Skocz do zawartości
Introverder

Rozeznanie kwestii głośności PS4 Pro, a terkoczący wiatrak

Głośność PS4Pro i terkot jej wentylatora  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Wasza PS4 Pro jest głośna i irytuje Was dźwięk wentylatora?

    • Zdecydowanie tak
      8
    • Raczej tak
      1
    • Moja konsola nie jest ani przesadnie głośna, ani też specjalnie cicha
      5
    • Raczej nie
      2
    • Nie
      2
    • Moja konsola jest bardzo cicha i nie słyszę żadnego terkotania
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Jestem ciekaw jak jest z głośnością waszych sztuk PS4 Pro - otóż w swojej sztuce PS4 Pro natrafiłem na taki problem, że konsola potrafi być naprawdę głośna (w grze "Days Gone" konkretnie). Kiedy gram w słuchawkach i słyszę jakieś dźwięki z gry to tak nie drażni (hałas konsoli i dźwięk terkoczącego wentylatora), ale gdy nie ma dźwięków z gry, wtedy to terkotanie jest irytujące w tej grze..

 

Konsolę kupiłem kalendarzowo 12 dni i zastanawiam się czy coś z tym robić. Boję się, że druga sztuka może być nawet gorsza, z drugiej zaś strony to terkotanie w Detroit czy The Last Of Us nie irytujące tutaj zdaje się być dość mocno słyszalne..

 

Konsola wzięta na osobę fizyczną.

 

Żeby rozeznać sprawę dodaję jeszcze ankietę.

 

Zapraszam do udziału w dyskusji i opisanie waszego przypadku oraz czy głośność konsoli przeszkadza Wam w grze czy tylko np. poza grą lub będąc w grze, kiedy dźwięki z gry są ściszone lub wyłączone.

 

 

Pozdrawiam.

 

 

A ogólnie to nie wiem czy tylko na subiektywną nieco kwestię przeszkadzającego może hałasu i terkotania, nie wiem czy sklep wymieni taką konsolę - kupione w Morele. I być może większość zdecydowana PS4 Pro jest głośna, a rewizja PS4 Pro - 72XX - jedynie nieznacznie cichsza i że to terkotanie to ma 95% posiadaczy konsoli powiedzmy :/..

 

 

To terkotanie w Days Gone jest b. irytujące i ogólnie PS4 Pro jest głośna - chyba najlepiej będzie ją zwrócić i potem ewentualnie spróbować z inną sztuką. Wymiana pewnie jest mniej korzystna, bo wtedy nie ma co liczyć na zwrot gotówki a i pewnie sklep może i przy pierwszej próbie odmówić wymiany konsoli i wtedy zostałbym na lodzie z tą głośną konsolą.

 

A człowiek już się cieszył, że dostał sprzęt na którym pogra w fajne gry, zamiast tego okazuje się, że dostal bubla z napisem "PS4 Pro". A intuicja podpowiadała mi, że nie brać, że jak jest napisane, ze wiatrak terkocze, że to bubel jest.

 

Jestem wk..

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nie terkocze, po prostu pod dużym obciążeniem wentylator wchodzi na wysokie obroty i wyje :E Nowsze rewizje są zwykle cichsze. Musiałbyś nagrać to terkotanie, być może wentylator ma jakąś wadę fabryczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam dobrego sprzętu do nagrania pod ręką, a z komórki brzmi to jak kupa. W każdym razie też masz jak rozumiem kiepską kulturę pracy - którą rewizję?, choć to terkotanie co ja mam jest myślę gorsze, bo zdecydowanie bardziej rozpraszające i irytujące. Co ciekawe w TLOU i Detroit ten terkot był minimalny, a tutaj już niestety mocno słyszalny i denerwujący.. Wkurzony jestem podwójnie, bo po 12 dniach od zakupu myślałem, że jakoś to będzie. Już akceptowałem znowu długie bardzo loadingi i że konsola wydała mi się głośniejsza od PS4 Fat- bo w istocie chyba jest wydaje mi się, to doszedł ten terkot.

