Forum PCLab.pl: Zastępca Razer Deathadder 2013 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Zastępca Razer Deathadder 2013 DM1 FPS..?

#1 Użytkownik jest niedostępny   GS01 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 26 Lipiec 2019 - 21:03

Witam,
szukam następcy dla myszki Deathadder. Miałem dwa Ryzery (DA: Respawn i DA 2013) i mówię "dość". Myszki na dwa lata, później słynny problem double click. Chociaż ich kształt odpowiada mi w 100% i bardzo wygodnie się na nich gra. Szukam gamingowego gryzonia do ok. 260 zł pod palm gripa.
Co powiecie na Dream Machines DM1 FPS? Przebrnąłem przez takie marki jak Zowie, Rival, Logitech, ale zawsze coś mnie zniechęcało, albo specyfikacja albo opinie. Pierwszy raz słyszę o marce DM. Sensor bajka, wygląda w porządku, wymiary idealne. Kupić czy nie kupić?

Ten post był edytowany przez GS01 dnia: 26 Lipiec 2019 - 21:03

#2 Użytkownik jest niedostępny   mazurxiii 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 26 Lipiec 2019 - 21:18

Dream Machines to uznana marka, jak ci się podoba bierz. W tym budżecie pod palma pomyśl nad: Glorious Model O (zbiera pozytywne recenzje), Cougar Revenger S, Roccat Kone AIMO, Corsair Glaive - kolejność przypadkowa...ja osobiście jednak brałbym coś Logitecha, G603 czy sprawdzony G502...w tej cenie nie kieruj się sensorem (cokolwiek weźmiesz, będzie więcej niż dobrze) tylko kształtem i doborem materiału z jakiego wykonana jest mysz - czyli komfortem ogólnie.
Deathadderowaty kształt ma np. Gigabyte XM300, ale z tego co pamiętam wczesne rewizje miały pewne problemy wieku dziecięcego (scroll, soft), nie wiem jak teraz.

#3 Użytkownik jest niedostępny   GS01 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 26 Lipiec 2019 - 21:37

No fajne propozycje, nie powiem. Szkoda że Glorious taki dziurawy. Najlepiej wygląda mi G603, ale podziękuję, bo bezprzewodowa, szkoda.

A może Logitech G403 HERO? Kształt identyczny jak G603.

EDIT: Zakupiłem G403 HERO. Może będzie ok.

Ten post był edytowany przez GS01 dnia: 27 Lipiec 2019 - 13:27

#4 Użytkownik jest niedostępny   JohnyTheMusician 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 08 Sierpień 2019 - 15:48

Zobacz postGS01, o 26 Lipiec 2019 - 21:37, napisał(a):

No fajne propozycje, nie powiem. Szkoda że Glorious taki dziurawy. Najlepiej wygląda mi G603, ale podziękuję, bo bezprzewodowa, szkoda.

A może Logitech G403 HERO? Kształt identyczny jak G603.

EDIT: Zakupiłem G403 HERO. Może będzie ok.

Daj znać co myślisz o tym modelu, niewiele dużych recek tu ludzie wrzucili na temat tej mychy.

#5 Użytkownik jest niedostępny   GS01 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 10 Sierpień 2019 - 18:31

@JohnyTheMusician:

G403 HERO byłaby dla mnie myszką idealną, gdyby nie dwa mankamenty. Po pierwsze - rozmiar. Jest zbyt krótka. Nie nadaje się do palm gripa. Rocket Jump Ninja w recenzji określił, że palm z długością dłoni 20 cm nie stanowi problemu na G403, a wcale tak nie jest (u mnie 19,5 cm od czubka środkowego palca). Po prostu czuję jakbym trzymał mały, okrągły kamyczek, który wymusza claw gripa i który lata na boki w dłoni. Myszka nie wypełnia tylnej części dłoni. Dla osób z długimi palcami nie polecam.
Po drugie ślizgacze. Jest super, ślizgacz wokół sensora, długi ślizgacz z przodu i z tyłu, gryzoń jeździ jak mydło po szkle (podkładka SPC Gear Endorphy Cordura Speed). Ale przez brak przerwy w ślizgaczach, mycha zamiata pod siebie wszystko, co znajdzie się na podkładce. Zdarzyło mi się nawet, że jakiś drobny kłaczek przyczepił się do ślizgacza i sensor wariował.
Co do sensora - istna bajka. Tak precyzyjnej myszki jeszcze nie miałem. Piekielnie dokładny sensor, w grach, w obróbce foto i przy normalnym zastosowaniu. Przyciski z mechanicznym naciągiem również niczego sobie - nie wiem czy dobrze to określę, ale są mega responsywne, jak dla mnie może aż za bardzo delikatne. Nie ma Omronów, są przełączniki Huano - myszka nie hałasuje tak bardzo przy klikaniu. Nie uświadczyłem żadnych problemów, z których ponoć słynęła G403 Prodigy (lub inny model..?). Kółko nie lata na boki, kabel nie przeszkadza, myszka wykonana naprawdę solidnie. Nadmienię jeszcze, że plastik jest wysokiej jakości, a ten po bokach w dotyku niemalże jak twarda guma.
Niestety przez brak ergonomii w moim przypadku, postanowiłem używać czegoś innego. Wybór padł na Glorious Model O i był to strzał prawie w dziesiątkę. Prawie, bo jednak brakuje mi tego sensora z G403 HERO ;).

Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez GS01 dnia: 10 Sierpień 2019 - 20:24

#6 Użytkownik jest niedostępny   bart3d 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2019 - 00:02

Ostatnio natrafiłem na fajne porównanie kształtów popularnych ergo-myszy, wrzucam tutaj to może komuś się przyda. Widać od razu jak bardzo Logitech różni się od reszty i dlaczego wywołuje skrajne opinie. Wniosek nr 2: polska premiera Intellimouse Pro nie może nadejść wystarczająco szybko...
Dodaj obrazek

#7 Użytkownik jest niedostępny   vision00 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Sierpień 2019 - 12:26

jak 260zł, to faktycznie gloroius model o jest ekstra opcją https://www.x-kom.pl...ossy-black.html może jeszcze rival 600?

Strona 1 z 1