Forum PCLab.pl: Kierunek studiów - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Kierunek studiów Oceń temat: -----

Ankieta: Kierunek studiów (13 użytkowników głosowało)

Który kierunek lepszy?

1. Matematyka i analiza danych PW (8 głosów [61.54%])

Procent głosów: 61.54%

2. Międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne UW (4 głosów [30.77%])

Procent głosów: 30.77%

3. SGH (jeżeli się uda myślałam wybrać po roku Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne) (1 głosów [7.69%])

Procent głosów: 7.69%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#21 Użytkownik jest niedostępny   Kaktuch 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 02 Sierpień 2019 - 14:40

Zobacz postxdominika, o 01 Sierpień 2019 - 12:28, napisał(a):

Masz jakieś argumenty?

Znam sporo ludzi z MIMu, matma jest na wyższym poziomie w porównaniu do PW, o informatyce nawet nie wspominam. Raczej nikt nie narzekał na pójście na MSEM. Tak jak ktoś wcześniej pisał po matmie wszelkie firmy analityczne i korpo stoją otworem.

#22 Użytkownik jest niedostępny   xdominika 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 02 Sierpień 2019 - 18:43

Zobacz postmroczek90, o 02 Sierpień 2019 - 14:43, napisał(a):

Głosuje na PW bo skończyłem PW :D

A na jakim wydziale?

Zobacz postKaktuch, o 02 Sierpień 2019 - 14:40, napisał(a):

Znam sporo ludzi z MIMu, matma jest na wyższym poziomie w porównaniu do PW, o informatyce nawet nie wspominam. Raczej nikt nie narzekał na pójście na MSEM. Tak jak ktoś wcześniej pisał po matmie wszelkie firmy analityczne i korpo stoją otworem.

Ja właśnie słyszałam, że dużo osób rezygnuje, bo ciężko. A kojarzysz może kogoś stamtąd? Matma jest okrojona do takich pożytecznych rzeczy? Bo o PW słyszałam, że bardzo abstrakcyjna i uczę się bardzo dużo rzeczy, których nie wykorzystam.

#23 Użytkownik jest niedostępny   Kaktuch 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 02 Sierpień 2019 - 19:12

Nie, matma na UW jest raczej bardziej abstrakcyjna. Pewnie rezygnują bo poziom jest wysoki.

#24 Użytkownik jest niedostępny   xdominika 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 03 Sierpień 2019 - 10:21

Zobacz postKaktuch, o 02 Sierpień 2019 - 19:12, napisał(a):

Nie, matma na UW jest raczej bardziej abstrakcyjna. Pewnie rezygnują bo poziom jest wysoki.

A orientujesz się może jak to wygląda na międzykierunkowch?

#25 Użytkownik jest niedostępny   domin34 

• smołk mid ewrydej
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Sierpień 2019 - 19:16