 

Choć patrząc po tym video to nie jestem pewien czy wolę wycie :

 

- samolot, a u mnie to brzmi jak suszarka w Days Gone, co gorsza to terkotanie się zmienia jeśli idzie o jego szybkość czy częstotliwość, co wk. dodatkowo. Gdyby to co jest na PlayStation było na Xboxie chyba kopnąłbym Soniaka w 4 litery i przeniósł się na dopracowaną i technicznie stojącą o 2 poziomy wyżej konsolę, pod względem choćby kultury pracy, bo słyszałem, że Xbox One X to chodzi tak, że wydaje się, jakby nie było słychać jej :) i jest to tam opracowane w porównaniu do Sony o niebo lepiej.. A przyznam, że byłem gotów sporo wybaczyć, ale jak zacząłem słuchać tego terkotu to jasna cholera mnie wzięła. Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja nie terkocze, po prostu pod dużym obciążeniem wentylator wchodzi na wysokie obroty i wyje :E Nowsze rewizje są zwykle cichsze. Musiałbyś nagrać to terkotanie, być może wentylator ma jakąś wadę fabryczną.

 

Dokładnie miałem to samo w PS4PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda ps4 będzie słyszalna pod obciążeniem, wystarczy zobaczyć jakie chłodzenie jest tam zamontowane :E Np. na filmiku niżej. Co prawda najnowsze wersje będą cichsze np. w filmiku niżej gościowi wyszło 47 vs 55dba.

Jest również loteria i nawet w tej samej serii trafiają się trochę cichsze modele. Ale każdy prosiak pod mocnym obciążeniem będzie słyszalny ze względu na tandetne chłodzenie.

 

 

Tu inny filmik porównujący dwie różne wersje ps4 pro

 

Takich filmików porównujących masz masę na necie, przejrzyj te z swoją wersją i jak się wybija ponad głośność twojej sztuki to wymieniaj, ale najlepiej rób zwrot jak możesz.

 

 

No i pamiętaj, że jak ludzie opisują swoje subiektywne wrażenia z pracy swoich konsol to dla każdego jest inna tolerancja głośności :E. To co dla jednego będzie wyło to dla innego będzie cicho :E. Ja mam cichego kompa na wolnoobrotowych Silent wings 3, więc jak porównam do tego konsolę to zawsze będzie suszara :lol2:

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie "Pro" w wykonaniu Sony :lol2:

 

Ja siedzę na zwykłym "grubasie" i konsoli nie mam zamiaru zmieniać, bo nie widzę u mnie takiej potrzeby po prostu. Następna sprzęt ze znaczkiem "PS" to będzie dopiero PS5 i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli chodzi o pro to wcześniej miałem fata z późniejszych rewizji i w sumie moje pro nie pamiętam jaka rewizja, ale na pewno nie pierwszy model jest porównywalna pod względem głośności, może marginalnie głośniejsza.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie "Pro" w wykonaniu Sony :lol2:

 

Ja siedzę na zwykłym "grubasie" i konsoli nie mam zamiaru zmieniać, bo nie widzę u mnie takiej potrzeby po prostu. Następna sprzęt ze znaczkiem "PS" to będzie dopiero PS5 i tyle.

