Skocz do zawartości
GS01

Zastępca Razer Deathadder 2013

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam następcy dla myszki Deathadder. Miałem dwa Ryzery (DA: Respawn i DA 2013) i mówię "dość". Myszki na dwa lata, później słynny problem double click. Chociaż ich kształt odpowiada mi w 100% i bardzo wygodnie się na nich gra. Szukam gamingowego gryzonia do ok. 260 zł pod palm gripa.

Co powiecie na Dream Machines DM1 FPS? Przebrnąłem przez takie marki jak Zowie, Rival, Logitech, ale zawsze coś mnie zniechęcało, albo specyfikacja albo opinie. Pierwszy raz słyszę o marce DM. Sensor bajka, wygląda w porządku, wymiary idealne. Kupić czy nie kupić?

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dream Machines to uznana marka, jak ci się podoba bierz. W tym budżecie pod palma pomyśl nad: Glorious Model O (zbiera pozytywne recenzje), Cougar Revenger S, Roccat Kone AIMO, Corsair Glaive - kolejność przypadkowa...ja osobiście jednak brałbym coś Logitecha, G603 czy sprawdzony G502...w tej cenie nie kieruj się sensorem (cokolwiek weźmiesz, będzie więcej niż dobrze) tylko kształtem i doborem materiału z jakiego wykonana jest mysz - czyli komfortem ogólnie.

Deathadderowaty kształt ma np. Gigabyte XM300, ale z tego co pamiętam wczesne rewizje miały pewne problemy wieku dziecięcego (scroll, soft), nie wiem jak teraz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajne propozycje, nie powiem. Szkoda że Glorious taki dziurawy. Najlepiej wygląda mi G603, ale podziękuję, bo bezprzewodowa, szkoda.

 

A może Logitech G403 HERO? Kształt identyczny jak G603.

 

EDIT: Zakupiłem G403 HERO. Może będzie ok.

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajne propozycje, nie powiem. Szkoda że Glorious taki dziurawy. Najlepiej wygląda mi G603, ale podziękuję, bo bezprzewodowa, szkoda.

 

A może Logitech G403 HERO? Kształt identyczny jak G603.

 

EDIT: Zakupiłem G403 HERO. Może będzie ok.

 

Daj znać co myślisz o tym modelu, niewiele dużych recek tu ludzie wrzucili na temat tej mychy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JohnyTheMusician:

 

G403 HERO byłaby dla mnie myszką idealną, gdyby nie dwa mankamenty. Po pierwsze - rozmiar. Jest zbyt krótka. Nie nadaje się do palm gripa. Rocket Jump Ninja w recenzji określił, że palm z długością dłoni 20 cm nie stanowi problemu na G403, a wcale tak nie jest (u mnie 19,5 cm od czubka środkowego palca). Po prostu czuję jakbym trzymał mały, okrągły kamyczek, który wymusza claw gripa i który lata na boki w dłoni. Myszka nie wypełnia tylnej części dłoni. Dla osób z długimi palcami nie polecam.

Po drugie ślizgacze. Jest super, ślizgacz wokół sensora, długi ślizgacz z przodu i z tyłu, gryzoń jeździ jak mydło po szkle (podkładka SPC Gear Endorphy Cordura Speed). Ale przez brak przerwy w ślizgaczach, mycha zamiata pod siebie wszystko, co znajdzie się na podkładce. Zdarzyło mi się nawet, że jakiś drobny kłaczek przyczepił się do ślizgacza i sensor wariował.

Co do sensora - istna bajka. Tak precyzyjnej myszki jeszcze nie miałem. Piekielnie dokładny sensor, w grach, w obróbce foto i przy normalnym zastosowaniu. Przyciski z mechanicznym naciągiem również niczego sobie - nie wiem czy dobrze to określę, ale są mega responsywne, jak dla mnie może aż za bardzo delikatne. Nie ma Omronów, są przełączniki Huano - myszka nie hałasuje tak bardzo przy klikaniu. Nie uświadczyłem żadnych problemów, z których ponoć słynęła G403 Prodigy (lub inny model..?). Kółko nie lata na boki, kabel nie przeszkadza, myszka wykonana naprawdę solidnie. Nadmienię jeszcze, że plastik jest wysokiej jakości, a ten po bokach w dotyku niemalże jak twarda guma.

Niestety przez brak ergonomii w moim przypadku, postanowiłem używać czegoś innego. Wybór padł na Glorious Model O i był to strzał prawie w dziesiątkę. Prawie, bo jednak brakuje mi tego sensora z G403 HERO ;).

 

0wm2D6A.jpg

Edytowane przez GS01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio natrafiłem na fajne porównanie kształtów popularnych ergo-myszy, wrzucam tutaj to może komuś się przyda. Widać od razu jak bardzo Logitech różni się od reszty i dlaczego wywołuje skrajne opinie. Wniosek nr 2: polska premiera Intellimouse Pro nie może nadejść wystarczająco szybko...

eyg8m65lrle31.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...