Skocz do zawartości
Typowy Murzyn

Komputer lubi sobie ryknąć białym szumem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dość nietypowy problem który zaczął występować po wymianie procesora, płyty i pamięci ram na nowe. Czasami jak włączę film, nieważne czy w playerze czy na yt dostaje po uszach białym szumem, czasami dzieje się też tak przy przewijaniu filmu. Komputer przy tych samych okolicznościach zamiast szumu lubi sobie odpalić głośność na full i dodać jakieś przestery, dodam że jeśli zatrzymam film i od razu włączę szum znika. Na starym sprzęcie nie miałem nigdy takiego problemu, zaczyna mnie to powoli denerwować kiedy w nocy hałas potrafi obudzić domowników. Taka samo dzieje się na słuchawkach jak i na głośnikach, używam dac na usb FiiO E10k ale to raczej nie powoduje tych objawów gdyż wcześniej nie było takich problemów. :mad2:

Edytowane przez Typowy Murzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bez tego

dac na usb FiiO E10k
sprawdzałeś, czy problem występuje? Może napisz co tam masz za komputer i Windows :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win 10, R5 1600, B450 Tomahawk, 16GB Patriot Viper 3000mhz, GTX 1660 oraz Corsair VS450. Mogę spróbować bez FiiO ale problem pojawił się od razu na nowym sprzęcie, mam podkręcony procesor do 3.9ghz i ramy do 3466mhz, ale wszystko testowałem na stabilność i wszystko gra. :hmm: Dodam że te szumy są kompletnie losowe, a czasami przy filmie zamiast szumu film klatkuje i słychać głośne pykanie.

Edytowane przez Typowy Murzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też coś takiego raz po raz występuje. Mimo to nie drążyłem tego więc podepnę się do tematu.

 

W10, 8700K, Z370 Tomahawk, ASUS Xonar DX.

 

Tak się zastanawiam czy to może jakiś kodek nie kaleczy.

Ja mam paczkę K-Lite zainstalowaną, ale wersję podam po pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to bios płyty kaleczy. Na karcie pci-e objawia się on tzw. cracklingiem ot po prostu strzela z głośników. Zastanawiałbym się dłużej co to gdyby OP nie napisał o klatkowaniu. Widać przy dac'ach na usb jak ma problem z płynnością strumienia danych lubi jeszcze zaszumieć. Na ryzenach szczególnie na integrach to zjawisko jest dość częste i na intelu też. Dość często ciężkie do zdiagnozowania, gdyż na jednym biosie może być dobrze, na innym crackling może być nagminny, a w jeszcze innym występować np. w konkretnej grze xD i weź tu panie ogarnij co to się odjaniepawla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem system na nowo i jak na razie pozbyłem się problemu, dodatkowo przy przewijaniu filmu w playerze zniekształcał się obraz, tego też się pozbyłem. Użyłem opcji Reset this pc :) U mnie nie występowały żadne statyczne trzaski,szumy tylko strasznie głośny szum przy np. szybkim przewijaniu filmu który po zastopowaniu filmu i ponownym włączeniu ustępował.

 

EDIT: No może przed wcześnie się ucieszyłem, własnie na Youtube włączyły mi się na filmie odrazu takie przestery jakby jakiś robot do mnie gadał które oczywiście ustąpiły po odświeżeniu, na głośnikach jeszcze nie jest źle ale jak ryknie mi tak na słuchawkach to ogłuchne :E Chyba pokuszę się o aktualizacje biosu, gorzej chyba być nie może :E

Edytowane przez Typowy Murzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokuś się bo update uefi w 99% to eliminuje ale ja obstawiam, że winda na buildzie 1903 też ma swoje 3 grosze. Bo dziś mi się po zapauzowaniu filmu też powitał statyczny kwik. Ewentualnie nvidia coś "naprawiła" w driverach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios zaktualizowany, win mam wersje 1809, sterowniki nvidii zaktualizowałem no i teraz zobaczymy co się będzie działo :P Tylko najgorsze jest to że problem pojawił się od razu na nowej płycie, wcześniej nic takiego nie miałem. Boje się że z płytą coś nie halo :E

Edytowane przez Typowy Murzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy pomogło. Płyta jest ok soft szwankuje. Jeszcze możesz podłączyć pod inne porty bo te mogą lecieć przez mostek czy coś i też może być padaka.

