Skocz do zawartości
PabloKNW

Czy opłaca się jeszcze kupować PS4 PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Moja data była nietrafiona? Przecież ps4 był juz na rynku w 2014 roku. Mogłem równie dobrze podać 2015 czy nawet 2016rok.. każdy pasuje do naszej wcześniejszej rozmowy ;) ;)

No tak, ale zapytałeś mnie od kiedy PS4 jest na rynku i napisałeś 2014 w następnym zdaniu. To masz pytanie retoryczne z błędem.

 

Wcześniej też nie skumałeś bazy z ironią, więc się nie dziw że lepiej Ci zrobi sen niż pisanie na forum.

Edytowane przez Qrdel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Oki spoko masz racje z tą premierą.. zakręciłem się .. starczy tego dobrego

 

Wracając do tej brakującej funkcji w ps4, to dalej Będę bronił Sony. Mieli powód i tyle.. moze chodzi o bezpieczeństwo? Już tak nie wnikam.ale na bank nie są leniwi.. chyba że nie mają tak zaprogramowanego systemu by umożliwiał zmianę nickôw

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mieli powodu, nie mają i mieć nie będą. Po prostu im się nie chce przy końcu generacji. Teraz to już w żaden sposób nie zwiększy sprzedaży konsoli, więc po co mają się wysilać. Lepiej siły przerobowe wrzucić na UI do PS5. Słowem, zaczynają powoli olewać użytkowników obecnej generacji, co nie jest niczym nowym.

Gdyby mieli rozsądny powód to zostałby podany wprost. Zmiana PSN Id to coś o czym mówi się JESZCZE od ery ps3.

Pomyśl, jeżeli tam taki tabun ludzi pracuje by nam życie umilać, to czemu w 2011 i 2012 mieli padniętą usługę i wykradzione dane? Wtedy bozo firmy się kłaniał w pas ze wstydu bo wiedział, że z tą garstką programistów to będą psn naprawiać nie parę dni a miesięcy. SONY robi w XXI wieku wszystko po taniości... niestety.

Edytowane przez Qrdel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Teraz googluje i wpisałem „zmiana nicku ps4” i niby mozna zmienić .. wprowadzili to jakoś w kwietniu tego roku.. eh idzie zwariować., jutro na spokojnie sobie o tym poczytam..

 

Wiedzieliście coś o tym?

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby coś jest, ale z FAQ wyciągnąć można wniosek, że więcej z tym problemów niż korzyści. Jak druga kropka zakłada: problemy po zmianie nicku, to wiedz, że będą kłopoty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Niby coś jest, ale z FAQ wyciągnąć można wniosek, że więcej z tym problemów niż korzyści. Jak druga kropka zakłada: problemy po zmianie nicku, to wiedz, że będą kłopoty :E

 

Dobrze, że ja nawet nie myśle o zmianie nicku.. bo po co? Skoro możliwe problemy to tym bardziej nie ma sensu..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to zmiana nicku za pierwszym razem jest darmowa, a każda kolejna juz jest płatna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jestem tego pewny. Skoro programiści potrafią stworzyć dużo bardziej złożone funkcje to dlaczego by nie zaimplenetowali możliwości zmiany nicka..Dlatego jestem w 99% przekonany, że akurat tu mam racje.

Ja cały czas piję do tego nieszczęsnego zliczania czasu rozgrywki. To nie jest jak pisałem żadna skomplikowana sprawa czy coś, co jest niesamowicie trudne w implementacji. Więc albo nie widzą potrzeby dodawania tego jak widać, albo im się po prostu nie chce, bo zaimplementować to na pewno potrafią. W sumie sam po tej opcji zmiany nicku widzisz jak to u nich działa. Dało się? Ano dało. A ile lat musiało upłynąć, aby taka zdawałoby się podstawowa funkcja musiała zostać dodana? No właśnie...

 

I sam sobie odpowiadasz. Bo skoro potrafią z softem znacznie bardziej skomplikowane rzeczy, to dlaczego zwykle pierdoły ich przerastają? Bo mają takie możliwości i gdyby chcieli, to by dawno to zrobili. Dla mnie to lenistwo. No chyba, że ich komórka odpowiedzialna za OS w PS4 liczy 2 osoby, z czego druga notorycznie chodzi na L4. Wtedy bym to zrozumiał :E

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Z tego co mi wiadomo, to zmiana nicku za pierwszym razem jest darmowa, a każda kolejna juz jest płatna.

 

Czyli jednak nie są leniuchami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile czasu im zajęło, aby to wprowadzić?

 

Sony podczas projektowania swojej infrastruktury sieciowej popełniło szkolny błąd - nazwa konta PSN jest jednocześnie jego identyfikatorem. Coś, co jest unikatowe i definiuje Twoje konto w bazie danych usługodawcy. Z PSN ID jest powiązana biblioteka gier, osiągnięcia czy sposoby płatności. Dlatego nie można zmienić go w "locie", bo wszystko się skaszani. U konkurencji identyfikatorem jest np. ciąg cyfr, sam nick jest jemu podporządkowany, dlatego nie ma większych problemów z tym, aby go sobie zmienić bez większych konsekwencji . Dlatego też problem istnieje od czasów PS3, czyli startu usługi PSN. Jak widać dopiero teraz opracowali w miarę bezinwazyjną metodę, aby sobie z tym poradzić (po tylu latach).

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A ile czasu im zajęło, aby to wprowadzić?

