Skocz do zawartości
theOne

Do których tytułów z lat 1996-2008 warto wrócić w 2019?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym powrócić do "klasyków" ale także nadrobić zaległości w oldskulach :) Do jakich tytułów wracacie i dalej odczuwacie przyjemność płynącą z grania? Gatunek dowolny.

Gry do których wracam i dalej bardzo lubię.

 

Diablo 2 + LoD

WarCraft III + TFT

Mafia The City of Lost Heaven

Max Payne 1 i 2

Twierdza

Worms World Party

Far Cry

Serious Sam

MDK 1, 2

Commandos

Hopkins FBI

Age of Empires 1 i 2

Seven Kindoms

Knight's and Merchants

Soldier of Fortune

Gta 2

Syberia

Larry

Tomb Rider

Homm III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, gra nic nie traci. Ja natomiast nie ogarniam ludzi którzy graja pod rząd kilka razy. Ale po latach często wracam do tytulow różnych. Zwłaszcza jeśli sa z opcjami przejścia na rozne sposoby - wtedy ide tym którym wcześniej nie szedłem.

 

U mnie raz na 2 lata wracam do STALKER`ow wszystkich (tam jest tyle modów ze można poczuc całkowicie nowy klimat), Max Payne 1,2 (jedynke to co pol roku na komórce sobie z padem odswiezam!!) i Gotchica i METRO. Pozatym mam mase na półce gier starych, które wciąż czekaja na premiere na moim sprzęcie.

 

I zamierzam wlasnie wrocic do Far Cry 1

 

A i do RE warto wracac

Edytowane przez Frytejr0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do żadnego. Co roku tyle świetnych gier wychodzi, że szkoda by mi było czasu na jakieś starocie.

 

 

Jest już podobny temat.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym powrócić do "klasyków" ale także nadrobić zaległości w oldskulach :) Do jakich tytułów wracacie i dalej odczuwacie przyjemność płynącą z grania? Gatunek dowolny.

Gry do których wracam i dalej bardzo lubię.

 

Diablo 2 + LoD

WarCraft III + TFT

Mafia The City of Lost Heaven

Max Payne 1 i 2

Twierdza

Worms World Party

Far Cry

Serious Sam

MDK 1, 2

Commandos

Hopkins FBI

Age of Empires 1 i 2

Seven Kindoms

Knight's and Merchants

Soldier of Fortune

Gta 2

Syberia

Larry

Tomb Rider

Homm III

Do tych co wytłuściłem, bardzo warto, aha Worm World Party są teraz zremasterowane i można grać w FHD itd.

 

Do żadnej bo tylko gra straci w Twoich oczach. Lepiej ją pamiętaj taką jak kiedyś.

Ale głupoty. lame.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gothic 1, Gothic 2 + Noc Kruka, Max Payne 1 i 2, Twierdza, Age of Empires 2, Commandos, Kozacy: Europejskie Boje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do żadnej bo tylko gra straci w Twoich oczach. Lepiej ją pamiętaj taką jak kiedyś.

 

Strach się bać, ale zgadzam się z Odinem :E

Mozę jakieś turówki albo RTS-y się nie zestarzały, chociaż graficznie to i one straciły... No dobra, HoMM V chyba jest z tego okresu i nadal gra się świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że gry które jeszcze będą "działać" w 2019 roku to przede wszystkim te które miały świetną fabułę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Call of Duty + United Offensive, Return to Castle Wolfenstein z patchem 1.4x (dodaje wyższe rozdzielczości etc.), Quake 2, Rages of Mages, Nox, BG, Disciples 2, Doom 1/2 i długo by jeszcze wymieniać nie licząc tego co padło w tym temacie. Nowe gry są dla mnie nijakie, wyścig na lepszą grafikę. Tylko pojedyncze przypadki jak Wiedźmin czy Pillars of Eternity potrafiły mnie przyciągnąć na dłużej.

Edytowane przez tbs1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wyścig na coraz lepszą grafikę był dużo bardziej intensywny niż teraz. Różnica pomiędzy kolejnymi tytułami była o wiele większa.

