Forum PCLab.pl: Kierunek studiów - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Kierunek studiów Oceń temat: -----

Ankieta: Kierunek studiów (13 użytkowników głosowało)

Który kierunek lepszy?

1. Matematyka i analiza danych PW (8 głosów [61.54%])

Procent głosów: 61.54%

2. Międzykierunkowe studia ekonomiczno-matematyczne UW (4 głosów [30.77%])

Procent głosów: 30.77%

3. SGH (jeżeli się uda myślałam wybrać po roku Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne) (1 głosów [7.69%])

Procent głosów: 7.69%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#41 Użytkownik jest niedostępny   209458 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 06 Sierpień 2019 - 23:39

Jak che się nauczyć dobrze języków to się idzie na lingwistykę, albo na kurs językowy. Taka prawda.

#42 Użytkownik jest niedostępny   xdominika 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 06 Sierpień 2019 - 23:46

Zobacz postParamides, o 06 Sierpień 2019 - 23:32, napisał(a):

To nie rozumiem, przeanalizuj to i wybierz ten, który ci odpowiada. Mamy sierpień, za dwa miesiące studia, a ty analizujesz na forum, który kierunek wybrać. Następnie jeżeli ja mówię ci wprost, że się do czegoś nie nadajesz, a mam do tego pełne prawo i wszystko wskazuje na to, że mogę mieć choć trochę racji, ty mnie tego prawa odmawiasz.

To o czym już przed chwilą pomyślałem, ale czego nie chciałem pisać - idź na psychologię czy inną logię. W tym mogłabyś być naprawdę dobra. Każde z moich pytań pozostało bez najmniejszej odpowiedzi.

No tak, bo kierunek studiów to już nie ty, tylko jakaś abstrakcja, której się będziesz poświęcać dla innych celów niż "który da mi więcej możliwości".

Zatem niech nam będzie:)

Te wszystkie pytania były dla mnie troszeczkę bez sensu. Choćby to pierwsze. Nie, nie stwierdziłabym, że poziom jest niski po tym, kiedy wykładowca nie powiedziałby ani słowa. Po prostu uważam, że zadaniem wykładowcy jest zapoznanie studentów z danym zagadnieniem, chyba nic w tym dziwnego.
Nie uważam, żeby psychologia była moim powołaniem. 😉
Wybrałam bardzo podobne kierunki, które różnią się szczegółami, dlatego chciałam zasięgnąć opinii innych osób (które wiedzą cokolwiek o tych kierunkach).
Nie no, przepraszam, będę wybierać totalnie bezsensowny kierunek, który nie daje żadnych możliwości. Nie rozumiem dlaczego się czepiasz. 😅

Zobacz post209458, o 06 Sierpień 2019 - 23:39, napisał(a):

Jak che się nauczyć dobrze języków to się idzie na lingwistykę, albo na kurs językowy. Taka prawda.

Na kurs na pewno będę chciała się zapisać, chyba że perfekcyjnie nauczę się języka na studiach, w co wątpię.

#43 Użytkownik jest niedostępny   Paramides 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Sierpień 2019 - 23:52

"Nie, nie stwierdziłabym, że poziom jest niski po tym, kiedy wykładowca nie powiedziałby ani słowa." - ja bym stwierdził, że jest bardzo niski. Nadal sama nie widzisz, że możesz mieć problem z analizą danych.

No tak, moje pytania bez sensu, za to twoje wątpliwości, na które nikt nie da jasnej odpowiedzi, której ty oczywiście posłuchasz mają wielki sens.

Ja kiedyś nie nadawałem się na lekarza, teraz uważam, że byłbym w tym bardzo dobry.

Ten post był edytowany przez Paramides dnia: 06 Sierpień 2019 - 23:53

#44 Użytkownik jest niedostępny   xdominika 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 07 Sierpień 2019 - 08:59

Zobacz postParamides, o 06 Sierpień 2019 - 23:52, napisał(a):

"Nie, nie stwierdziłabym, że poziom jest niski po tym, kiedy wykładowca nie powiedziałby ani słowa." - ja bym stwierdził, że jest bardzo niski. Nadal sama nie widzisz, że możesz mieć problem z analizą danych.

No tak, moje pytania bez sensu, za to twoje wątpliwości, na które nikt nie da jasnej odpowiedzi, której ty oczywiście posłuchasz mają wielki sens.

Ja kiedyś nie nadawałem się na lekarza, teraz uważam, że byłbym w tym bardzo dobry.

