Skocz do zawartości
Introverder

Rozeznanie kwestii głośności PS4 Pro, a terkoczący wiatrak

Głośność PS4Pro i terkot jej wentylatora  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Wasza PS4 Pro jest głośna i irytuje Was dźwięk wentylatora?

    • Zdecydowanie tak
      8
    • Raczej tak
      1
    • Moja konsola nie jest ani przesadnie głośna, ani też specjalnie cicha
      5
    • Raczej nie
      2
    • Nie
      2
    • Moja konsola jest bardzo cicha i nie słyszę żadnego terkotania
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda ale tylko z pozoru. Obudowa jest mega solidna ale sam system jest okropny , niestabilny, nieczytelny i zawiera mnóstwo błędów. PS4 za to ma duużo lepszy system wbudowany w konsoli. Coś za coś.. Xbox one jako konsola nie nadaje się jako centrum multimedialne mimo ze zostało do tego stworzone.. Obsługa aplikacji to katorga.

Czy ja wiem? Mam np TV od Sony i sobie bardzo chwale.

A jakie masz przepraszam aplikacje multimedialne na PS4? :] Konsole są do grania a nie do multimediów ale nawet i poza tym to XOne pierwszy miał usypianie konsoli z grą w tle, podpinanie dysków zewnętrznych na dane, możliwości związane z grami ruchowymi, dedykowanego pilota do obsługi b-r, podpinanie telewizji, wejście hdmi, obsługę nagrywania obrazu przez zewnętrzne źródła. OS One'a też przechodzi co kilka lat całkowity overhaul wyglądu i funkcjonalności, przez co nawet opierając się w 80% na usługach sieciowych działa dzisiaj bardzo dobrze. Podczas gdy bidna sieciówka ps4 ledwo wyciągało 40mb/s One pobierał mi z tego samego routera ponad 200... Mało? Która z dwóch konsol dzisiaj odpala blu-raye 4K? PS4Pro czy Xbox One S (już nawet o X nie piszę). Która konsola miała jako pierwsza EA access? Która od dwóch lat za 30 zeta/m daje dostęp do pobierania ponad 100 gier?

 

Wiesz dlaczego wciąż mam jeszcze ps4 pod biurkiem, mimo że każde odpalenie gry quazi 4k kosztuje mnie mnóstwo nerwów użerania się z suszarką? Bo exy. Gdyby nie M's Spider-Man czy GOW dawno już bym tego uber-płynnego menu konsoli nie oglądał.

 

Czy ja wiem? Mam np TV od Sony i sobie bardzo chwale

 

Też mam, od 15 lat korzystam z różnych Bravii. Obecny KDL jest tak wiotki że przy każdym przesuwanie najpierw różaniec odmawiam bo cholera trochę kosztował.

 

Jakoś dziwnym trafem rewizje Xbox One opierają się o kolory obudowy i zero zmian w gratach... ciekawe czemu?

Edytowane przez Qrdel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

A jakie masz przepraszam aplikacje multimedialne na PS4? :] Konsole są do grania a nie do multimediów ale nawet i poza tym to XOne pierwszy miał usypianie konsoli z grą w tle, podpinanie dysków zewnętrznych na dane, możliwości związane z grami ruchowymi, dedykowanego pilota do obsługi b-r, podpinanie telewizji, wejście hdmi, obsługę nagrywania obrazu przez zewnętrzne źródła. OS One'a też przechodzi co kilka lat całkowity overhaul wyglądu i funkcjonalności, przez co nawet opierając się w 80% na usługach sieciowych działa dzisiaj bardzo dobrze. Podczas gdy bidna sieciówka ps4 ledwo wyciągało 40mb/s One pobierał mi z tego samego routera ponad 200... Mało? Która z dwóch konsol dzisiaj odpala blu-raye 4K? PS4Pro czy Xbox One S (już nawet o X nie piszę). Która konsola miała jako pierwsza EA access? Która od dwóch lat za 30 zeta/m daje dostęp do pobierania ponad 100 gier?