 

Ze starych gier warto wracać głównie do strategii turowych i RPG. Strategie w większości się nie zestarzały, bo dzisiaj jest moda na upraszczanie takich gier, a i AI jest olewane, więc komputer nie jest w starych grach głupszy, tylko mądrzejszy. RPG z kolei to głównie klimat i historia, a do mechanizmu walki z BG2 czy Icewind Dale do dzisiaj żaden RPG się nawet nie zbliżył. PoE2 i D:OS2 pod tym względem już jakoś wyglądają, ale i tak nie jest za dobrze.

 

Wszystko inne raczej warto omijać, bo grafika, niestabilność działania, brak rozbudowania i prymitywna mechanika naprawdę odrzucają człowieka, który przyzwyczaił się już do bardziej złożonych rozwiązań. Dla mnie na przykład Gothic z jego katastrofalnym sterowaniem i mechaniką walki to jest taki tytuł, którego lepiej sobie nie psuć wracając do niego po latach. Podobnie zresztą Morrowind, od którego oczy krwawią i momentalnie dostaje się choroby lokomocyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o moje stare gry to :

 

Max Payne 1 i 2

GTA VC, GTA SA, GTA IV, GTA III,

FarCry 1

Half-Life 1 i 2 + 2 episodes

COD 2 I Modern Warfare

Battlefield Bd Company 2

Gothic 1 i 2 + dodatki

NFS Most Wandet

Civillizaton III

Crysis

Uncharted 1-4

FlatOut 1 i 2

Another World

Edytowane przez Agharta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wielu, ale czas tak szybko leci, że myślę, że warto jedynie wtedy kiedy:

 

a) masz ekstremalnie dużo niewykorzystanego czasu (nudzisz się) i nie wiesz jak go inaczej spożytkować,

b) kiedy masz nagłe uderzenie nostalgii.

 

W przeciwnym wypadku, uważam, że nie do końca warto wracać do starych czasów, przynajmniej nie na aż tak długo bo jednak życie jest krótkie i szkoda je marnować na ciągłe przechodzenie jednej i tej samej gry - i mówię to właśnie jako człowiek uzależniony od starszych gier. Ciężko mi się na przykład powstrzymać od ciągłego grania przez 10 lat w kilka moich ulubionych gier i zawsze do nich jakoś wracam. Tylko nie wiem, czy to z sentymentu, czy po prostu z bardzo silnej nostalgii związanej z tamtym okresem mojego życia. W żadnym wypadku nie uważam jednak, że powrót do starych gier psuje nasze pozytywne wspomnienia o grze. Człowiek, który jest przyzwyczajony do mechaniki danej gry i ją uwielbia, nigdy nie powie na nią złego słowa. Wiem to z autopsji :)

Edytowane przez Filip454

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do żadnej bo tylko gra straci w Twoich oczach. Lepiej ją pamiętaj taką jak kiedyś.

 

 

Gruuuubo przesadziłeś. Są gry jedyne w swoim rodzaju, które są niezastąpione i grywalności nic a nic nie ubywa. Ociekają złotem i miodem jak w dniu premiery. Co masz lepszego od Serious Sam pierwsze i drugie starcie, Dungeon Keeper 2, NFS Most Wanted, COD MW1, Diablo 2 LOD, Max Payne i wiele wiele innych starych gierek? Nic do tej pory nie pobiło tych gierek i gra się ciągle miodnie mimo lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracanie do pierwszej części Maxa to musi być jakaś trauma :E Nawet po grafice trójki widać już jej lata (na szczęście po mechanice i prowadzeniu fabuły nie).

Serio nie rujnują wam wspomnień takie wspominki?

To jak wracanie do anime z Polonii 1. Nie warto. można co najwyżej piosenek na YT posłuchać.

 

IMHO dawne gry bardzo mocno starzeją się przez grafikę, a jeśli są naprawdę stare - także mechanikę.

Tak naprawdę dopiero obecna generacja spowolniła rozwój na tyle, że kilkuletnie gry można ogrywać niczym nówki sztuki.

