Skocz do zawartości
Major303

Słuchawki nauszne ogólnego zastosowania do 200 złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem znawcą słuchawek więc z góry ostrzegam, że mogę używać bardzo nieprofesjonalnego języka.

 

Żywot moich Kingston HyperX Cloud po 4-5 latach dobiega końca, a trupa przy życiu chyba nie ma sensu trzymać, więc wypadałoby je wymienić. Wspominam o tym bo jakość dźwięku bardzo mi się podobała. Aczkolwiek od razu na start wymieniłem nauszniki ze "skórzanych" na "z pianki" bo żaden dźwięk z zewnątrz do mnie nie docierał, a zależy mi na kontakcie z otoczeniem. To mogło wpłynąć na jakość dźwięku. Teraz wymieniłem na "skórzane" (bo poprzednie się już rozpadły), i dźwięk wydaje się być nieco bardziej "zagłuszony", ale to pewnie dlatego że nic nie ucieka.

 

Też miałem przyjemność spróbować słuchawek Somic V2, i jakość dźwięku wydawała mi się jakby gorsza? Taka mocno "zagłuszona", a używałem "piankowych" nauszników. Ale nie wiem, może było lepiej tylko nie byłem przyzwyczajony. Dźwięk w HyperX Cloud wydaje się taki naturalny i czysty.

 

Zastosowanie ogólne. Gram w gry, słucham muzyki, oglądam filmy. Nie chcę żeby były lepsze w jednym miejscu a gorsze w innym (o ile to możliwe). Tj. np. muzyka pierwsza klasa, a w grach nie słyszę z jakiego kierunku dociera dźwięk itd.

Powinny być wygodne, jak zdarzy mi się jakaś wielogodzinna sesja to nie chcę po niej umierać. Fajnie by było gdyby nauszniki były wymienne, chyba że są słuchawki które jednocześnie mają dobrą wentylacje i przyzwoite tłumienie otoczenia, ale nie zbyt mocne. Tak jak mówiłem chcę mieć kontakt z otoczeniem. Nic ma nie trzeszczeć itd.

 

Budżet do 200 złotych, ale oczywiście im mniej tym lepiej.

Nie zależy mi na wbudowanym mikrofonie. Jak kupowałem Kingstony za 250 złotych to polecano mi Superluxy za 80 złotych o podobno podobnej jakości, ale zależało mi wtedy na mikrofonie. Z tego powodu mam nadzieję że uda mi się nieco zaoszczędzić. Ale pod żadnym pozorem nie chcę "jakościowo" schodzić poniżej HyperX'ów.

 

Wiem że jest strona zwana audiofanatyk z bardzo fajnym rankingiem, ale tak jak mówiłem, znawcą nie jestem i boje się że kupię coś co mi nie podejdzie, i potem walcz o zwrot albo sprzedaj za pół ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jak chcesz żeby słuchawki grały, czy wolisz neutralne grani czy może na planie V ale w tej cenie masz Encore Rockmaster OE które w zestawie mają materiałowe pady, lub trochę drożej masz świetne ISK HD9999, jeszcze drożej masz SNAB EUPHONY AF-100 które w tej cenie są jednymi z najlepszych tylko że sam miałem ich pierwowzór czyli Brainwavz HM5 i miały strasznie słabej jakości pałąk który pękał po krótkim czasie, ponoć w wersji SNAB poprawili ale nigdy nic nie wiadomo. Encore Rockmaster mogę zdecydowanie polecić, jedynie co to materiałowe nauszniki są trochę płytkie, ale nie powinno to sprawiać problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem Kingstony za 250 złotych to polecano mi Superluxy za 80 złotych o podobno podobnej jakości, ale zależało mi wtedy na mikrofonie. Z tego powodu mam nadzieję że uda mi się nieco zaoszczędzić. Ale pod żadnym pozorem nie chcę "jakościowo" schodzić poniżej HyperX'ów.

Nie wiem jak inne modele, ale ja mam Superluxy 669 i to okropne badziewie pod względem wykonania.

Skrzypią, niewygodne, kiepskie materiały, paskudne z wyglądu. Totalnie nie polecam tej firmy!

Encore Rockmaster OE też miałem są wygodne nawet przy długim używaniu i jakość wykonania wydaje się w porządku, a w każdym razie milion razy lepiej od Superlux.

Edytowane przez grupio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jestem w stanie stwierdzić jaki dźwięk mi się podoba. Tak jak mówiłem mają być uniwersalne, więc takie neutralne/naturalne. HyperX gra na planie "V" i też mi się podoba, być może jest to dźwięk zbliżony do neutralnego.