Tylko, że Pro nie jest głośne od tak samo w sobie niezależnie co odtwarza, tylko jest głośne jak wykorzystywana jest jego pełna moc. Miałem pierwszę rewizję Pro z dnia premiery i przy odsprzedaży nawet pisałem o tym, że jest głośna, ale jak odpalałem na niej tytuły, który nie były PS4 Pro Enhanced, to nie dało się stwierdzić na słuch czy jest włączona. Podczas gry w takiego God of War 3 Remastered z konsoli nie wydobywały się żadne dźwięki przypkładowo, a grając w God of War (2018) miałem wrażenie, że konsola zaraz odleci, istny odkurzacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba logiczne, że praca systemu chłodzenia jest uzależniona od ogólnego obciążenia konsoli i tym samym temperatury jej podzespołów. Co faktu nie zmienia, że Pro wcale takie "Pro" nie jest, choćby jeśli chodzi o jakość wykonania. Na moje oko to w porównaniu z takim XOX Prosiak wygląda i tak jak jakaś bieda wersja niestety (choćby sam fakt, że XOX to konstrukcja bardziej wydajna, do tego spakowana w mniejszej obudowie w porównaniu do Pro, a kultura pracy i tak lepsza niż u Sony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zwrotem widzę jeszcze taki problem, że jakbym chciał zwrócić nie wiem jak mam skutecznie skasować swoje dane, w tym o koncie, bo przecież tak konsoli nie oddam.. A przecież tam są tez np. sejwy, a zwł. trofea. I nie chcę by mi przepadło, a nowego nie chcę tworzyć :/..

 

 

Bo decyzja o zwrocie zapadła - nie chcę słuchać tego terkotania. Wycie jeśli jest to pół biedy może, ale to terkotanie jest męczące i denerwujące.

 

Tyle, że czytałem, że niektóre firmy robią podobno problemy jak się konto na danej konsoli założy ehh..

 

Plus perspektywa jest nieciekawa - w najlepszym wypadku zwrot, czekanie potem znowu na zwrot gotówki lub przelewem (nie wiem jaką formę sklep wybierze, a nie chce się mi kopać o ten sposób, bo nieraz wydziwiają z tym) i potem znowu zamówienie, czekanie nie wiadomo na jaką sztukę i ew. procedura od nowa (…) .

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz oddac do naprawy lub wymiany, to przywróc w konsoli ustawienia fabryczne i tyle. Po włączeniu konsoli trzymaj "przycisk" od wyciagania płyty przez 5 sek, póżniej pojawi się takie czarne menu i tam wybierasz chyba przed ostatnią pozycje. To wyczysci konsole i bedzie jak nowa ze sklepu, a na nowej konsoli po prostu zalogujesz sie do twojego konta i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zwrotem widzę jeszcze taki problem, że jakbym chciał zwrócić nie wiem jak mam skutecznie skasować swoje dane, w tym o koncie, bo przecież tak konsoli nie oddam.. A przecież tam są tez np. sejwy, a zwł. trofea. I nie chcę by mi przepadło, a nowego nie chcę tworzyć :/..

 

 

Bo decyzja o zwrocie zapadła - nie chcę słuchać tego terkotania. Wycie jeśli jest to pół biedy może, ale to terkotanie jest męczące i denerwujące.

 

Tyle, że czytałem, że niektóre firmy robią podobno problemy jak się konto na danej konsoli założy ehh..

 

Plus perspektywa jest nieciekawa - w najlepszym wypadku zwrot, czekanie potem znowu na zwrot gotówki lub przelewem (nie wiem jaką formę sklep wybierze, a nie chce się mi kopać o ten sposób, bo nieraz wydziwiają z tym) i potem znowu zamówienie, czekanie nie wiadomo na jaką sztukę i ew. procedura od nowa (…) .

 

 

A nie można zrobić kopi zapasowej na pena? Wiem że da siętak zrobić z save.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sejwy pewnie przegram ze starej PS4, którą jeszcze mam, podobnie jak gry (przenoszenie danych jak już robilem), bo mam na niej to samo co na PS4 Pro nowej, tylko ew. dojdą sejwy jeszcze z The Last Of Us zgrane albo z tamtej konsoli albo z sejwa.. Bo tak to wszystko trzeba by wgrywać od nowa - gry w każdym razie. Co ciekawe czasem nie działają dobrze sejwy z PS4 Pro na PS4 zwykłej, bo z The Last Of Us coś ich nie "łapało" często, więc może z częścią sejwów będzie kłopot jakby co.

 

 

Ciekawe czy przenoszenie będzie też działać jeśli stara PS4 nie będzie aktywowana jako główna, bo się w tym dobrze nie orientuję, ale to mogę ją zrobić jako główną i już, jedno kliknięcie jak rozumiem i to nie problem akurat.