 

Są wyjątki, np. niedawno kończyłem Heroes V i to nadal jest śliczne, podobnie jak Prince od Persia 2008 z wiadomych względów :E Ale wracać do czegoś więcej? Do czego miałbym wrócić, do Soldier of Fortune 2, które swego czasu było takie super? Nawet niedawny powrót do FEAR 2 był słodko-gorzki... Za to w Bulletstorm grało się fajnie. No ale względem wielu wymienionych gier to świeżak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Retro jest świetne. Sam chyba z aktualnie ostatnio ogrywanych gier to blisko 50% poświęconego czasu na granie to będzie typowe retro :E

 

https://www.youtube.com/watch?v=uZx8POmoQ6w

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polemizowałbym, zwłaszcza że do wielu starszych gier są modyfikacje znacznie poprawiające wygląd (i nie tylko).

Sprawdź sobie np. Quake'a 2XP (ew. wersję RTX), Thiefa HD MOD, Gothika II z DX11, Dooma 3 Redux. Do jeszcze starszych jest pełno ciekawych source portów, że można komfortowo grać nawet w pierwsze Doomy, pierwszego Quake'a, Duke Nukem 3D czy System Shocka. Oczywiście na pewne rzeczy trzeba przymknąć oko, np. modele postaci, ale dla wielu to nie jest żadna przeszkodą, jeśli gra jest dobra.

W niektórych grach, owszem, są elementy, które postarzyły się znacznie gorzej niż grafika. Ba, powiedziałbym, że w tych grach, których oprawę można wyraźnie poprawić, jest ona najmniejszym problemem. Bardzo dużo zmieniło się choćby od strony narracyjno-fabularnej, jest przepaść między tym, co było kiedyś, a jest dziś.

Wiele gier z początku wieku ciągle wygląda całkiem dobrze.

 

Inną kwestią jest zaślepienie przez nostalgię. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No własnie mnie kusi powrót do Gothica 1 i 2 z ulepszoną grafika + wsparciem pada.. Ehhh tylko obawiam sie instalacji tych modów i jej stabilności a :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pierwszego Quake'a,

Absolutnie zajebista i bardzo szybka gra sieciowa. Uważam ją za mającą dużo wyższy "fun factor" niż Q2. Drugi Quake "zmiótł ją" niesamowitą grafiką(jak na tamte czasy) i fun się skończył. A szkoda. I oczywiście o ile gramy na swoim serwerze z kumplami, a nie publicznym - gdzie zamiast rozgrywki i zabawy są boty/mody graczy. Gorąco polecam jeżeli ktoś gra np. po pracy w robocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracanie do pierwszej części Maxa to musi być jakaś trauma :E Nawet po grafice trójki widać już jej lata (na szczęście po mechanice i prowadzeniu fabuły nie).

Serio nie rujnują wam wspomnień takie wspominki?

To jak wracanie do anime z Polonii 1. Nie warto. można co najwyżej piosenek na YT posłuchać.

 

IMHO dawne gry bardzo mocno starzeją się przez grafikę, a jeśli są naprawdę stare - także mechanikę.

Tak naprawdę dopiero obecna generacja spowolniła rozwój na tyle, że kilkuletnie gry można ogrywać niczym nówki sztuki.

 

Są wyjątki, np. niedawno kończyłem Heroes V i to nadal jest śliczne, podobnie jak Prince od Persia 2008 z wiadomych względów :E Ale wracać do czegoś więcej? Do czego miałbym wrócić, do Soldier of Fortune 2, które swego czasu było takie super? Nawet niedawny powrót do FEAR 2 był słodko-gorzki... Za to w Bulletstorm grało się fajnie. No ale względem wielu wymienionych gier to świeżak.

 

Wracasz do grafiki a nie do gier. Ja gram w gry, nie w grafikę. Jest gromada gier, które do dziś nie mają odpowiednika + są cholernie dobre i to wystarcza. Nawet ten Max Payne bawi lepiej niż część 2 i 3 bo jest poprostu najlepszy z nich pod względem całokształtu. Takich gier jest mnóstwo. Czasem wiek to tylko liczba, dlatego gram w mnóstwo starych perełek pośród mnóstwa świeżych średniaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie mnie kusi powrót do Gothica 1 i 2 z ulepszoną grafika + wsparciem pada.. Ehhh tylko obawiam sie instalacji tych modów i jej stabilności a :(

Mam gothica 2 z modami sam już nie wiem do końca z jakimi, na pewno textury, DX11, oświetlenie, cieniowanie, zwiększony zasięg rysowania itd, działa stabilnie, wygląd to całkowicie inna gra. Modów jest dosłownie masa, szczególnie po niemieckich forach gdzie tą grę po prostu ubóstwiają :E.

