Skocz do zawartości
Sunchez

Instalacja R9 3900X na płycie X570 na systemie Windows po Intelu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ma ktoś doświadczenie/a z instalacji nowych Ryzena/ów na Windows 10 Pro 64 bit po systemie z Z370 i 8700K?

Jest coś co trzeba odinstalować wcześniej, żeby nie było zgrzyt?

Może jakieś inne rady i zalecenia.

Z góry dziękuję

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zmaksymalizować szanse że nie będzie zgrzytów i innych problemów najpierw usuń wszelkie oprogramowanie związane z płytą i intelem (sterowniki, programy narzędziowe), a następnie uogólnij system sysprep'em.

 

Przy przepięciu "na pałę" też zwykle działa, ale jak można, to lepiej po sobie nie śmiecić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ma ktoś doświadczenie/a z instalacji nowych Ryzena/ów na Windows 10 Pro 64 bit po systemie z Z370 i 8700K?

Jest coś co trzeba odinstalować wcześniej, żeby nie było zgrzyt?

 

Jest takie cos: windows :lol2:

A tak powaznie, to bedziesz potrzebowal nowego klucza do windowsa, jako ze ten OS przypisuje siebie do plyty glownej. Chyba, ze masz wersje retail - wtedy nie bedzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja instalowałem Ryzena 2600 po Haswellu. Zero problemów, Windows sam sobie poradził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie system był po 4790k -> ryzen2700x -> ryzen3700x. Po zamianie 3700x na 9900k musiałem zainstalować od nowa ponieważ zaczęły dziać się dziwne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo, czysta reinstalacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest takie cos: windows :lol2:

A tak powaznie, to bedziesz potrzebowal nowego klucza do windowsa, jako ze ten OS przypisuje siebie do plyty glownej. Chyba, ze masz wersje retail - wtedy nie bedzie problemu.

 

Nieprawda. Wystarczy aktywować system ponownie, bo klucz jest przypisany do konta MS.

 

Witam

Ma ktoś doświadczenie/a z instalacji nowych Ryzena/ów na Windows 10 Pro 64 bit po systemie z Z370 i 8700K?

Jest coś co trzeba odinstalować wcześniej, żeby nie było zgrzyt?

Może jakieś inne rady i zalecenia.

Z góry dziękuję

Grzegorz

 

Generalnie działać będzie. W zależności od "szczęścia" nie będzie problemów, choć będzie Cię czekało trochę roboty, żeby wywalić wszelkie oprogramowanie po poprzedniku. Dlatego wg mnie powinieneś wyważyć to czasowo. Szczególnie, że reinstalacja to jednak świeży system. Pytanie w sumie jeszcze ile czasu miałeś system już. Bo jak niedługo, to i szanse na konflikty są mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem z 7700K na 9900K. Musiałem nowego Windowsa kupić bo wcześniej miałem klucz z jakiegoś OEM i nie dało się go aktywować na nowej platformie nawet korzystając z pomocy infolinii Microsoftu. Ja jednak postawił bym system na świeżo bo i szansa na jakieś dziwne konflikty softowo sprzętowe mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... najpierw usuń wszelkie oprogramowanie związane z płytą i intelem (sterowniki, programy narzędziowe), a następnie uogólnij system sysprep'em...

 

Rozwiń "...a następnie uogólnij system sysrep'em" .

 

Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie system był po 4790k -> ryzen2700x -> ryzen3700x. Po zamianie 3700x na 9900k musiałem zainstalować od nowa ponieważ zaczęły dziać się dziwne rzeczy.

 

Nie mogę Ci napisać na priv... więc jak coś to pisze tu, można usunąć jak jest to zakazane.

 

Nie wiem co robić, chce kupić nowego ryzena 3900x ale z tego co czytam to jest masa problemów... czy to tylko tak wyglada słabo, czy rzeczywiście tak jest? Te 4 rdzenie trochę ważne dla mnie... dużo pracuję z 3d: zbrush, blender, photoshop itd.

 

Widziałem, że zmienileś platforme na i9 9900k. Możesz napisać co się stało tobie z 3900x? Problemy jakies?

 

Sry, że tu piszę, ale nie wiem totalnie co robić, a nie mam jak się z Tobą skontakować inaczej.

Edytowane przez SoonTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System Windows 10 Pro PL 64 bit bez problemu wstał po zmianie płyty i procesora bez odinstalowywania czegokolwiek.

Później go przeinstalowałem ale widzę, teraz, że nie było to konieczne.

 

Z AMD 3900X i płytą główną MSI MPG X570 Gaming Pro Carbon WiFi po aktualizacji do BIOSU 1.2 nie ma żadnych problemów (w wersji 1.0 i 1.1 też chodziło wszystko OK).

 

Ryzen 3900X w NiceHashu kopie 4 razy więcej niż I78700K. Ustawiam go na 4000MHz na napieciu 1,175 V i jadę non-stop z 2080Ti (też UV).

 

W tej chwili 2080 Ti wykopuje 4 PLN/dobę a 3900X 2 PLN/dobę -> 230W vs 100W. Nie myślcie, ze kupiłem do kopania :-)

Ale kiedy nie używam to kopie.

 

JESTEM ZADOWOLONY ZE ZMIANY.

Edytowane przez Sunchez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę Ci napisać na priv... więc jak coś to pisze tu, można usunąć jak jest to zakazane.

 

Nie wiem co robić, chce kupić nowego ryzena 3900x ale z tego co czytam to jest masa problemów... czy to tylko tak wyglada słabo, czy rzeczywiście tak jest? Te 4 rdzenie trochę ważne dla mnie... dużo pracuję z 3d: zbrush, blender, photoshop itd.

 

Widziałem, że zmienileś platforme na i9 9900k. Możesz napisać co się stało tobie z 3900x? Problemy jakies?

 

Sry, że tu piszę, ale nie wiem totalnie co robić, a nie mam jak się z Tobą skontakować inaczej.

Ja był bym ostrożny i dobrze rozważył kupno jednak intela

Edytowane przez DariŽ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...