Skocz do zawartości
KamcioGF

Problem z podkręceniem pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z jednoczesnym podkręceniem procka i pamięci, jako, że mam płytę Gigabyte B450 Elite to nie mogę (przynajmniej nie zauważyłem takiej opcji) zmienić napięcia w biosie więc użyłem Ryzen mastera. Ryzen 5 2600 siedzi stabilnie na 4ghz przy napięciu 1.33v i do tej pory jest ok. Posiadam pamięci Cruciala dokładnie te 16 GB 3000MHz CL15 (BLS2K8G4D30AESBK) i tak na xmp odpalają się na 2933mhz CL16 czyli gorzej więc postanowiłem je manualnie ustawić i dałem napięcie 1.35 i 3200mhz CL16 w biosie, normalnie wszystko wstało przetestowane w prime95 jakieś gierki i działa, na 3333mhz też było ok ale przy napięciu 1.37v. Niestety przy ustawieniu procka w ryzen masterze bo za każdym włączeniem kompa muszę je włączać i tu kolejne pytanie czy da się to oc na procka ustawić na sztywno a nie za każdym razem odpalać profil? Wróćmy do tematu po wciśnięciu "apply" wyskakuje komunikat (Following configuration requested requiers Ryzen Master to Restart Windows, then Ryzen master will automatically open, wait for it.

Memory Control)

po wciśnięciu "ok" komp się wiesza. To samo się dzieje kiedy podkręcam pamięć w ryzen masterze. Coś robię nie tak?

Edytowane przez KamcioGF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcaj w BIOSIE. Tutaj masz opis jak ustawić napięcie na sztywno w biosie http://forum.pclab.pl/topic/1266742-Problemy-z-Gigabyte-B450-aorus-elite/page__p__15324463__fromsearch__1entry15324463

Wybacz ale nie ogarniam tego co tam jest w tym temacie :E Z tego co widzę miałeś tę płytę. Jak ustawić tam napięcie, żebym miał 1.33 jak w ryzen masterze?

Edytowane przez KamcioGF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie ogarniam, dla mnie te wartości pstate ustawiaja sie jakby losowo co trzeba wklepać żeby uzyskać np. 4ghz bo raz na 9f sie ustawia 3080mhz raz 3480 tak samo z napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok procek super procek się ustawił :) tylko w idlu musi mieć cały czas 4ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cool&Quiet włącz ale u mnie też to chimerycznie działało raz działało raz nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc, ramki podkrecilem i wszystko śmiga!

Edytowane przez KamcioGF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dalej nie będzie zbijać zegarów to w planie zasilania ustawić min proc na 10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dalej nie będzie zbijać zegarów to w planie zasilania ustawić min proc na 10%

Akurat teraz zbija takty wyłączyłem kompa kilka razy i za każdym razem działa więc ok. Ale OC na tej płycie to jakaś patologia :E wcześniej miałem intela na 1155 i oc to była łatwizna a tutaj czarna magia :lol2:

Edytowane przez KamcioGF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest akurat wada tej płyty, zaleta jest że zen 2 lata na niej :) a na MSI są kwiatki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...