 

PS. @Voltan może to kodek może to płyta ale najpewniej to jakość by asus :)

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz teraz klasyczny problem z cracklingiem. Teraz tak ściągasz latencymon instalujesz, odpalasz monitorowanie i normalnie sobie z pc korzystasz, a program ci już wypluje który badziew powoduje skoki uniemożliwiające płynne odtwarzanie audio. Potem jeszcze szukanie igły w stogu siana i gotowe xD Na początku jednak sprawdziłbym czy aktualnie Fiio jest sprawne, bo ja jak walczyłem z uciążliwym craklingiem i piskiem na Titanium HD to się ostatecznie okazało, że sama karta jest walnięta i jak ją upiekłem to śmigała elegancko jeszcze pół roku :E aż padła na amen i nawet ciepełko już nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy nie jest to dziwne że Fiio popsuło się odrazu po odpaleniu na nowej płycie ? Zobaczymy czy program coś pokaże bo problemy zdarzają się może raz na 20 filmików na yt :E

 

EDIT; W programie latencymom w momencie wystąpienia problemu nic się nie zmieniło, pokazywało wszystko tak samo jak podczas gdy wszystko było dobrze :hmm:

Edytowane przez Typowy Murzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:lol2: dokładnie identyczne miałem rozumowanie z Titanium HD która zaczęła się dziwnie zachowywać po zmianie platformy na intela lata temu. Śmigało i nie śmiga wina nowej platformy po pół roku okazało się, że z platformą wszystko ok :E Z karta nie koniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach urządzenia FiiO w zakładce supported formats można przetestować formaty dzwięku i przy dts audio słychać bzyczenie a przy pozostałych połączenie szybkich strzałów i szumu, przy sample rates wszystko ok. To normalne ? Czy odhaczenie tych sprawiających problem formatów powinno załatwić sprawę ?

Edytowane przez Typowy Murzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zaznaczyć aby wyłączyć wszystkie ulepszenia jakby to one coś świrowały. No i jeszcze najprostsze co można zrobić podpinał Pan Murzyn inny kabelek usb? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy to może jakiś kodek nie kaleczy.

Ja mam paczkę K-Lite zainstalowaną, ale wersję podam po pracy.

Czy w dobie takich kombajnów jak VLC, warto jeszcze korzystać z kodeków i konwencjonalnych odtwarzaczy? Jest różnica w obrazie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zaznaczyć aby wyłączyć wszystkie ulepszenia jakby to one coś świrowały. No i jeszcze najprostsze co można zrobić podpinał Pan Murzyn inny kabelek usb? :E

Inne kabelki próbowałem, wszystkie porty USB również. A co do ulepszeń to takiej zakładki nie mam jak np. przy podłączeniu słuchawek bezpośrednio do płyty głównej. Dzisiaj dobry dzień, tylko ze dwa razy dźwięku nie było :E

Edytowane przez Typowy Murzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w dobie takich kombajnów jak VLC, warto jeszcze korzystać z kodeków i konwencjonalnych odtwarzaczy? Jest różnica w obrazie?

Jest szczególnie jak oglądasz materiał w HD. VLC dobrze sobie radzi z SD.

 

Inne kabelki próbowałem, wszystkie porty USB również. A co do ulepszeń to takiej zakładki nie mam jak np. przy podłączeniu słuchawek bezpośrednio do płyty głównej. Dzisiaj dobry dzień, tylko ze dwa razy dźwięku nie było :E

No to lipa. W najgorszym wypadku rób dual boota i instaluj starszą windę i testuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowy murzyn a weź procesor ustaw bez OC i zobacz czy czasami się nie poprawi. U mnie na intelu wszystko pięknie testy stabilności przechodziło, ale jednak było coś nie tak ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez oc to samo, ale odpukać 2 dzień bez żadnych problemów, samo się zepsuło to i może samo się naprawiło :E

 

EDIT: Nie, jednak nie naprawiło się samo :hmm:

Edytowane przez Typowy Murzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając szczęście to będzie gorzej, ale póki co jak piszesz odpukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej udało mi się rozwiązać problem poprzez odinstalowanie wszystkich sterowników audio w Device Manager, restart i żadnej instalacji nowych sterowników. Już kilka dni bez problemu, więc odpukać udało się :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...