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Moja nie terkocze, po prostu pod dużym obciążeniem wentylator wchodzi na wysokie obroty i wyje :E Nowsze rewizje są zwykle cichsze. Musiałbyś nagrać to terkotanie, być może wentylator ma jakąś wadę fabryczną.

 

Ty chyba nie masz najnowszej rewizji prawda? Bo każdy model 7216b ma wentylator tak zaprojektowany ze słychac u niegi takie coś a`la terkotanie. W starych rewizjach nie ma tego.. Natomiast terkotanie nie powinni być tak bardzo słyszalne.. jak tu opisuje autor wątku.. Po prostu jeśli terkotanie nie przeszkadza podczas obciązenia przy włączonej grze gdzie dzwiek jest ustawiony na normalnym poziomie głośnosci - to jest wszystko OK. Mój pierwszy model z nowej rewizji był głośno i prz\eszkadzało mi granie - więc oddałem i później otrzymałem cichszy model.

 

Po prostu czym się różni najnowsza rewizja 7216b od starszych? To tym, że jest naprawdę cicha nawet w obciażeniu nie słychać głośnych wiatraków.. natomiast bardziej można usłyszeć terkotanie wiatraka.. Ciężko to opisać.. Trzeba by postawić obok 2 różne konsole i testować - ja tak zrobiłem z kolegą. I faktycznie 7216b kładzie na łopatki starsze modele..

 

Ja tam jestem zadowolony z tego modelu.. I już pozostane z nim do końca czyli do premiery PS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To terkotanie pojawiło mi się wyraźniej na razie w 2 na 4 sprawdzone tytuły: Days Gone. W The Last Of Us jest niewielkie, w Detroit ucho trzeba przystawić, w Horizon Zero Dawn jednak terkot troszkę słychać, ale nie wydaje się on być rozpraszający tak bardzo jak w Days Gone.. Takie jakby trochę wibracje w tym ostatnim, tak to brzmi. Troszkę słychać jak nie ma dźwięku żadnego z gry..

 

To terkotanie w Days Gone przeszkadza jak się nie ma dźwięków z gry włączonych np. A bardziej na działce, niż tu na obrzeżach miasta, może kwestia nie wiem jakości prądu, że nawet na uboczu w mieście głośność jest jednak pewna, a na działce jednak jest może ciszej.

 

 

Ogólnie dziwna sprawa z tymi terkotami. I ogólnie konsole też nieraz dziwnie zarządzają hałasem czy prędkością wentylatorów. Też to terkotanie raz wydaje się być bardziej nawet w jednej grze słyszalne, a raz mniej jakby.

 

 

Azazell podczas normalnie ustawionej głośności w grzej, jeśl terkotanie nie przeszkadza - to znaczy, że jednak jest OK albo ok, jak na standardy Sony można rzec (?).

 

 

 

Azazell napisał:

 

Po prostu jeśli terkotanie nie przeszkadza podczas obciązenia przy włączonej grze gdzie dzwiek jest ustawiony na normalnym poziomie głośnosci - to jest wszystko OK. Mój pierwszy model z nowej rewizji był głośno i prz\eszkadzało mi granie - więc oddałem i później otrzymałem cichszy model.

 

 

Więc ja bym określił, że może łapię się - tzn. terkotanie zawsze może jest w grach, czasem mocniej słyszalne, czasem mniej chyba, ale jak jest włączona gra i dźwięk na normalnym poziomie to to nie przeszkadza. Przeszkadza natomiast bardziej - zwł. na działce chyba - jak dźwięk z gry nie dochodzi, jest ekran wczytywania np. w Days Gone, kiedy nie ma dźwięku tam. Czyli jednak dochodzę do wniosku, że czytając Twoją wypowiedź ten typ tak ma i idealnie może nie będzie i może zrezygnuję z oddawania konsoli by kupić inną sztukę.