Z punktu widzenia obecnego rynku pracy to raczej matematyka i analiza danych wydaje się bardziej przyszłościowa, ale moja rada jest taka, żebyś waliła w to co ci serce podpowiada. Akurat ze znajomych którzy studiują matmę (co prawda stosowaną) na agh obydwoje są level wyżej niż zwykły śmiertelnik po mat fizie jeśli chodzi o matematyczne myślenie (międzynarodowe olimpiady itd) ale raczej na każdym renomowanym, uznanym kierunku są takie jednostki. Jestem zdania, że każdy z odpowiednim podejściem i z odpowiednią ilością pracy jest w stanie się wszystkiego nauczyć.
Wiadomo, że to bardzo ważna decyzja itd. ale nie przywiązuj się za bardzo do tego i idź na to co Ci się wydaje fajniejsze. Jeśli teraz nie wiesz do końca co chcesz robić, to na studiach Ci się raczej wyklaruje i duża szansa, że zmienisz kierunek, nawet kilka razy. Z osób które poznałem na studiach (a jestem na czwartym roku- mgr) naprawdę w mniejszości są osoby, które studiują nadal/ pracują w kierunku "macierzystym".
Ze studiami inżynierskimi, na kierunkach w których zawód nie jest regulowany przez państwo jest o tyle fajnie, że jesteś w stanie wykształcić sobie pewne skille poza uczelnią, ucząc się sama i to one liczą się dla pracodawcy.
Plusem tego całego naszego kochanego polskiego systemu z darmowymi studiami na które idzie każdy jest to, że pracodawcy wiedzą, ile mniej więcej warty jest papierek, i o ile dobrze jeśli on jest, to nie on jest najważniejszy, co zostawia spore pole manewru dla nas, niezdecydowanych młodych ludzi ;).
Także ogólnie powodzenia i ogólnie to chodzi mi o to, żebyś nie brała bardzo na serio tego wyboru, bo przed studiami każdy sobie myśli, że pójdzie na to i na to bo fajna praca, bo ciekawe, a tak na prawdę dla większości studia to jeden wielki proces odkrywania siebie, bardzo często wszystko zmienia się o 180 stopni i nawet nie wiemy kiedy kończymy w miejscu które wydaje się całkowicie nieracjonalne patrząc z punktu widzenia licealnego myślenia :E

....a na końcu i tak każdy kończy w IT :E

Ten post był edytowany przez domin34 dnia: 03 Sierpień 2019 - 19:23

#26 Użytkownik jest dostępny   fiszek 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Sierpień 2019 - 20:14

Musisz sobie odpowiedzieć na kilka ważnych pytań
*Czy chcesz pracować w kraju czy za granicą
*Czy lubisz pracę w grupie z ludźmi czy raczej wolisz dostać projekt i działać sama
*(jak ktoś tu pisał) co lubisz robić/zainteresowania (Mam kilku kumpli którzy [są i byli prze inteligentni] od gimnazjum planowali na jakie studia pójdą i co wypalili się na nich, olali to albo nie pracują w zawodzie)[jeden skończył weterynarię i stwierdził że nie lubi zwierząt i się ich brzydzi (zaczął inne studia od nowa ale ojciec kasiasty to jemu to nie przeszkadza)]

Ogóle jakich studiów byś nie skończyła zalecam dorzucenie języka niemieckiego i angielskiego na bardzo wysokim poziomie bo bez tego będziesz uwiązana i w pewnym momencie brak któregoś z języków będzie kolidował z rozwojem kariery

Do tego dobrze rozkminić kiedy chcesz starać się o potomstwo, wiem że to głupio brzmi i może a wcześnie o tym myśleć ale po studiach masz wiek re produktywny i albo kariera albo dziecko na tzw ostatni gwizdek albo w zasadzie dom (chyba że masz wysoko postawionych przyjaciół wyciągną cię trochę szybciej do góry i wtedy będziesz mogła to pogodzić ale bez tego ciężko)

Bankowość odradzam od razu chore deadlin-y i limity a o awans nie łatwo więcej się osób zwalnia/redukują etaty niż przyjmują o zmianie profili banków na bardziej internetowe nie wspomnę.

Ten post był edytowany przez fiszek dnia: 03 Sierpień 2019 - 20:16

#27 Użytkownik jest niedostępny   Splendor_97 

• Człowiek z Zasadami
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Sierpień 2019 - 20:33

Zobacz postdomin34, o 03 Sierpień 2019 - 20:16, napisał(a):

Także ogólnie powodzenia i ogólnie to chodzi mi o to, żebyś nie brała bardzo na serio tego wyboru, bo przed studiami każdy sobie myśli, że pójdzie na to i na to bo fajna praca, bo ciekawe, a tak na prawdę dla większości studia to jeden wielki proces odkrywania siebie, bardzo często wszystko zmienia się o 180 stopni i nawet nie wiemy kiedy kończymy w miejscu które wydaje się całkowicie nieracjonalne patrząc z punktu widzenia licealnego myślenia :E

:thumbup:

Zobacz postdomin34, o 03 Sierpień 2019 - 20:16, napisał(a):

....a na końcu i tak każdy kończy w IT :E

Jesteś pewien?
Jest mnóstwo firm spoza IT

Zobacz postfiszek, o 03 Sierpień 2019 - 21:14, napisał(a):

ale po studiach masz wiek re produktywny

W zasadzie wiek re produktywny u kobiet jest w przedziale 15-45 lat

Zobacz postfiszek, o 03 Sierpień 2019 - 21:14, napisał(a):

Do tego dobrze rozkminić kiedy chcesz starać się o potomstwo

Jak to u kobiet bywa,gdy ma się ustabilizowaną sytuację życiową,oczywiście za wyjątkiem "wpadek" ;)

#28 Użytkownik jest niedostępny   xdominika 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 03 Sierpień 2019 - 20:44

Zobacz postfiszek, o 03 Sierpień 2019 - 20:14, napisał(a):

Ogóle jakich studiów byś nie skończyła zalecam dorzucenie języka niemieckiego i angielskiego na bardzo wysokim poziomie bo bez tego będziesz uwiązana i w pewnym momencie brak któregoś z języków będzie kolidował z rozwojem kariery

Czyli lepiej byłoby wybrać SGH, jeżeli tam są dwa języki?

#29 Użytkownik jest niedostępny   Kaktuch 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Sierpień 2019 - 20:03

Lepiej się uczyć języków poza uczelnią.

MSEM ma z tego co wiem ten sam program matematyki co normalna matematyka na UW, plus rozszerzenie o ekonomię. Przy czym przedmioty ekonomiczne są raczej lajtowe.

#30 Użytkownik jest niedostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Sierpień 2019 - 23:10

To raczej naturalne, że przedmioty matematyczne są według programu z matematyki - w przeciwnym razie po co by ta międzywydziałowość?
Ew. jak się tak boisz matematyki to możesz iść na samą ekonomię na WNE UW - i tak matematyki będzie sporo, na pewno więcej niż na jakimś SGH, i często z wykładowcami z MIM, choć oczywiście program mniejszy niż na matematyce.

#31 Użytkownik jest niedostępny   xdominika 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 05 Sierpień 2019 - 11:25

Zobacz postKaktuch, o 04 Sierpień 2019 - 20:03, napisał(a):

Lepiej się uczyć języków poza uczelnią.

MSEM ma z tego co wiem ten sam program matematyki co normalna matematyka na UW, plus rozszerzenie o ekonomię. Przy czym przedmioty ekonomiczne są raczej lajtowe.

A czy w obecnych czasach ważniejsza jest matematyka czy języki? Chciałabym przynajmniej jeden znać na bardzo wysokim poziomie (zapewne angielski), a właśnie na SGH są dwa i zastanawiam się czy jest to aż tak potrzebne. Słyszałam opinie, że angielski i w ogóle języki na UW są bardzo słabe i zaczęłam się tego obawiać. Wiesz może jak to wygląda?
Czemu języków lepiej uczyć się poza uczelnią?

Zobacz post209458, o 04 Sierpień 2019 - 23:10, napisał(a):

To raczej naturalne, że przedmioty matematyczne są według programu z matematyki - w przeciwnym razie po co by ta międzywydziałowość?
Ew. jak się tak boisz matematyki to możesz iść na samą ekonomię na WNE UW - i tak matematyki będzie sporo, na pewno więcej niż na jakimś SGH, i często z wykładowcami z MIM, choć oczywiście program mniejszy niż na matematyce.

Właśnie widziałam, że nie ma niektórych przedmiotów, np. matematyki dyskretnej, metod numerycznych czy aż tyle programowania. Problem z ekonomią na WNE jest taki, że kierunek po pierwszym roku wybiera się podług średniej, a nigdy nic nie wiadomo, noga może się podwinąć i zostanę na czymś, co zupełnie mnie nie interesuje, typu ekonomia międzynarodowa zamiast informatyki i ekonometrii, która wydaje się być bardziej przydatna.

