Skocz do zawartości
showmeyourpotatoes

kierownica f1 2019

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, aktualnie posiadam logitech driving force gt i doszedłem już chyba do tego momentu, gdzie sprzęt zaczął mnie ograniczać, a więc szukam czegoś lepszego. Gram tylko w gry z serii F1, aktualnie w 2019. Budżet nie jest ściśle określony bo i tak wezmę na raty. Jaką kierownicę musiałbym kupić żeby poczuć odczuwalną różnicę względem poprzedniej kierownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli budżet nie jest określony, to Logitech G29 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wystarczą Ci łopatki a pewnie tak jest to t300 a później cała reszta...G29 to konstrukcja na zębatkach...t300 na pasku a tu jest przepaśc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upgrade z DFGT na G29 to lepsze pedały, lepsze łopatki, kółko ze skórzanym obiciem, ale sam force-feedback będzie tylko odrobinę lepszy. T300 to już klasa wyżej pod tym względem i dylemat miałbym tylko jakie wybrać kółko... jak to ma służyć tylko do F1 to można wziąć najtańszy zestaw z pedałami T3PA i szarpnąć się na kółko Ferrari F1 albo TM Open Wheel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam poważne wątpliwości, czy na lepszym kółku będzie lepiej. Przyjemniej na pewno, ale czy łatwiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wachania btalbym t300 ale naczytałem się dużo na temat jej awaryjności. Byłem już niemal zdecydowany na zakup t150 pro, ale jednak chciałbym już coś z wysokiego poziomu. Nie jestem jednak w stanie wydać tyle kasy T500 czy fanateci. Dlatego wciąż rozważam t150 pro (ma już pedały t3pa) i t300.

 

Czy pedały w kierownicy t300rs są dobre?

 

T3pa mają sprzęgło, ja go nie potrzebuję, ale pytam czy to jest ten sam poziom co t3pa

Edytowane przez showmeyourpotatoes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem były problemy z awaryjnością ale teraz jest już lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale kolega nie ma nic...od czegoś trzeba zacząć...też przymierzam się do fanatec...ale tam trzeba położyć 6k pln za sensowny zestaw...łącznie z ręcznym i shifterem...

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ani ręczny mi niepotrzebny, ani shifter... Napisałem że tylko do f1. I napisałem też że ze względu na pieniądze, które nie jestem w stanie wydać na kierownicę, fanateca nie kupię.

 

Kupię t300ts gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno poczujesz "odczuwalną różnicę" pod kątem przyjemności jazdy, więc jeśli chcesz to śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nabyłem t300ts gt.

 

Czy to normalne że martwa strefa hamulca jest tak duża? W ustawieniach wszystko ustawione na minimum, a dopiero przy mocniejszym naciśnięciu pedału widać efekty. Delikatne naciśnięcie hamulca nie wywołuje żadnej reakcji przez co ciężko mi się jest przestawić... Nie ma możliwości zmniejszenia martwej strefy, jest tylko opcja jej zwiększenia :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwa strefa nie powinna mieć więcej jak 1-2mm, gdy wstawisz conical-moda to będzie to jeszcze bardziej przeszkadzało... Wejdź sobie do właściwości Kontrolerów Gier w Windowsie i jeśli tam pasek od pedału hamulca reaguje dopiero po mocnym wciśnięciu to chyba trafiła Ci się wadliwa sztuka :/

Możesz jeszcze sprawdzić czy wgranie najnowszego firmware'u coś zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w panelu po delikatnym wciśnięciu nic nie widać, dopiero mocniejsze wciśnięcie daje efekt, i jak na moje oko jest to więcej niż 1-2mm :v Stery mam najnowsze ze stronki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby wypowiedział się ktoś kto ma najlepiej tą kierownicę z tymi pedałami, sam mam Thrustmaster TX 458 i pedały T3PA Pro wiec zbytnio nie pomogę ale mimo to rzucę okiem jak to u mnie działa na pedałach w wersji Pro.

Edytowane przez FredPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...