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

 

Więc ja bym określił, że może łapię się - tzn. terkotanie zawsze może jest w grach, czasem mocniej słyszalne, czasem mniej chyba, ale jak jest włączona gra i dźwięk na normalnym poziomie to to nie przeszkadza. Przeszkadza natomiast bardziej - zwł. na działce chyba - jak dźwięk z gry nie dochodzi, jest ekran wczytywania np. w Days Gone, kiedy nie ma dźwięku tam. Czyli jednak dochodzę do wniosku, że czytając Twoją wypowiedź ten typ tak ma i idealnie może nie będzie i może zrezygnuję z oddawania konsoli by kupić inną sztukę.

 

Tak jest... mozliwe ze sa modele bardziej wyciszone a inne głosniejsze . też wazne jest gdzie leży konsola i jak daleko siedzisz od niej + jak twój słuch reaguje na takie dźwieki ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest... mozliwe ze sa modele bardziej wyciszone a inne głosniejsze . też wazne jest gdzie leży konsola i jak daleko siedzisz od niej + jak twój słuch reaguje na takie dźwieki ;p

:E jakie modele bardziej lub mniej wyciszone? :]

 

Konstrukcja obudowy ps4 pro jest niezmienna od premiery, nikt tam nie wkłada też żadnych mat wygłuszających ani nic. Od rewizji 71xx zmienił się backplate procesora i metoda mocowania - wywalono osobną płytkę na chłodzenie ramu i dorobiono stosowne dystanse na ogólnym backplate. Można fotki w necie znaleźć. Zależnie od kraju produkcji i roku niektóre ps4pro mają albo wentylator nidec (z przedziałką w połowie - cichszy) lub delta (sama turbina, wyje jak diabli nawet pod małym obicążeniem). Konstrukcja odpromiennika nie uległa żadnej zmianie, to nadal dwa heatpipe, które sobie zwyczajnie nie radzą z czymkolwiek co chlipie więcej jak 130W z gniazdka. Technicznie więc wciąż jesteśmy w 2016 roku.

 

Zmienia się jedynie wydajność energetyczna apu i zasilacza i stąd relatywnie cichsza praca. Zupełnie odmienna kwestia to kiepskiej jako pasta termo, termopady oraz sama jakość zastosowanych materiałów.

Absurdem konstrukcji jest natomiast to, że za wyciąg ciepła odpowiada turinowa konstrukcja wentylator z dopływem powietrza o szerokości pół centymetra...

 

Mój premierowy ps4 pro miał zmienianą pastę dziesiątki razy, miał też ciekły metal zastosowany. Czy tak czy siak efekt jest ten sam: w grach, które męczą konsolę na 120% (czy to celowo czy przypadkowo - np unlockowany framerate na ekranie mapy w GOW) będzie wyła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem Azazell to tak więcej sztuk trafiłeś, które były głośniejsze, tzn. miały terkot który nawet przy dźwiękach z gry ustawionych normalnie przeszkadzał i wcinał się w grę wyraźnie (?). To z moją sztuką jest przynajmniej o tyle dobrze, że jak są dźwięki z gry ustawione to zagłuszają terkot, a czasem zagłusza go nawet szum konsoli.

 

Co do terkotu to wątpię, żeby ktoś lubił ten dźwięk :D;).

 

 

Natomiast z tego co czytam wydaje mi się, że trafienie mi cichszej sztuki jest znacznie mniej prawdopodobne niż trafienie jeszcze głośniejszej niż mam.

 

No i na 4 gry na razie w Days Gone jedynie terkotanie wydaje się być bardziej uciążliwe, zobaczę zaraz jeszcze z ciekawości takie Uncharted 4 może jeszcze ;). W Horizon Zero Dawn je słyszę, ale ma głośność - teraz przynajmniej - zupełnie nieuciążliwą (nawet przy wyłączonym dźwięku z gry). Tyle, że na razie na jednej scenie sprawdzane, bo dopiero będę ogrywać tę grę po Days Gone najpewniej.

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 w pigułce: czy trafiła mi się cicha czy głośna sztuka?