Ten post był edytowany przez xdominika dnia: 05 Sierpień 2019 - 11:21

#32 Użytkownik jest dostępny   fiszek 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Sierpień 2019 - 21:23

Matematyka nic ci nie da bez języków i w drugą stronę.
Teraz ten brexit dochodzi kij wie jak to będzie w przyszłości.
Niemcy/Austria/Szwajcaria/Belgia/Luxemburg - to w zasadzie niemiecki chwalą się szkołąmi a jak przyjdzie porozmawiać po angielsku w pracy to owszem coś tam pogadają ale i tak bez niemieckiego się nie przepchniesz wyżej. Kwestia tego w jaki rynek celujesz. Norwegia Szwecja tam ang perfect większość zna (ale różnie z bezpieczeństwem sam jestem ciekaw jak tam się sytuacja rozwinie przez następne 5 lat).

Wiesz to jest takie wróżenie z fusów bo czego by nie doradzić, jak bardzo byś się nie zajarała może ci ostatecznie nie podejść.

#33 Użytkownik jest niedostępny   xdominika 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 06 Sierpień 2019 - 21:59

Zobacz postfiszek, o 06 Sierpień 2019 - 21:23, napisał(a):

Matematyka nic ci nie da bez języków i w drugą stronę.
Teraz ten brexit dochodzi kij wie jak to będzie w przyszłości.
Niemcy/Austria/Szwajcaria/Belgia/Luxemburg - to w zasadzie niemiecki chwalą się szkołąmi a jak przyjdzie porozmawiać po angielsku w pracy to owszem coś tam pogadają ale i tak bez niemieckiego się nie przepchniesz wyżej. Kwestia tego w jaki rynek celujesz. Norwegia Szwecja tam ang perfect większość zna (ale różnie z bezpieczeństwem sam jestem ciekaw jak tam się sytuacja rozwinie przez następne 5 lat).

Wiesz to jest takie wróżenie z fusów bo czego by nie doradzić, jak bardzo byś się nie zajarała może ci ostatecznie nie podejść.

Właśnie dlatego nie wiem co wybrać, na UW mega wysoki poziom matmy, ale słyszałam, że angielski tam leży (musiałabym uczyć się na własną rękę albo na jakimś kursie, a drugiego wątpię, że bym się uczyła). Znowu SGH ma bardzo wysoki poziom języków, szczególnie niemieckiego, ale matmy jest raczej średni. I w tym tkwi problem.

#34 Użytkownik jest niedostępny   Paramides 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Sierpień 2019 - 22:36

Zobacz postxdominika, o 06 Sierpień 2019 - 21:59, napisał(a):

Właśnie dlatego nie wiem co wybrać, na UW mega wysoki poziom matmy, ale słyszałam, że angielski tam leży (musiałabym uczyć się na własną rękę albo na jakimś kursie, a drugiego wątpię, że bym się uczyła). Znowu SGH ma bardzo wysoki poziom języków, szczególnie niemieckiego, ale matmy jest raczej średni. I w tym tkwi problem.

Śmiechowe podejście. Studia tylko wyznaczają ci kierunek, a pracujesz sama w domu. Co mam rozumieć, że przez 45 minut facet z matmy, czy babka z anglika nic nie mówi do grupy, ty wracasz do domu i nie wiesz od czego masz zacząć, a potem "słusznie" narzekasz, że poziom jakiś niski?

"słyszałam" - a ja słyszałem coś odwrotnego

Ten post był edytowany przez Paramides dnia: 06 Sierpień 2019 - 22:37

#35 Użytkownik jest niedostępny   xdominika 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 06 Sierpień 2019 - 22:43

Zobacz postParamides, o 06 Sierpień 2019 - 22:36, napisał(a):

Śmiechowe podejście. Studia tylko wyznaczają ci kierunek, a pracujesz sama w domu. Co mam rozumieć, że przez 45 minut facet z matmy, czy babka z anglika nic nie mówi do grupy, ty wracasz do domu i nie wiesz od czego masz zacząć, a potem "słusznie" narzekasz, że poziom jakiś niski?