 

Np na PS4 masz HBO Go, gdzie dla niektórych jest to bardzo ważna i istotna apka a nadal na XBOX tego nie ma.. Wiec co to za urządzenie multimedialne bez hbo ? :). Na PS4 też działa idealnie i tak samo podpinanie dysków zewnętrznych.. Jedynie co wyróżnia Xbox od PS4 to wsparcie blu-ray.. I tylko to .. Bo obsługa i korzystanie z samego systemu Microsoft to katorga i wielkie nie porozumienie. A podpinanie do niego telewizji jest niewygodne i nieopłacalne.

 

Co do internetu to nie wiem o czym mówisz.. Na Xbox czy PS4 pobieram pliki / gry tak samo szybko praktycznie nie widzę różnicy. A wiem bo często w ostatnim czasie pobieram dane na obydwuch konsolach.. Widocznie moze jest tu błąd / problem na linii konsola = router / internet.

 

Ja mam PS4 Pro podlączone po Wi-Fi 5ghz i działa znakomicie. Baa natomiast Xbox one X działa mi tylko na kablu.. Bo często odmawia posłuszeństwa przy próbie uruchamiania po WiFi 2ghz czy 5ghz.. Myslalem ze to wina mojego routera.. ale mam 3 inne i to samo .. W dodatku w internetach dużo sie mówi o problemach z podpinaniem xboxa netu po wifi.. Więc coś jest na rzeczy.. Dlatego Moduł WiFi jest dużo lepszy w Sony. Xbox one S ma lepszy modem Wifi niż X.. I to potwierdzaja fachowcy na forum Microsoft.

Tylko chciałem nanieść małą poprawkę.. Ja nigdy nie miałem szybkiego łącza.... Od wielu lat używałem Play na karte mobilną a od 6 miesiecy mam Orange internet domowy do 60mb/s. No ale jesli na takim łaczu nie mam problemow z pobieraniem to chyba na szybszych tez nei bedzie? No chyba, że cos wariuja modemy na ps4 jak ktos posiada np szerokopasmowe łacza internetowe czy jakies tam swiatłowody.. ? Tego akurat nie wiem :)

 

Która konsola miała jako pierwsza EA access? Która od dwóch lat za 30 zeta/m daje dostęp do pobierania ponad 100 gier?

 

Jeśli idziemy tą drogą to.. która konsola ma lepsze exy? ;> Xbox praktycznie nie ma nic po za Gears of War i Forza. W dodatku GoW jest biedny od części 2 wzwyż.. Xbox ratuje jedynuie game pass i dostęp do starszych gier pokroju mass effect.. Dlatego głównie mam konsolę xboxa do tych celów :)

 

 

 

Też mam, od 15 lat korzystam z różnych Bravii. Obecny KDL jest tak wiotki że przy każdym przesuwanie najpierw różaniec odmawiam bo cholera trochę kosztował.

 

Dziwne.. Nie wiem jaki masz model KDL ze jest wiotki.. Mam 2 też samsungi i one to dopiero są katorgą i trzeba uważać by sie nie połamały przy np czyszczeniu ekranu :). No ale spoko Ogólnie konstrukcja TV Sony nie należy do idealnych.. Mogłyby być lepszymi konstrukcjami..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np na PS4 masz HBO Go, gdzie dla niektórych jest to bardzo ważna i istotna apka a nadal na XBOX tego nie ma.. Wiec co to za urządzenie multimedialne bez hbo ? :). Na PS4 też działa idealnie i tak samo podpinanie dysków zewnętrznych.. Jedynie co wyróżnia Xbox od PS4 to wsparcie blu-ray.. I tylko to .. Bo obsługa i korzystanie z samego systemu Microsoft to katorga i wielkie nie porozumienie. A podpinanie do niego telewizji jest niewygodne i nieopłacalne.

Co do HBO GO - apka jest dostępna na XO, tylko nie w naszym kraju. Pretensje za ten stan rzeczy miej zatem do rodzimego oddziału HBO, a nie samego MS.

 

Dla mnie to trochę dziwny problem, kiedy dzisiaj na każdym smart TV ma się dostęp do tych wszystkich aplikacji, konsola nie jest przecież do tego potrzebna. Nawet na moim antycznym Panasonicu mogę sobie zainstalować spokojne wszelakie apki do streamingu, a telewizor ma jakieś 5 lat bodaj na karku już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Co do HBO GO - apka jest dostępna na XO, tylko nie w naszym kraju. Pretensje za ten stan rzeczy miej zatem do rodzimego oddziału HBO, a nie samego MS.