Zobacz swoją pierwszą odpowiedź i wielką ironię, kiedy zadawałeś to pytanie. Uważam, że od jednego wykładowcy nie zależy poziom na całej uczelni czy choćby wydziale (a obstawiam, że zawsze taki wykładowca się znajdzie).
Z tego co zauważyłam, nie jestem pierwszą osobą, która szuka opinii i porad na forach internetowych. Ale dla Ciebie jest to co najmniej nienormalne. 😂 Chyba logiczne jest to, że decyzję i tak podejmę sama, ale uważam, że lepszą opcją jest poznać zdanie innych osób przed tym, jak pójdę na daną uczelnię.
Zawsze możesz pójść na medycynę. 😊

#45 Użytkownik jest dostępny   Splendor_97 

• Honor ponad wszystko!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Sierpień 2019 - 10:32

Zobacz postParamides, o 07 Sierpień 2019 - 00:52, napisał(a):

Z kolei ja uważam,że się kiedyś i teraz nie nadaję się na prawnika,tych kodeksów,ustaw,przepisów jest tak dużo i jeszcze na dokładkę napisane takim językiem,że szkoda mojego czasu :cool:

Zobacz postxdominika, o 07 Sierpień 2019 - 09:59, napisał(a):

Z tego co zauważyłam, nie jestem pierwszą osobą, która szuka opinii i porad na forach internetowych.

Tak to prawda,tylko nie wiem,dlaczego pytanie o kierunki studiów wybrałaś forum stricte komputerowe?
Owszem są tutaj ludzie,którzy ci może pomogą.
Ja z kolei nie pomogę ci,bo na tych uczelniach które rozważasz nie mam rozeznania ;)

To jeszcze zadam jedno pytanie,skoro rekrutacja podstawowa zapewne była w lipcu to dostałaś się na te kierunki które rozważasz,czy będziesz podchodzić do rekrutacji uzupełniającej(o ile będą) we wrześniu?

Ten post był edytowany przez Splendor_97 dnia: 07 Sierpień 2019 - 10:26

#46 Użytkownik jest niedostępny   xdominika 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 07 Sierpień 2019 - 12:06

Może nie jest to najlepsze forum, ale niestety na jednym (związanym ze studiami) nie ma praktycznie żadnego odzewu. A być może znajdzie się tutaj chociaż jedna osoba, która była na którymś z tych kierunków albo przynajmniej się trochę orientuje. Też widziałam kilka postów na tym forum związanych ze studiami, więc pomyślałam, że to może wcale nie jest taki zły pomysł. ��
Dostałam się na te wszystkie w lipcu, w pierwszej turze, po prostu teraz nie wiem, co wybrać.

Ten post był edytowany przez xdominika dnia: 07 Sierpień 2019 - 12:09

#47 Użytkownik jest niedostępny   Paramides 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 07 Sierpień 2019 - 14:00

"Zawsze możesz pójść na medycynę."
,a ty nigdy nie musisz iść na studia, żeby mieć "jakieś możliwości".

Wybrałaś 3 kierunki, jeden jest na szczycie listy, sama sobie odpowiedziałaś.

#48 Użytkownik jest niedostępny   xdominika 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 07 Sierpień 2019 - 14:44

Zobacz postParamides, o 07 Sierpień 2019 - 14:00, napisał(a):

"Zawsze możesz pójść na medycynę."
,a ty nigdy nie musisz iść na studia, żeby mieć "jakieś możliwości".

Wybrałaś 3 kierunki, jeden jest na szczycie listy, sama sobie odpowiedziałaś.

Ok, nie widzę sensu dalszej dyskusji. Kolejność była przypadkowa... Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam. 😉

#49 Użytkownik jest niedostępny   britanic 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 12 Sierpień 2019 - 08:08

Niekoniecznie trzeba iśc na studia. Tak szczerze to sam jestem po informatyce ale niewiele rzeczy nauczyłem się na studiach. Wiekszości rzeczy musiałem nauczyć się samodzielnie. Na studiach program jest totalnie przedawniony i trzeba samodzielnie się dokopac do nowości. Poza tym dla prcodawcy będą sie liczyły konkretne umiejętności a nie to co ukończyłeś.
Moja siostra nie jest po studiach ale bardzo dobrze sobie radzi, ukończyła szkolenia i kursy podologiczne i otworzyla własny gabinet. https://lukomades.pl...a-podologiczne/

Ten post był edytowany przez britanic dnia: 29 Sierpień 2019 - 12:16

#50 Użytkownik jest niedostępny   xdominika 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 15 Sierpień 2019 - 17:09

Zobacz postKamiyan, o 31 Lipiec 2019 - 10:47, napisał(a):

A ze swojej strony polecam Informatykę i Ekonometrię (na niektórych uczelniach nazywają to też "AG").

A na jakiej uczelni?

#51 Użytkownik jest niedostępny   awokado 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 24 Sierpień 2019 - 16:28

najlepiej techniczne albo coś związanego z językami, filologia angielska itd.

• (3 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3