzą, nic nie mogą.

 

Kolejna data dostawy nie jest nam znana. Problem z dostępnością powinien ulec poprawie z początkiem nowego roku.

 

A x-kom podwyższył cenę na 2900. :lol2: Koło 2400 jest z Mindfactory (już z przesyłką).

Edytowane przez Rivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas to niestety notoryczny temat. Europa rozwinięta, zachodnia, postrzegana jako dobry klient kończy się na naszej zachodniej granicy. My natomiast leżymy na mapie oznaczeni jako dziady Europy Środkowej / Wschodniej.

 

Amazon mógłby w końcu otworzyć jakiś polski oddział sprzedażowy. Magazyny już u nas mają. Klientów też by znaleźli. Myślę, że nawet ta sytuacja z Amazonem bardzo dotkliwie pokazuje gdzie i za co nas mają ;)

 

 

Przydałyby się tanie bilety lotnicze na USA na zakupy. Wizę już znoszą, to może nowy typ wycieczek rozkwitnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam z Mindfactory, na Reddicie się cieszą, że problem z dostępnością procków jest rozwiązany, w Europie w kilku (kilkunastu?) sklepach już normalnie jest na stanie, a u nas nic nie wiedzą, nic nie mogą.

 

 

 

A x-kom podwyższył cenę na 2900. :lol2: Koło 2400 jest z Mindfactory (już z przesyłką).

 

 

zamówiłem na mindfactory we czwartek 10-tego października, procesor miałem u siebie we wtorek 15-go października. Cena spoko, ale policzyli sobie 29 euro za przesyłkę UPS, łącznie po przewalutowaniu przez bank wyszło ~2070 zł netto. Jeśli chcecie uniknąć dodatkowych prowizji związanych z płatnością polecam przelew bankowy SEPA, paypal naliczy sobie procent od przelanej kwoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem na mindfactory we czwartek 10-tego października, procesor miałem u siebie we wtorek 15-go października. Cena spoko, ale policzyli sobie 29 euro za przesyłkę UPS, łącznie po przewalutowaniu przez bank wyszło ~2070 zł netto. Jeśli chcecie uniknąć dodatkowych prowizji związanych z płatnością polecam przelew bankowy SEPA, paypal naliczy sobie procent od przelanej kwoty.

 

 

Patrzę na mindfactory i wysyłka dla konsumentów (osób fizycznych) jest dostępna na terenie niemiec.

Czy zamawiałeś na firmę? Czy może ominąłeś inaczej to ograniczenie wysyłki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mindfactory rok temu zrezygnowało z wysyłki do PL.

 

Kupując w innej walucie polecam korzystać z Revoluta lub Alior Kantor, OMIJAĆ paypal i przelewy bankowe z przewalutowaniem, bo zabiorą nam pokaźną sumę za nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na mindfactory i wysyłka dla konsumentów (osób fizycznych) jest dostępna na terenie niemiec.

Czy zamawiałeś na firmę? Czy może ominąłeś inaczej to ograniczenie wysyłki?

Ja w poniedziałek zamówiłem na firmę, już wysyłają. Nie da się jako osoba fizyczna niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w poniedziałek zamówiłem na firmę, już wysyłają. Nie da się jako osoba fizyczna niestety.

 

 

Czy jak kupuje się na firmę to nie jest krótsza gwarancja; roczna tylko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak kupuje się na firmę to nie jest krótsza gwarancja; roczna tylko?

jeżeli jest taki zapis w warunkach gwarancyjnych to tak, ale z tego co pamiętam procki AMD mają 3 lata niezależnie od tego na kogo są sprzedane.

 

Przypominam że gwarancja jest dobrowolna i może jej nie być wcale, a nabite ludziom do bani 24 miesiące obowiązkowego zobowiązania to odpowiedzialność za wady ukryte produktu SPRZEDAWCY a nie producenta sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mówiłem że 3900X będzie w uj trudno dostępny a o 3950X już nie wspomnę w polszy. Każdy łudził się na październik/listopad szybciej go kupicie za granicą niż u nas a po drugie dostępność będzie w połowie 1 kwartału nowego roku na 3900X a do 3950X zapewne w nowym roku koniec lata początek jesieni szczerbaty.giflol2.gifPowodzenia w kupowaniu lol2.gif

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD musi się ogarność z dostępnością swoich proców bo sporo na tym tracą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extreem.pl ma od ręki na magazynie jeszcze 5 sztuk za 2640 zł. Kupiłem w poniedziałek za 2600. Dzisiaj trochę cena podskoczyła.

Edytowane przez pijacka_czkawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Extreem.pl ma od ręki na magazynie jeszcze 5 sztuk za 2640 zł. Kupiłem w poniedziałek za 2600. Dzisiaj trochę cena podskoczyła.

A ja mówię o cenie producenta a nie cenie sklepowej xD Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mówię o cenie producenta a nie cenie sklepowej xD

 

A ja tylko informuję że są dostępne jakby ktoś szukał. Nie odnosiłem się do Twojego posta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj dzwonili z X-koma. Podobno te proce przychodzą tylko w ilości od jednej do kilku sztuk, a zamówień było o wiele więcej. Pozostaje albo czekać dalej, albo szukać gdzie indziej albo kupić model z niższej półki bo te są dostępne od ręki. Tłumaczą to kwestią dystrybucji, wskazując że do tej części europy kierowanych jest po prostu o wiele mniej sztuk a na zachodzie procki są już w miarę dostępne.

Ja się poważnie zastanawiam czy nie zejść do 3800X i olać tę farsę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj dzwonili z X-koma. Podobno te proce przychodzą tylko w ilości od jednej do kilku sztuk, a zamówień było o wiele więcej. Pozostaje albo czekać dalej, albo szukać gdzie indziej albo kupić model z niższej półki bo te są dostępne od ręki. Tłumaczą to kwestią dystrybucji, wskazując że do tej części europy kierowanych jest po prostu o wiele mniej sztuk a na zachodzie procki są już w miarę dostępne.

Ja się poważnie zastanawiam czy nie zejść do 3800X i olać tę farsę.

Procek jest caly czas dostepny w proline 400zl taniej niz w x-kom. Do dzis byl dostepny a jutro nowa dostawa. X-kom to jedeyny sklep :hmm:

 

Sa tez pojedyncze sztuki na sklepach u nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niemieckim xkomie 3900x niby dostępny (korzystałem z translatora wiec mogę się mylić). Płacąc revolutem to wychodzi jakieś 2700 z polskim vatem; niestety odstawa tylko na terenie niemiec.

Ciekawe dlaczego tam dostęny a u nas problemy jakieś. Dziwne że xkom jeszcze nie anulował u nas zamówień.

 

ryzen-3900x.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek jest caly czas dostepny w proline 400zl taniej niz w x-kom. Do dzis byl dostepny a jutro nowa dostawa. X-kom to jedeyny sklep :hmm:

 

Sa tez pojedyncze sztuki na sklepach u nich.

Ja swoje zamówienie opłaciłem już niestety, więc trochę się zejdzie zanim zwrócą środki na konto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do nich ze w zwiazku z niezrealizowaniem zamowienia odstepujesz od umowy i domagasz sie zwrotu pieniedzy w terminie 3 dni roboczych, a po tym terminie zaczniesz naliczac odsetki ustawowe. Chyba 3 dni im wystarczy aby uzbierac taka kwote i wykonac przelew...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...