Nikt się nie zachwyca funkcjami, mocą, dźwiękiem itd. bo tych rzeczy nie ma, jedynie wyjące i skrzypiące pudło.

 

Kup sobie długi kabel hdmi i konsolę za okno/ do drugiego pokoju i nie będzie żadnego terkotania czy hałasu ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- polecam lekturę dla tych, którzy nie trzymają konsoli w drugim pokoju albo na parapecie tudzież nie używają ponad 5-metrowych kabli HDMI.

 

 

Zwł. cytat tego kolesia:

 

"I've gone through eight 7216B systems, and I wish I was e exaggerating. All had coil whine, or loud fans. The Sony dick riders will jerk them off for free and downvote anything at all negative about their precious consoles. These were all from different stores, I can post pictures of recipts, video of noise, but people will still say " Dunno mate, mines dead silent, never had an issue". The Pro is just made with garbage components, it's a console Sony cheaped out on.

And it's the exact same as your experience. The whine is there during gameplay, during a loading screen it's gone. Varying levels of whine depending on what's happening on screen. "

 

 

Jak widzisz Azi, to potwierdza, że wszystkie sztuki tak mają, jedynie wnioskując po Twoich doświadczeniach, niektóre PS4 mają terkotanie zaburzające samą grę/niekt. gry, a inne mniejsze. Ja jeszcze się tylko zastanawiam czy wyjątkowo wrażliwy słuch miałem na działce, czy też może na działce jakość prądu jest inna i może terkotanie jest tam wyraźniejsze niż w domu (plus może jednak jeszcze większy poziom ciszy). Z tym, że ze sprawdzonych gier, wydaje mi się, że w Days Gone PS4 Pro ma terkot najb. irytujący, ale w Horizon Zero Dawn też go słychać - kwestia myślę też zmęczenia i wtedy takie terkoty mogą bardziej wk. W starszych grach ala Uncharted 4, The Last Of Us czy nowszym nawet Detroit to nie przeszkadza.

 

 

Takie Horizon i gra świateł - na HDR monitorze/TV musi wyglądać b. fajnie, bo nawet teraz jak jestem w jaskini (na początku samym) to gra świateł wydaje się b. fajna.

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Jak mówie ja mam teraz 3 model tej rewizji .. pierwsze dwa mnie wkurzały bo terkotało coś przypominając poniekąd cewki... Teraz jak mam trzeci model to z początku przez 2-3tyg też jakby słyszałem te terkotanie ale ciszej.. Dlatego zostawilem go sobie. Co dziwne mija juz chyba 3 miesiac jak ją mam i odziwo sama sie wyciszyła :D. Serio.. Dziwne ale cos w tym jest... Gdzies miesiac po użytkowaniu jakby sama sie po prostu wyciszyła jeszcze bardziej..

 

Do testów użyczyłem sobie demo Devil May Cry 5, Warframe i Elex.. Przy nich najbardziej szalało terkotanie.wiatraka .. I teraz jak je włączam to juz nie słysze tego .. Wiadomo jest coś tam słyszalne jak blisko usiade i sie przysłucham ale absolutnie nie przeszkadza..

 

Po prostu teraz mogę grać w te gry nawet bez właczonego dzwieku czyli w kompletnej ciszy... Ja powiem tak jestem obecnie bardzo zadowolony z tego modelu i jest to najcichszy i najlepszy model konsoli PS4 z jaką miałem do czynienia.. A miałem PS4 FAT, PS4 PRo (starsza rewizje z 2016r) i teraz własnie tą..