 

Encore są polecane na audiofanatyku więc zdecydowanie trafiają na listę potencjalnych zakupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O neutralnym graniu możemy mówić kiedy żaden zakres tonalny nie jest podbijany,koloryzowany więc nie ma to nic wspólnego z graniem V gdzie niskie tony oraz wysokie są podkoloryzowane. Dla przyjemności z słuchania większość wybrałaby muzykalne słuchawki, są też niektórzy jak np ja którzy wolą monitorowe brzmienie. Rockmastery w porównaniu z w miarę neutrlanymi Brainwavz HM5 grają bardzo ciemno i ciężko. Pisałeś ze słuchałeś Somic V2 które własnie grają w miare neutralnie i nie podobały ci sie ? ;) Słuchawki podpinasz pod integre czy masz coś lepszego ?

Edytowane przez Babymoore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki - jeśli będziesz chciał odsprzedać te kingstony - daj znać, potrzebuję przetwornika z HyperX Cloud. Słuchawki mogą być nawet w stanie całkowitego rozkładu, byle przetworniki grały. :)

 

A w temacie - Cloud gra właśnie na planie V, podbija sopran i bas. Szukaj czegoś grającego podobnie - ISK HP580? Siberia V2? Nowe Cloud'y? ;)

Jeśli lubisz bas to zerknij też na Superlux 681 EVO II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę dźwiękową zintegrowaną. Tak na prawdę to ojciec ma te Somic V2, najwyżej mu je podprowadzę na kilka godzin i dokładnie posłucham czy są dobre czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bump

Posłuchałem tych Somic V2 i nie są złe, ale jednak Kingstony HyperX Cloud wydają się być lepsze. Czyli chyba jednak celowałbym w brzmienie na planie "V".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No akurat 300 złotych za słuchawki skłonny wydać nie jestem. Wolałbym nie wejść powyżej 200 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

To kup sobie HyperX Cloud Stinger. Młodszy brat, a wcale nie gorszy. Cena około 190zł.

Edytowane przez BloodyStorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Cloud Alpha - dźwięk podobny, odrobinę lepszy bas (2 komory) oraz znacznie wygodniejsze od I i II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To kup sobie HyperX Cloud Stinger. Młodszy brat, a wcale nie gorszy. Cena około 190zł.

 

Odsłuchowo gorszy - serio.

Cloud I jak na chwilę obecną gra najlepiej z całej serii.

Ostatnio przesłuchałem sobie Stingery i Siberie V2, Cloud I, ISK HP580, SL 681, SL 681 EVO V1 i V2 i ISK HP9999... I jednak wybrałbym te ostatnie - chyba, że lubię mocno bass - wtedy 681 V1/2. :)

 

...a jak ma być granie do gier i bardzo "fun"- ISK HP580 i Cloud I, ewentualnie Siberia V2. W tej kolejności. Oczywiście bazuję na swoim guście.

 

A właśnie...

Kup sobie Cloud Alpha - dźwięk podobny, odrobinę lepszy bas (2 komory) oraz znacznie wygodniejsze od I i II.

 

Właśnie - tylko bas, bas, bas... Tego się nie da słuchać.

Edytowane przez zaroowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napisze to co ja doświadczyłem, może coś ci to podpowie. Zamówiłem sobie w tym samym czasie Encore Rockmaster OE i creative aurvana live, ponieważ szukałem zamkniętych lub półotwartych(miałem otwarte i w pracy bliższe otoczenie słyszało muzykę z moich słuchawek -_-) słuchawek o lekkim V. Rockmastery maja ta dziwnie nadmuchana scenę, która jest nawet fajna, ale góry jest tam mało (wszystko się wydawało bardzo przytłumione a walka z EQ szału nie zrobiła). Pamiętam, że grały głownie dołem i środkiem, dlatego wybrałem Creative, kosztem mniejszej sceny. Były też lżejsze, co dla mnie było plusem. Creativy maja niewielka muszle, choć mimo lepszego pierwszego wrażenia wizualnego Rockmasterow po dłuższym odsłuchu były mniej wygodne. Somicow V2 chyba nie będę sprawdzał ze względu na jego wagę. Kolejne jeśli będę kupować to raczej ISK 9999 (opinie mówią o brzmieniu właśnie, którym lubię i dobrej scenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaprzeczam że jestem teraz zbity z tropu. Będę w takim razie dalej szukał, a jak ktoś ma jakieś pomysły to chętnie je przeanalizuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu szukalem zamknietych budzetowych sluchawek do gamingu (i troche do muzyki), przetestowalem nausznie sporą ilosc "gejmingowych" modeli jakie obecnie są na rynku w cenie 150-500zł ale znaczna ilosc z nich miala kiepskiej jakosci dzwiek. W miare akceptowalne jesli chodzi o muzykę (choc nie jest to zadne WoW) są ISK HD9999, bardzo dobrze pozycjonują w przestrzeni jak na zamkniete sluchawki i są bardzo wygodne wiec moge je polecic (lepsza jakosc dzwieku niz podobne cenowo Cloudy i znacznie wygodniejsze od nich)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w ISK często psuje się jedna słuchawka. No i szukam otwartych/półotwartych, nie zamkniętych. Chyba że można wymienić nakładki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze drożej masz SNAB EUPHONY AF-100 które w tej cenie są jednymi z najlepszych tylko że sam miałem ich pierwowzór czyli Brainwavz HM5 i miały strasznie słabej jakości pałąk który pękał po krótkim czasie, ponoć w wersji SNAB poprawili ale nigdy nic nie wiadomo. Encore Rockmaster mogę zdecydowanie polecić, jedynie co to materiałowe nauszniki są trochę płytkie, ale nie powinno to sprawiać problemu.