 

TO nie robi różnicy czy to wina MS czy Hbo. Po prostu apki nie ma.. Więc obrywa urządzenie czyli xbox. A tak naprawdę to nie wiemy czy to nie wina MS? Nie znamy polityki pomiędzy tymi firmami.

 

 

Dla mnie to trochę dziwny problem, kiedy dzisiaj na każdym smart TV ma się dostęp do tych wszystkich aplikacji, konsola nie jest przecież do tego potrzebna. Nawet na moim antycznym Panasonicu mogę sobie zainstalować spokojne wszelakie apki do streamingu, a telewizor ma jakieś 5 lat bodaj na karku już.

 

Może dla ciebie to nie problem.. Ale sam swego czasu jak nie miałem HBo na Android TV to czekałem aby wreszcie trafił an XoX.. I bez powodzenia... Na oficjalnych forach były nawet petycje gdzie zgłosiło się po tę apkę bardzo duża ilość użytkowników.

 

Ale nie ma w co na tym grać.

 

Dlatego tak marnie się sprzedał xbox one. Bo wlaściwie jest to niby konsola ale i zarazem nie ma na niej w co grać - jeśli mamy inne platformy dla gracza to tym bardziej... Jedynie ratuje go Game Pass.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO nie robi różnicy czy to wina MS czy Hbo. Po prostu apki nie ma.. Więc obrywa urządzenie czyli xbox. A tak naprawdę to nie wiemy czy to nie wina MS? Nie znamy polityki pomiędzy tymi firmami.

HBO Polska już kilkukrotnie komentowało tę sprawę, nie mają w planach wydania u nas tej apki na XO i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azazell,

 

Chłopie, o czym ty piszesz i jakie środki wciągasz to nie wiem, ale ewidentnie dobrą sieczkę robią. Po primo, nie czytasz postów dokładnie. O exach pisałem - że to jedyny pozytyw, o multimediach też a Ty tylko dalej brniesz w swój argumentacyjny bezsens. Po drugie, technikalia sieciowe w starych ps4 (do których się odnosiłem w oczywisty sposób) przemawiają na niekorzyść SONY. Dopiero wersje Pro i Slim wprowadziły szybszy moduł wifi, fat leciał na standardzie bgn jak dobrze kojarzę, dopiero pro miało chyba ac. Miało to OGROMNE znaczenie 3-4 lata temu, gdzie większość sprzętów leciała na ac, z klockiem na czele. U mnie to właśnie PS fat zrywało co rusz neta a xbox one fat działał na pełnej przepustowości. Nawet teraz tak to wygląda, że prosiaka mam po kablu - bo wtedy ciągnie 300mb, a XOX w kącie leci sobie spokojnie z wifi 5g z taką samą mocą. Zresztą widziałeś jak wygląda antena ps4 vs antena xox? To jakiś żart jak badziew sony wkłada w swoje PREMIUM.

 

HBO GO - temat rzeka. Podobnie jak pisał Kszyrztow to nie kwestia M$ tylko HBO polska, że apki dla nas nie ma. Przełączysz region vpnem i już jest. Do tego działa sprawniej niż w sony, bo tą samą apkę mam na android tv i jest tragicznie zmulona.

 

Na koniec, gwoli ścisłości, wiem że klocek Ci padł (dysk chyba?) więc masz ból doopy ale kolego , u mnie na półce przetoczyły się trzy faty ps4, dwa slimy i dwa prosiaki. Wszystkie były rozbierane przeze mnie, czyszczone i serwisowane na bieżąco. One'ów miałem prawie tyle samo. Wiem więc o czym piszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja pisze prawdę. Mówisz że konsole Sony mają tylko jedyny pozytyw.. Jesteś naprawdę taki zaślepiony czy udajesz? Ale oki przyjmimy teraz, że to tylko 1 pozytyw - czyli ma własne Exy .. ALE czy przypadkiem nie jest to najważniejsze, że akurat Sony ma exy, których MS nie ma? Przecież to chodzi o gry. Prawda? Konsole służą w głównej mierze do grania, prawda? Mnie g... obchodzi czy konsola uruchamia filmy, posiada setki niepotrzebnych aplikacji (takie wlasnie ma microsoft store), czy obiera ziemniaki lub masuje stopy (tu zartuje)...