"słyszałam" - a ja słyszałem coś odwrotnego

Nie wiem czemu śmiechowe. Pracuję bardzo dużo sama, jestem do tego przyzwyczajona, więc nie wiem, czemu oceniasz. Wykłady uważam za coś, co pomaga zrozumieć dany temat, chyba logiczne, że wszystkiego się tam nie nauczę i większość muszę robić sama. I wiesz, rozmawiając ze znajomymi z tych uczelni wiem, jak wygląda tam poziom zarówno matematyki, jak i języków. Nie wiem, co Cię tak śmieszy, ale opinie o MSEMacie są takie, że jest to kierunek hardcorowy, więc raczej nie będę miała zamiaru uczyć się dodatkowo jeszcze jednego języka, tylko będę chciała jak najlepiej ogarnąć angielski. Dlatego pytałam, co będzie lepszym wyborem.

Ten post był edytowany przez xdominika dnia: 06 Sierpień 2019 - 22:44

#36 Użytkownik jest niedostępny   Paramides 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Sierpień 2019 - 22:49

Śmiechowe, bo naiwne. W którym miejscu napisałem, że nie pracujesz dużo sama w domu, że nie jesteś do tego przyzwyczajona, co oceniam (oprócz naiwności)?

#37 Użytkownik jest niedostępny   xdominika 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 06 Sierpień 2019 - 22:58

Zobacz postParamides, o 06 Sierpień 2019 - 22:49, napisał(a):

Śmiechowe, bo naiwne. W którym miejscu napisałem, że nie pracujesz dużo sama w domu, że nie jesteś do tego przyzwyczajona, co oceniam (oprócz naiwności)?

Naiwne jest to, że chcę wybrać kierunek studiów, który da mi więcej możliwości? Rozpatruję wszystkie za i przeciw, obecnie największe znaczenie ma dla mnie poziom matematyki i języków, uważam, że to ma duży wpływ na dalsze kształcenie.

#38 Użytkownik jest niedostępny   Paramides 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Sierpień 2019 - 23:04

Ok, pozdrawiam:)

Na analizę danych się nie nadajesz..

Ten post był edytowany przez Paramides dnia: 06 Sierpień 2019 - 23:08

#39 Użytkownik jest niedostępny   xdominika 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 06 Sierpień 2019 - 23:13

Zobacz postParamides, o 06 Sierpień 2019 - 23:04, napisał(a):

Ok, pozdrawiam:)

Na analizę danych się nie nadajesz..

Raczej nie Tobie oceniać na co się nadaję. Nie o to pytałam, pytałam o kierunek, nie o mnie. Ale niech Ci będzie. 😂

#40 Użytkownik jest niedostępny   Paramides 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Sierpień 2019 - 23:32

To nie rozumiem, przeanalizuj to i wybierz ten, który ci odpowiada. Mamy sierpień, za dwa miesiące studia, a ty analizujesz na forum, który kierunek wybrać. Następnie jeżeli ja mówię ci wprost, że się do czegoś nie nadajesz, a mam do tego pełne prawo i wszystko wskazuje na to, że mogę mieć choć trochę racji, ty mnie tego prawa odmawiasz.

To o czym już przed chwilą pomyślałem, ale czego nie chciałem pisać - idź na psychologię czy inną logię. W tym mogłabyś być naprawdę dobra. Każde z moich pytań pozostało bez najmniejszej odpowiedzi.

No tak, bo kierunek studiów to już nie ty, tylko jakaś abstrakcja, której się będziesz poświęcać dla innych celów niż "który da mi więcej możliwości".

Zatem niech nam będzie:)

Ten post był edytowany przez Paramides dnia: 06 Sierpień 2019 - 23:33

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3