Skocz do zawartości
kem0t

Stary komputer a nowe gry - czy wystarczy dokupić ram?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od jakiegoś czasu coraz bardziej odczuwam, że mój komputer ma już swoje lata i gdy próbuję zagrać w coś co nie ma minimum pięciu lat są problemy: wolne działanie, mało fps, wolne ładowanie tekstur. Długo też po wyłączeniu gry trzeba odczekać zanim coś będzie się w stanie na komputerze zrobić, typu uruchomić przeglądarkę (wiem że chrome zżera straszne ilości RAMu).

 

Nie jestem niestety żadnym specem od komputerów i może tutaj ktoś pomoże. Wydaje mi się że główny problem stanowi RAM, którego mam tylko 4GB (2x 2GB DDR3), ale cały sprzęt jest już dosyć stary, jedynie karta jest w miarę nowa.

 

Czy wystarczy dokupić RAM? Jeśli tak to ile i czy szukać DDR3 czy np. opłaca się już wymienić płytę główną? Nie mam też dysku SSD, a z tego co wiem on też może trochę pomóc? W załączniku przesyłam właściwości komputera.

post-537398-15643411594773_thumb.png

Edytowane przez kem0t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świata nie zwojujesz ale poczujesz ogromną różnicę w responsywności kompa jak wymienisz ramy na 2x4gb oraz dokupisz dysk ssd. ;) W grach to trochę pomoże ale 2gb vramu na karcie graficznej to niestety jest tragicznie mało w dzisiejszych czasach, więc nowe tytuły prawdopodobnie i tak będą poza zasięgiem. Wymieniając płytę i przechodząc na ddr4 musiałbyś kupować też nowy procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilkaset złotych minimum by się przydało. W pierwszej kolejności wymiana dysku na ssd. W tej chwili nowy 480GB kupisz już poniżej 200zł. Do tego RAM - tak jak kolega wyżej napisał 2x4GB to minimum. Jeżeli jeszcze miałbyś parę złotych to można się pokusić o zmianę procesora na coś podobnego:

https://www.olx.pl/oferta/intel-core-i7-2600-3-4ghz-turbo-3-8-ghz-8mb-cache-s-1155-CID99-IDAOTFz.html#1afe9f6f08

https://www.olx.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-2600-CID99-IDAUkvN.html#1afe9f6f08

 

Kartę wymień na końcu. To absolutne minimum do nowszych gier przy niskim budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i do tego RX 570 i będzie gitara :cool: tylko zależy jaki masz zasilacz

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...