 

Dlatego Sony zawsze będzie miało przewagę nad Microsoftem. Bo ma GRY, któych Xbox nie ma. HBO GO jest na PS4 bo HBO wie gdzie jest wieksza ilosc odbiorców. To też ma znaczenie.. I tu raczej bym polemizował czy to wina HBO. No ale to juz faktycznie temat rzeka..

 

A teraz wracając .. Sony ma dużo wiecej pozytywów. I nie zgodzę się, że PS4 ma gorszy Modem WiFi.. U ciebie ciagniesz po kablu ok ale u mnie PS4 FAT, PS4 Pro i najnowsza rewizja smigały zawsze po wifi 5ghz ( i to bez zadnych problemów). Widocznie masz szczęście odnosnie xbox one x.. Ale u mnie akurat ta konsola nie nadaje się do nowoczesnej sieci 5ghz. I to nie tylko ja tak stwierdzam. Pełno ludzi na grupach na fejsbuku, na Twitterze czy na oficjalnych portalach / forach - na nich jest mnóstwo skarg.

 

Antena w ps4 ? NIe wiem nie wnikałem jaka jest .. Ale jesli mówisz o mocy zasięgu antenty to nie mam problemów. Mam obecnie router pietro niżej (gdzie jest sufit żelbetowy) i mam prawie max zasieg po 5 ghz w samej konsoli! Podobnie mam z TV Sony 5ghz gdzie tez bardzo sobie chwale modem WiFi zamontowany w telewizorze od SOny. Jestem zachwycony jak to dobrze działa. Natomiast z Xboxem bez kabla internet jest niestabilny.

 

O pozytywach Sony mogę mówić dłużej ale nie widzę w tym sensu. Bo podejrzewam, żę żadne argumenty do ciebie nie przemówią.. ALe dla przykładu podam kolejny pozytyw na rzecz Sony. Mianowicie sam system. W Sony wszystko hula jak powinno - nie dość , żę jest czytelnie to wszystko działa bardzo dobrze.. Na Xbox one X bywają lagi, błedy, ekrany śmierci (nie tylko u mnie). itp. W dodatku w konsli od sony system jest NIESAMOWICIE nieczytelny. Przeglądanie i uruchamianie gier i iaplikacji to katorga.. Głównie aplikacji - po prostu odechciewa się ich uruchamiania. Ja Xbox miałem i mam tylko do uruchamiania gier.. Nawet nie wchodzę w zadne ustawienia czy do Store bo to katorga.. No chyba, że ktoś jest masochistą..

 

Z Xbox tak miałem problem z dyskiem ale juz od pol roku jest ok.. U znajomego była 5 miesiecy i nci sie nie zwiesiło.. Mam ja spowrotem ale od 3tyg nawet nie włączałem bo jakoś obecnie wolę grać na PS4.. Jedynie chyba za jakiś czas włącze Xboxa do paru ger na Game Pass lub gdy powrócę do Mass effecta. I tak za rok sprzedam obydwie konsole aby mieć forse na PS5 lub Xbox w nowej generacji. Zobaczymy która będzie oferowała ciekawsze EXY - Bo to one stanowia wyznacznik w rozwoju konsoli!

 

A tak to nie dziwie sie ze Playstation 4 kładzie na łopatki xboxa w sprzedaży i popularności. Może w kolejnej generacji się to zmieni.. Czas pokaże. I nie jest to tak ze krytykuje Xboxa..To też jest spoko konsola - inaczej bym jej nie kupował, prawda? tylko, że po prostu mocno odstaje od platformy Sony.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[....] <- za dużo by cytować

Hem, i właśnie uderzasz w sedno. Temat jest o terkoczącym ps4pro, to ja odpisuję technikalia i że jako sprzęt do grania playaki są technicznie tragiczne, podaję przykłady (nie że ktoś powiedział tylko JA sam zweryfikowałem, mind you) w porównaniu do konkurencji, która od pierwszego wypustu swojej konsoli robi TECHNIKALIA 100x lepiej to Ty wyjeżdżasz z grami, zaczynasz się łapać za słówka, brakuje tylko wycieczek osobistych. Sam zjeżdzasz z tematu nawiązując do multimediów a potem już one nie są istotne bo quotujesz moje słowa o idei konsol.