 

Ale wynalezienie tych modów i zdecydowanie się, które wybrać to ciężka sprawa, jest tego multum, ja osobiście preferuję mody nie wpływające na oryginalną rozgrywkę, ale kto co woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do żadnego. Co roku tyle świetnych gier wychodzi, że szkoda by mi było czasu na jakieś starocie.

 

 

Jest już podobny temat.

Tyle? Jak ktoś nie gra w indyki to ze 3-4? Chyba, że ktoś tak jak Odin ogrywa wszystko jak leci bo jakość to jest kwestia nieistotna. :E

 

Miejsca by mi zabrakło żeby wymienić do ilu starych gier wracam. Ostatnio na przykład R6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mam gothica 2 z modami sam już nie wiem do końca z jakimi, na pewno textury, DX11, oświetlenie, cieniowanie, zwiększony zasięg rysowania itd, działa stabilnie, wygląd to całkowicie inna gra. Modów jest dosłownie masa, szczególnie po niemieckich forach gdzie tą grę po prostu ubóstwiają :E.

 

Ale wynalezienie tych modów i zdecydowanie się, które wybrać to ciężka sprawa, jest tego multum, ja osobiście preferuję mody nie wpływające na oryginalną rozgrywkę, ale kto co woli.

 

Ja jak sie skusze na powrót do Gothica 1 i 2.. To wezme jakis jeden mod bodajze ten DX11 co jest chyba najbardizej rozbudowany jesli chodzi o zmiane oprawy graficznej i jakis mod pozwalajacy na granie padem. I tyle.. za duzo nie będę mieszał. Cieniowanie , zasieg rysowania juz nie jest tak istotny..

 

Wracasz do grafiki a nie do gier. Ja gram w gry, nie w grafikę. Jest gromada gier, które do dziś nie mają odpowiednika + są cholernie dobre i to wystarcza.

 

Święta prawda. Niektórzy gracze niedoceniają starych perełek. Patrzą tylko na grafikę a to nie jest najważniejsze.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hirołsy 3, oba Fallouty, Warcraft 3, Unreal Tournament. Nadal świetne mimo upływu lat. Warto również zwrócić uwagę na gry konsolowe. Można kupić PS2 lub pograć na emu. Nintendo ma masę genialnych gier z tego okresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak sie skusze na powrót do Gothica 1 i 2.. To wezme jakis jeden mod bodajze ten DX11 co jest chyba najbardizej rozbudowany jesli chodzi o zmiane oprawy graficznej i jakis mod pozwalajacy na granie padem. I tyle.. za duzo nie będę mieszał. Cieniowanie , zasieg rysowania juz nie jest tak istotny..

 

 

 

Święta prawda. Niektórzy gracze niedoceniają starych perełek. Patrzą tylko na grafikę a to nie jest najważniejsze.

 

 

 

Szczerze ? mam tak.. odpalam gre jednego ,drugiego,trzeciego dnia testuje ,bawie sie ustawieniami,rozdziałką.

Ale potem zabawa sie konczy ,przechodzimy do fabuły i historii.Grafika jak odpalasz gre po raz 100-tny juz nie ma wiekszego znaczenia,liczy sie juz potem tylko to na ile gra cie wciągneła.

 

Dla mnie takim wyznacznikem tego jest AC Origins,oh ach jakie to piekne,widoczki cudne,ale co z tego jak reszta słaba i gra sie nie obroniła ,wywalilem w połowie bo juz sie dalej nie dało w to grac.I to jest klucz ,dzis gry tego typu jak nowe Asasyny sa zwyczajnie puste i nic soba nie reprezentuja,no moze tylko wielkoscią mapy,zreszta w wiekszosci i tak mamy tam kopiuj wklej.Tworcy gier jak Ludwik Dorn i Saba ... nie idzicie tą Ubisoftową drogą.

Róbcie gry jak kiedys z pasją,morałem i oddaniem.

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...