 

Dlatego mam nadzieje ze w PS5 będzie lepiej dopracowanym modelem i bardziej wyciszonym.. Na szczęście juz nie przebieram w modelach ps4 i do konca obecnej generacji będę użytkował tą którą mam..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIałeś farta i łożysko się dotarło albo tymczasowo ułożyło tak, że nie słyszysz głośnej pracy. Spróbuj przewieźć gdzieś albo na jakiś czas postawić pionowo to problem wróci. Sony niestety kładzie lagę na to z jakich materiałów i jak premium jest ich produkt premium. Grzejące się Xperie, wiotkie jak kartki papieru Bravie, plastikowe ps4... :] Porównując projekt wnętrza XOXa i PS4 Pro to w wypadku tego drugiego można się popłakać. XOX ma uszczelki, amortyzację bocznych ścianek, faktycznie miedziany CAŁY odpromiennik (a nie stop stopu jak w ps4 pro), każdy panel jest osobnym podzespołem a nie siatką kabelków z smartfona wpiętych na słowo honoru, przemyślany układ chłodzenia, zasilacz na który w całości wieje powietrze w wentylatora i np taki detal jak dysk twardy osadzany na gumkach, by wibracji nie dało się wyłapać.... Można?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to zaczyna przypominać grzebanie na śmietnisku licząc, że jakaś część będzie normalnie działać. Widziałem jakieś komentarze i na podst. nich i analizy swojej sztuki stwierdzam, że porządniej była już wykonana PS4 Fat - terkotanie cewek ok, może minimalne było, ale tylko jak się przystawiło ucho, napęd chodził cicho, bez jakichś dziwnych efektów specjalnych.

 

Ja się trochę wahałem, ale już raczej postanowione - traktor oddaję (właśnie to ktoś świetnie zobrazował i stary traktor brzmi dokładnie jak te cewki..) A potem cóż - może będę wybierał z tego złomowiska sztukę, której terkot będzie na sensowniejszym może poziomie. Niestety gry, które mają wsparcie z Pro jednak dla mnie wyglądają na tyle lepiej nawet na 1080p, że pragnę mieć PS4 Pro - choćby dla The Last Of Us, które wygląda lepiej na Pro oraz The Last Of Us 2, które wyjdzie dopiero, ale może też dla odświeżonego Uncharted 4 lub ponownego zagrania kiedyś w Detroit, no i dla zaliczenia Horizon Zero Dawn oraz Days Gone - co do Horizona efekt wow niestety czuję tylko na Pro z włączonym Supersamplingiem. No i nie zapominając o InFamous Second Son, z myślą może o dokupieniu dodatku.. Także uzbierało się trochę tytułów do zaliczenia. Z drugiej strony takie Until Dawn dalej chodzi kulawo nawet z Boost Mode podobno i gry, które nie miały łatki chodzą co najwyżej płynniej - inFamous może jeszcze sobie sprawdzę, bo podobno na Pro nie zacina prawie lub wcale jak na Fatce, gdzie ok. 30-60 klatek momentami i rwało rozgrywkę dość mocno.

 

Warto podkreślić, że terkotanie dotyczy tylko wybranych gier, w innych też się pojawia jakoś, ale na niegroźnym poziomie, ale w tych co jest to niestety terkotanie doprowadza do nerwicy.. Days Gone czy Horizon Zero Dawn.

 

 

Gdyby The Last Of Us 1 i 2 były na Xboxa One X oraz np. Days Gone, to pewnie podziękowałbym Sony, skoro technicznie z produktem MS nie ma chyba większych problemów.. A rodzice mają już jakiś czas Sony TV - odradzałem im, ale coż to zrobić fanboye i nie przetłumaczysz nic (…) i tak jak obraz jest ok, tak oprogramowanie woła o pomstę do nieba i nawet ściszanie podgłaśnianie często nie działa i gdyby nie oddzielna kontrola głośności przez soundbar nawet byłby problem z podstawowym obsługiwaniem (nie mówiąc o innych funkcjach - zwł. multimedialnych - padaka i w ogóle prawie te funkcje nie działają).

 

A w ogóle to ciekawe czy z czasem terkot może nasilać się, zostać na tym samym poziomie czy zmniejszyć się, bo nie wiem jak ten aspekt w czasie ma wyglądać.