Bredzisz dalej coś o zasięgu wifi 5g (jak ja nie pisałem o zasięgu ani słowa tylko podawałem przykład wydajności anteny. Zasięg nie równa się szybkość transmisji. Mogę mieć jedną kreskę i cisnąć pełne łącze albo 5 kresek i jechać na 10% - co zresztą często robił ps4fat a nie robił np One fat), wifi w Bravii (pisałem coś o tym? czy raczej o wiotkości konstrukcji i marnym OSie?) dalej o wydajności OSa w One X (gdzie sam podajesz przykład że u kumpla hulał u Ciebie nie - to podpowiem, jak masz kiepskie łącze to nie ma siły by system nie zamulał. Przejdź offline i będzie mega responsywny. W One się po prostu 80% treści ładuje z sieci a ps4 to raptem dwa kafelki :X) itp itd.

Ja się bardzo cieszę, że jesteś takim fanboyem tylko z łaski swojej nie pisz farmazonów bo tak czytam i czytam od jakiegoś czasu Twoje na tym forum wywody i zaczyna mi się scyzoryk w kieszeni otwierać. Wprowadzasz ludzi w maliny, offtopujesz, w dodatku jak Ci się rzuci argumentem w twarz to masz focha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Jak ci sie rzuci argumentem w twarz to masz focha - no smiech na sali.. Tylko jakie to argumenty padły z twojej strony? Ja pisze o nieczytelnym i niefunkcjonalnym systemie UI w Xboxie a ty mi wypisujesz ze to wina mojego łącza bo zamula system. Zupełnie piszesz o czymś innym. Mnie nie interesuje czy system działa szybko czy wolno.. Bo jest to zalezne od netu - swoją drogą też durnowate rozwiazanie i to kolejny plus dla PS4 który nie wymaga tak intensywnie łącza jak xbox.

 

Kolejna sprawa.. Mam obecnie PS4 pro 7216b i Xbox one X. i Przy wiekszym obciążeniu Xbox one X jest głośniejszy ... Przy włączonych wymagajacych gier na PS4 pro miałem 44 dB w odległości 20cm od wywietrzników.. Na Xbox One X było ponad 50. Po godzinie włączonych gier. I to w te upały oczywiscie.

 

I sam tu wprowadzasz ludzi w maliny broniąc Xboxa .. Wystarczy w necie wpisać problemy "xbone one x + 5Ghz" i pojawi się mnóstwo błędów i problemów wśród graczy. A ty dalej bronisz ze ta konsola ma lepszy modem.. Nie ma i nigdy nie miała..

 

Najważniejsze to jest posiadanie odpowiedniego routera i umiejscowienie go w mądrym miejscu. U mnie wszystkie urządzenia licząc od PS3 nigdy I PRZENIGDY nie sprawiały problemów z przyłączeniem do netu lub korzystaniem z niego z poziomu konsoli.. A W xbox one X miałem tego mnóstwo w przecągu 2 lat.. I to nie tylko ja.. Wystarczy poczytać grupy Xbox Polska na Fejsie lub twitterze.

 

I już sam nie wprowadzaj ludzi w maliny że ps4 posiada tylko jedna zalete względem xboxa one x. Bo to jest po prostu idiotyczne. Obydwie maja swoje wady i zalety..

 

EDIT: Jedno mi sie jeszcze przypomniało.. Ty mówisz cały czas o Xbox one czy X? Bo to różnica. Xbox one miał dużo lepszy modem Wifi i faktycznie na nim było wszystko ok. PRoblemy są tylko z nowszym modelem "X"..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli ścisłości to nie ma czegoś takiego jak modem w PS4 czy XO, mylisz pojęcia.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Moduł / modem czy sieciówka = jedno kopyto.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł / modem czy sieciówka = jedno kopyto.

