Skocz do zawartości
Brekson

Problem z procesorem? lub płyta główna..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie otóż złożyłem nowego PC i na samym starcie pojawiły się problemy gdy uruchomię komputer jest czarny ekran nie pokazuje się logo płyty głównej po 3-5 sekundach wyłącza się i włącza ponownie wtedy ukazuje mi się już logo itp i mogę przejść do Biosu gorzej jest np z instalacją systemu Windows 10 gdy wyświetla mi się logo Aoursa widzę że komputer jest w trakcie ładowania instalatora systemu Windows 10 nagle się zacina i po paru sekundach wyskakuje mi błąd ,,Your pc ran into a problem and needs to restart" i muszę go zrestartować.. Wpinałem Ramy do różnych slotów używałem jednej lub dwóch kości patrzyłem dokładnie czy wszystko jest podpięte sprawdzałem na innym zasilaczu i innych pamięciach Ram sprawdzałem na różnych dyskach na tych nowych jak i z zainstalowanym system niestety jest to samo. Dodam do tego że komputer chodził w Biosie ponad godzinę i nic nie Crashowało zero błędów. Piny na płycie od procka również nie są pogięte Cooler od CPU nie był mocno dokręcany także na co byście stawiali? wada fabryczna płyty głównej czy procesora? Dodam do tego gdy wyskakuje ten błąd na płycie głównej kod jest A0

 

Procesor: Intel core i7 9700k

Płyta główna: Gigabyte Aours Master z390

Zasilacz: SeaSonic Focus Plus Gold 750W

Ram: G.SKILL 16GB 3200MHz Trident Z RGB CL16

post-610670-15642519463457_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ustaw parametry procesora i pamięci na defaultowe bez podkręcania i zobacz co będzie.

 

Jeżeli dalej będzie to samo to może być zwalony procesor. Tak piszą inni na innych forach.

 

Dodatkowo - zaktualizuj BIOS do najnowszego.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ustaw parametry procesora i pamięci na defaultowe bez podkręcania i zobacz co będzie.

 

Jeżeli dalej będzie to samo to może być zwalony procesor. Tak piszą inni na innych forach.

 

Takie ustawienia są nie był podkręcany ani nic nie było kombinowane w biosie oprócz bootowania pendrive'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie ustawienia są nie był podkręcany ani nic nie było kombinowane w biosie oprócz bootowania pendrive'a.

 

To jeszcze sprawdź działanie najpierw z jedną kością pamięci a potem z drugą, bowiem może być zwalona jedna z kości pamięci.

 

Odpal memtest i sprawdź co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze sprawdź działanie najpierw z jedną kością pamięci a potem z drugą, bowiem może być zwalona jedna z kości pamięci.

 

Odpal memtest i sprawdź co się dzieje.

Pisałem już w temacie że to było robione używałem jednej lub dwóch kości pamięci ram nawet sprawdzałem inny ram od kolegi i nic dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zresetować bios i zainstalować inną wersje win 10, możesz też spróbować zainstalować na inny dysk i sprawdzić wejscia sata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...