 

 

A i to podobno terkoczą cewki, zwł. jeśli terkot ustaje OD RAZU po wyjściu z gry. Pamiętam, że z użytkowego punktu widzenia do PS4 Fat nie miałem większych zastrzeżeń (poza naturalnie plasticzanością czy długim czasem ładowań, który jest podobnie długi w Pro - nie chciało mi się tego mierzyć co do sekundy czy postęp jest może 5-10% czy nie), czasem może wentylatory rozkręcało mocniej, ale jednak było to na pewno mniej uciążliwe niż nasłuchiwanie przebijającego się gdzieś tam terkotania. Czytałem, że w Pro zaoszczędzili na zasilaczu (choć należałoby powiedzieć pewnie, że nie tylko), no i efekty są słyszalne przez niemal każdego chyba.

 

 

Fatkę nawet lubiłem. Może i wyszła za słaba już w dniu premiery, ale wg mnie/dla mnie nie była taką fuszerką jak Pro, bo ogólne odczucia się liczą wkładasz dysk, nie ma wtedy efektów specjalnych jak z floppy disk, włącza się grę i słyszysz trochę szum, czasem być może nieco wentylatorom zdarzało się więcej szumieć i tyle. A nie wkładasz, dźwięk jak floppy disk, trochę jeszcze efektów, włączamy, ekran ładowania w Days Gone cisza, gra załadowana, silny terkot, klikasz, na chwilę ustępuje i potem ustawiczny terkot i grasz, ale gdzieś z tyłu głowy masz i wyłapujesz jak to terkocze (…). Nie myśl o tym, nie myśl, to potem jakby się jeszcze nasila albo zmysły bardziej wyczulone i razi jak nie wiem co. I to w chwili, kiedy już myślisz, a jakoś to będzie, jakoś można z nim żyć, ale wtedy ten terkot musi się jakoś nasilać, bo gdzieś znowu go słyszysz po ponownym odpaleniu gry jak się przebija. Także i dobra wola nie pomogła w akceptacji tego terkotu. Jakby nie mogli zadbać przynajmniej o to, by tego terkotu nie było.

Edytowane przez Introverder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS4 Pro jest tylko z nazwy "Pro", wiele w tej konstrukcji kuleje. Xbox One X wygląda przy tej konsoli jak sprzęt z zupełnie innej ligi. Wystarczy sobie choćby zobaczyć z jakim pietyzmem zostało zaprojektowane wnętrze tej konstrukcji, tam nie ma przypadku, wszystko przemyślane od samego początku. Pro to przy tym taki mały koszmarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

PS4 Pro jest tylko z nazwy "Pro", wiele w tej konstrukcji kuleje. Xbox One X wygląda przy tej konsoli jak sprzęt z zupełnie innej ligi.

 

 

Wygląda ale tylko z pozoru. Obudowa jest mega solidna ale sam system jest okropny , niestabilny, nieczytelny i zawiera mnóstwo błędów. PS4 za to ma duużo lepszy system wbudowany w konsoli. Coś za coś.. Xbox one jako konsola nie nadaje się jako centrum multimedialne mimo ze zostało do tego stworzone.. Obsługa aplikacji to katorga.

 

MIałeś farta i łożysko się dotarło albo tymczasowo ułożyło tak, że nie słyszysz głośnej pracy. Spróbuj przewieźć gdzieś albo na jakiś czas postawić pionowo to problem wróci. Sony niestety kładzie lagę na to z jakich materiałów i jak premium jest ich produkt premium. Grzejące się Xperie, wiotkie jak kartki papieru Bravie, plastikowe ps4... :] Porównując projekt wnętrza XOXa i PS4 Pro to w wypadku tego drugiego można się popłakać. XOX ma uszczelki, amortyzację bocznych ścianek, faktycznie miedziany CAŁY odpromiennik (a nie stop stopu jak w ps4 pro), każdy panel jest osobnym podzespołem a nie siatką kabelków z smartfona wpiętych na słowo honoru, przemyślany układ chłodzenia, zasilacz na który w całości wieje powietrze w wentylatora i np taki detal jak dysk twardy osadzany na gumkach, by wibracji nie dało się wyłapać.... Można?

 

Czy ja wiem? Mam np TV od Sony i sobie bardzo chwale.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...