 

Nie, bo to są akurat 3 różne rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł / modem czy sieciówka = jedno kopyto.

:lol2:

 

Znowu piszesz bzdury.

 

Ja wiem, że to może pierdoła, ale potem ludzie czytają takie posty jak Twoje i się dowiadują, że w PS4 albo XO siedzi modem. Zobacz sobie i poczytaj może na głupiej Wikipedii za co odpowiada modem, a co robi karta sieciowa.

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Z pewnością nie ma różnicy dla osób, którzy mają podstawową wiedzę z zakresu informatyki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdy posiadacz konsoli jest zobligowany, aby to wiedzieć. Modem to nie to samo co karta sieciowa i tyle, nie wiem z czym tu się chcesz kłócić.

 

Ty najwidoczniej takowej wiedzy nie posiadasz, skoro używasz sobie tych terminów naprzemiennie jak gdyby nigdy nic... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nie wiem z czym ty masz problem chłopie. jeśli urządzenie ma wyjśsie Ethernet to musi mieć kartę sieciową. Co jest chyba logiczne. Ale konsole mają również moduły WiFi.. Sam mam jeszcze luzem stary moduł WiFi V1 - jak dobrze pamietam jego nazwę. Leży luzem gdzieś w pudle, bo kiedyś zmieniałem go z kumplem w starym PS4 FAT..

 

Moduł - modem każdy mówi jak woli Ważne by dopowiedziec słowo "WiFi". Tak jak mówiłem.. Kazdy kto skończył podstawy informatyki ogarnia.. A ty nie? :>

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No jak widać, nawet nie wiesz pewnie że istnieje taki moduł V1 ;> i tera piszesz bezsensownie jak zwykle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czym ty masz problem chłopie. jeśli urządzenie ma wyjśsie Ethernet to musi mieć kartę sieciową. Co jest chyba logiczne. Ale konsole mają również moduły WiFi.. Sam mam jeszcze luzem stary moduł WiFi V1 - jak dobrze pamietam jego nazwę. Leży luzem gdzieś w pudle, bo kiedyś zmieniałem go z kumplem w starym PS4 FAT..

 

Moduł - modem każdy mówi jak woli Ważne by dopowiedziec słowo "WiFi". Tak jak mówiłem.. Kazdy kto skończył podstawy informatyki ogarnia.. A ty nie? :>

Kolejny raz piszesz brednie, tego się nie da czytać. Nie pisz mi tutaj o modułach Wi-Fi w PS4 bo dalej nie kumasz bazy o co chodzi. Każde też zwrócenie uwagi odbierasz jak jakiś atak i nie wiem po co dalej brniesz w te Twoje debilizmy i nie potrafisz przyjąć takiego stanu rzeczy, że możesz czegoś nie wiedzieć albo się po prostu mylić. Jak takie małe dziecko. Nie musisz uświadamiać nikogo, że jest w konsolach coś takiego jak moduł Wi-Fi, bo to już wiedzą dzisiejsze przedszkolaki. Masz taki w smartfonach, telewizorach, tabletach czy kupie innej elektroniki.

 

Nie ma "każdy mówi jak woli", tylko Ty tak mówisz i robisz to po prostu błędnie. Moduł i modem to nie są pojęcia wymienne, w PS4 i XO nie ma i nie było czegoś takiego jak MODEM, to nie jest równoznaczne z Twoim MODUŁEM jak usilnie próbujesz udowodnić. Czego tutaj nie rozumiesz? Nie wiem jak prościej Ci to wytłumaczyć. Nie zdajesz sobie chyba sprawy, że się najzwyczajniej w świecie ośmieszasz i tyle. Przecież to są podstawy bawienia się siecią (rozróżniasz chyba wtyczkę RJ11 od RJ45?), a Ty się rzucasz jak pchał na grzebieniu pisząc o znajomości podstaw informatyki :lol2: Ogarnij się.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Modem

 

Poczytaj sobie, bo mi ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Wpisz sobie moduł WiFI PS4 i wyjdzie ci jak sie pisze :). I przestań się wymądrzać bo to tobie zupelnie nie wychodzi :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty nie czytasz tego co się do Ciebie pisze, albo masz z tym jakiś problem.