 

słyszałem (nie wiem ile w tym prawdy) że Brainwavz HM5 są wzorowane na słuchawkach Fisher Audio FA-003 (wersja tańsza) , bo jest (czy raczej była) jeszcze droższa wersja Fisher Audio FA-003 Ti (z lepszymi przetwornikami i mocniejszymi pałąkami)

 

Fisher Audio FA-003 Ti

 

https://massdrop-s3.imgix.net/img_site/productdb/headfi/7375313.jpg

 

Fisher Audio FA-003

 

https://hotline.ua/img/tx/901/9019195.jpg

 

miałem przez chwilę na głowie droższą wersję i grała jak na swoją cenę naprawdę swietnie (lepiej niż ISK HD9999), no ale były też od nich droższe.

Edytowane przez Azakiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to w ISK często psuje się jedna słuchawka.

 

Eeeeeee...? Sporo słuchawek naprawiałem, sporo przesłuchałem, sporo przekablowałem - ale takiego problemu jakoś nie stwierdziłem.

 

...może ta "jedna padająca słuchawka" wynikała z uszkodzenia kabla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rockmastery maja ta dziwnie nadmuchana scenę, która jest nawet fajna, ale góry jest tam mało (wszystko się wydawało bardzo przytłumione a walka z EQ szału nie zrobiła). Pamiętam, że grały głownie dołem i środkiem, dlatego wybrałem Creative, kosztem mniejszej sceny.

Racja, góry bardzo brakuje, ale scena mnie w nich kupiła - do dziś leżą w szafie. Zakładałeś i pady welurowe, czy na skórkach je testowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, góry bardzo brakuje, ale scena mnie w nich kupiła - do dziś leżą w szafie. Zakładałeś i pady welurowe, czy na skórkach je testowałeś?

już nie pamiętam :( próbowałem trochę to wyregulować eq, ale walka z wiatrakami. Prędzej wyrównasz charakterystykę w creativach niż tam dodasz wysokich tonów.

 

Co do problemów z jakością wykonania słuchawek powyżej... wybacz ale jak masz dwie lewe ręce to wszystkie rozwalisz choćby takie za ponad 1000zł. Creativy w opiniach uznawane są za delikatne czego moje doświadczenie mówi co innego... ciągle ze mną jeżdżą są składane/rozkładane i ani kabel ani pałąk się nie połamał, wszystko działa jak na początku. Prosto, jak dbasz tak masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dzień Dobry,  Mam pytanie dotyczące chłodzenia wodnego przykładowo: Silver Monkey X SNOWY ARGB 240 2x120 mm. Jeżeli kupuję się taki zestaw, to trzeba uzupełniać w nim płyny itd, czy wyjmuję się z pudełka, montuje i z głowy? Pytam z czystej ciekawości, wiem, że kiedyś z wodnymi było trochę zabawy, ale dzisiaj wyglądają na gotowe od razu po wyjęciu z pudełka.  Druga sprawa, czy te tańsze chłodzenia są cos warte, czy to bardziej bajer niż funkcjonalność? 
    • @Spl97 to znaczy że jak mam rachunki prognozowane a już zapłaciłem po starej wyższej cenie to teraz elektrownia odda mi pieniądze  Co to za państwo z kartonu gdzie z dnia na dzień takie rzeczy się dzieją  @Camis nie ma czegoś takiego jak lewy podpis Są jakieś konkrety co podpisali ? Jakie polecenia wydawali ? Bo np policja bez wymaganej ustawy nakładała mandaty karne na ludzi chodzących bez maski to za takie coś powinien wylecieć komendant główny i wszyscy wojewódzcy i powiatowi
    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...