 

Sony podczas projektowania swojej infrastruktury sieciowej popełniło szkolny błąd - nazwa konta PSN jest jednocześnie jego identyfikatorem. Coś, co jest unikatowe i definiuje Twoje konto w bazie danych usługodawcy. Z PSN ID jest powiązana biblioteka gier, osiągnięcia czy sposoby płatności. Dlatego nie można zmienić go w "locie", bo wszystko się skaszani. U konkurencji identyfikatorem jest np. ciąg cyfr, sam nick jest jemu podporządkowany, dlatego nie ma większych problemów z tym, aby go sobie zmienić bez większych konsekwencji . Dlatego też problem istnieje od czasów PS3, czyli startu usługi PSN. Jak widać dopiero teraz opracowali w miarę bezinwazyjną metodę, aby sobie z tym poradzić (po tylu latach).

 

Pewnie tak akurat w to nie wnikałem. Powiem tak no na szczęście mnie to nie przeszkadza jeśli nie można zmienić swobodnie nazwy nicku. Ja sobie dzisiaj rano przemyślałem to o stwierdzam, że mogliby dać jednak tę możliwość ale na różnych warunkach. Bo w innym wypadku, masa graczy będzie sobie chciała zmieniać nicki raz na pare dni lub co kilka miesięcy - podobnie widze u znajomych na Steam. Wielu graczy zmienia nicki tak aby pasowały do gry w którą grają.. na przykład: Azazell = Azazell_CS - czyli wnioskuje chce pokazać że gra lub jest graczem counterstrike`a.

 

Po drugie może to też mieć wpływ na walkę z januszami biznesu.. Ale to już temat rzeka.

 

 

Zagadałem do w komentarzach na jednej z grup PS4 na Fejsie i mówia, że można spokojnie zmienić raz nick. Więc to chyba rozwiązuje sprawe? Ale jakoś jest cicho o tej funkcji, prawda? Tak jakby był gdzieś haczyk :)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając trochę do tematu, to jak dla kogoś liczy się każdy grosz i chciałby wyrwać tanio prosiaka przed premierą PS5 to na Amazonie co jakiś czas są promocje na konsole refurby, czyli odnowione, naprawiane przez sony. Mają 12 miesięcy gwarancji, a można je wyrwać za 250-300euro czyli jakieś 1100-1300pln. Jak coś się nie spodoba to z zwrotami nie ma problemów.

 

Ale i tak polecam czekać na black friday to już całkiem niedługo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora tematu.

 

Jeżeli masz zamiar zagrać również w exy to jak najbardziej.

 

Jeżeli tylko w FIFĘ to zależy to od dwóch kwestii.

Pierwsza to jak bardzo lubisz tę grę. Pamiętaj że FIFA w wersji na PS3 ostatnie kilka części to zupełnie inne gry niż te na PC czy najnowszych konsolach.

To jest stara FIFA (bodajże 14) z aktualnymi składami, nic więcej. Sama rozgrywka, jej mechaniki to kilka lat wstecz w stosunku do tego co oferują wyżej wspomniane platformy.

 

Druga kwestia to fundusze. Jeżeli średnio z kasą to może warto się "przemęczyć" jeszcze ten rok. Jeżeli natomiast nie jest to problemem to myślę że nawet na ten 1 rok warto, poza tym prawdopodobnie FIFA 21 na PS4 będzie tym samym co na PS5, FIFA 22 już na 100% nie, więc miałbyś dwa lata grania w najnowszą faktycznie next genową FIFĘ.

Edytowane przez yakaart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DO AUTORA TEMATU JEŚLI JESZCZE NIE UCIEKŁEŚ NA INNE FORUM:

 

Moim zdaniem nie warto płacić 1400-1600zł za ps4 pro jeżeli ty się przesiadasz dopiero z ps3.

 

Jeżeli masz zamiar grać tylko w kilka gier w tym głównie w Fifę to kup ps4 slim (nowe) za 1000zł

Wejdź sobie na stronę pepper pl, zrób konto i tam jeśli pojawi się ps4 slim (zaznacz sobie by ci wysłało wiadomość jak się pojawi promocja z tą właśnie konsolą)

Zostaniesz od razu powiadomiony i może uda Ci się wyrwać slima nawet i za 800-900zł, a jak nie chce Ci się czekać to są po ~1050zł nówki.

 

Jeżeli za rok wpadnie Ci więcej gotówki i stwierdzisz, że chcesz ps5 to takiego slima sprzedasz myślę, za minimum te 500zł więc niewiele stracisz, a jak zostaniesz z ps4 to spokojnie tak jak kolega wyżej powiedział 2lata w najnowsze fify sobie pograsz, prócz grafiką nie będą się niczym różnić między ps4 a ps5.

 

Co do fify 22 myślę, że też wyjdzie i będzie w porządku na ps4, na pewno graczy będzie pełno w multiplayerze w każdej odsłonie więc o to się nie martw.

 

PS

LUDZIE JA WAS NIE ZGŁOSZĘ, NIE LEŻY TO W MOJEJ NATURZE, ALE MAM NADZIEJĘ, ŻE DOSTANIECIE JAKIEŚ OSTRZEŻENIA ZA TE PIERDOŁY!

Nowy człowiek zakłada konto na forum o którym jeszcze niewiele wie i co dostaje na przywitanie?

2 sensowne odpowiedzi i 2 strony niepotrzebnego spamu...

 

Na miejscu takiego laika od razu bym stąd uciekł, czasem mam wrażenie, że ludzie na takich forach kłócą się z dwóch przyczyn

1. Dobijanie licznika postów (wiem, że są osoby, które się tym jarają - TAK TO CHORE)

2. Za dużo wolnego czasu, jeżeli waszym głównym hobby jest udzielanie się na forum komputerowym to mi was po prostu szkoda.

 

Nie odpisujcie mi nic, ja nie wchodzę w bezcelowe dyskusję, poza tym starczy tego spamu.

Edytowane przez Guli17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Chociaż dobrze że ty jesteś normalny i nie jesteś kablem :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...