 

Wpisz sobie w Google "modem" i przeczytaj co to jest. Jeśli zdołasz, bo od tego zaczęła się dyskusja. Wysil te szare komórki trochę, serio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No własnie poczytaj bo na wiki na bank wszystko ładnie opisane czym jest modem, moduł itp. I będzie jasne jak słoneczko

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie skopiuję to tutaj, proszę bardzo, lektura dla Ciebie:

Modem (od modulator-demodulator) – urządzenie elektroniczne, które moduluje sygnał w celu zakodowania informacji cyfrowych, tak by mogły być przesyłane w wybranym medium transmisyjnym, a także demoduluje tak zakodowany sygnał w celu dekodowania odbieranych danych.

 

Najbardziej znanym przykładem jest modem akustyczny zamieniający cyfrowe dane z komputera osobistego na modulowany sygnał elektryczny w zakresie częstotliwości akustycznej kanału telefonicznego. Te sygnały mogą być przekazywane przez linie telefoniczne i demodulowane przez inny modem po stronie odbiornika, aby odzyskać dane cyfrowe.

 

W najstarszych modemach dane były zamieniane na dźwięki o częstotliwości 5 kHz i składały się z przetwornika elektrycznego, głośnika i mikrofonu. W urządzenie to wkładało się zwykłą słuchawkę telefoniczną, która ponownie przetwarzała dźwięki na impulsy elektryczne. W tamtych czasach firmy telefoniczne dopuszczały przesyłanie torem telefonicznym tylko sygnałów o przebiegu sinusoidalnym, co znacznie ograniczało dopuszczalne szybkości transmisji.

 

Współczesne modemy generują wprost impulsy elektryczne, które przesyłane są bezpośrednio do kabla telefonicznego bez pośrednictwa mikrofonu. Współczesne modemy wykorzystujące sieć telefoniczną nie generują przerywanych dźwięków o stałej częstotliwości, lecz sygnał jest kodowany za pomocą modulowanych fal o częstotliwości od 5 do 15 kHz. Górna, fizyczna granica szybkości przesyłu informacji od centrali do abonenta przez zwykłe łącze telefoniczne to 56 kb/s, co można osiągnąć za pomocą protokołów takich jak K56Flex i X2. Wartość ta wynika z tego, że wewnątrz centrali sygnał przesyłany jest cyfrowo w standardzie: poziom: 8 bitów, częstotliwość: 8 kHz, jeden bit musi być wykorzystany jako zegar i dlatego maksymalna prędkość transmisji jest równa 56 kb/s.

 

Wikipedia

Teraz mi powiedz czy coś takiego siedzi w Twojej konsoli? Nigdy nie miałeś styczności z modemem w komputerze? Masz też coś takiego jak router z wbudowanym modemem przecież (uwierzysz w to?). Albo czekaj, może lepiej nie odpowiadaj, bo dyskusja z Tobą to i tak jak gadanie ze ścianą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Spoko elegancki opis.. :thumbup: Ale jak widać ty myślisz o czymś innym niż ja :P. Dobra nieważne bo rozmowa do niczego nie doprowadzi :> Napisałem to na poczatku chyba dwa razy i myślałem, że to zrozumiałe .. Pozdrawiam Cie serdecznie :)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Ty cały czas myślisz o czymś innym :E

 

W najprostszych słowach modem pozwala na dostęp do internetu dzięki linii telefonicznej (kabel RJ11), ponieważ potrafi on modulować i demodulować sygnał analogowy z linii na sygnał cyfrowy, który odczyta Twój komputer (i na odwrót). Nie można pisać więc o modemie w PS4 czy XO, bo czegoś takiego tam nie ma, a stawianie go na równi np. ze zwykłym modułem Wi-Fi stosując zamienne w Twoim wypadku słownictwo jest najzwyczajniej mylące.

 

Wbudowany modem to miał np. Dreamcast ;)

 

dreamcast-modem.png

 

Również pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Dobra wygrałeś. Stawiasz flaszke.. :cool:

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...