Skocz do zawartości
Kornelix

stereo do pop, rock, dance

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Obecnie posiadam zestaw Edifier R2600, ale po zakupieniu nowego telewizora owy zestaw nie wchodzi w grę,  bo się nie mieści na komodzie, więc postanowiłem kupić co nowego a przy tym lepszego. Myślałem dokupić do nich standy, ale to koszt ok. 340zł za sztuke, więc jakby nie ma większego sensu, żeby standy kosztowały tyle co te edifiery. Postanowiłem pójść w kierunku podłogówek, niż kupować nowe monitory + standy.

 

Mój pokój ma ok. 14m2, kolumny byłyby rozstawione na szerokość 2.5m a odsłuchiwane z odległości 2.5-3m. Muzyka to główne pop, rock, hiphop muzyka klubowa tj. Michael Jackson, Aerosmith, Nana, Trzeci Wymiar czy co tam teraz jest na liście top radiowych. Format dźwięku to głównie FLAC czy mp3 320kbps, czy też trochę płyt CD, choć narazie na nich się nie skupiam. Głośniki też chciałbym połączyć z telewizorem, początkowo chciałem soundbara, ale ludzie mi to skutecznie odradzili. Oczywiście chciałbym też podłączyć kompa jako źródło odtwarzania. Głośniki będą wciśnięte w kąt między komodę a ściane, od tyłu też zabadzo odsunąć ich nie idzie, może z 30cm, więc skupiam się raczej na BR z przodu. Na czym mi zależy, to żeby nie stracić na ilości basu względem tych edifierów, może nie lubie nie wiadomo jakiej łupanki, że bas dominuje i zalewa wszystko, ale lubie brzmienie rozrywkowe, taneczne, więc bas musi być, żeby dobrze się słuchało wyżej wymienione gaturnki. Góra też musi być raczej łagodna, bo wyczytałem, że w słabo umeblowanym pokoju wrażenie ostrości, kłucia się wzmaga. Ma być przyjemnie, a muzyka żeby wypełniła pokój tak w utworach jak filmach, chociaż wiem, że kina domowego nie uzyskam.

 

Budżet jaki sobie założyłem to 4000-5000zł

 

Póki co to nastawiony jestem na Onkyo 8250/70 + Melodika BL40 MK3, nie wiem na ile wpływ na mnie wywarły wpływ testy głównie zachęcające do ich zakupu, ale może faktycznie tak jest.

 

Oto zdjęcie jak to będzie wyglądać

 

https://imgur.com/rrho4OA

 

Komoda będzie wypośrodkowana a po bokach chciałem wstawić podłogówki. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może pomyśl o kinie domowym tej samej firmy.

 

Będzie to lepszym wyborem. np. TX-NR686 lub podobnym. Będziesz miał przy okazji dźwięk 5.1, a nawet 7.2 :)

 

I podłaczysz do tego zestawu i TV i komputer i co jeszcze się da.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że kino w tej samej konfiguracji kosztuje kupe kasy, no bo oprocz tych samych glośników trzeba kupić centralny i tylne + suba i ewentualnie efektowe do 7.1, no a tyle kasy to nie mam, no chyba, że mówisz o kinie tej samej firmy w cenie samych stereo, no to takie coś mija się z celem, bo jakość dźwięku mocno spadnie, a nie po to wymeniam Edifiery, żeby tylko wymienić na coś nowego.

Edytowane przez Kornelix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początek był obiecujący, a potem... "Głośniki będą wciśnięte w kąt między komodę a ściane".

 

Wysuń kolumny przed komodę, zmniejsz trochę bazę do ok 2 m. Zostaw miejsce po bokach i za miejscem odsłuchowym. Aha, i dywan/wykładzina na podłogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Kino nie nadaje się do muzyki. Amplituner stereo i dobre kolumny, ale jakie - nie pomogę specjalnie, bo ostatnio nie śledzę rynku. Jakiś czas temu polecano kolumny dali zensor. Nawet słuchałem i nie powiem. Fajnie grały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z zakupu. Postanowiłem zostać przy swoich Edifierach r2600. Zresztą widzicie na zdjęciu w pierwszym poście, że kicha z ustawieniem. Byłem zdecydowany na NAD C356 + Dynaudio Emit M20 co by mnie kosztowało ok.4000zł. Cóż, może kiedyś, jak pomyśle o mniejszej komodzie, typowo pod rtv, żeby kolumny rzeczywiście miały więcej przestrzeni wokół siebie. Choć zmiana decyzji też determinuje poniekąd potencjalny zakup laptopa i smartfona.

 

Tymczasem prosiłbym o poradę jak podłączyć Edifiery z telewizorem. Posiadam TV LG OLED55C8, Edifier R2600 i uDAC3. Póki co mam Edifiery podłączone bezpośrednio do TV kablem RCA - Jack 3.5, ale chciałbym skorzystać z posiadanego dacka, ale nie wiem zabardzo jak to zrobić. Telewizor posiada cyforwe wyjście optyczne i gniazdo słuchawkowe. uDac3 posiada wyjścia słuchawkowe, RCA i Coaxial https://musicmag.com.ua/media/catalog/product/cache/1/image/940x587/22a9d8b2f8ff66ee1bdc58028baf4f69/q/1/q1-nuforce-udac-3.jpg

 

Tak jak mówie, teraz mam głośniki podłączone bezpośrednio do tv za pomocą kabla 2xRCA-Jack 3.5 i jak to teraz zrobić wykorzystując uDac3? Głośniki z uDac spiąć kablem 2xRCA-2xRCA, a uDac z TV kablem jack 3.5 - TOSLINK??

Edytowane przez Kornelix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten uDac ma chyba tylko elektryczne cyfrowe wyjście, a potrzebujesz wejście.

 

Telewizory maja bardzo słabej jakości gniazdko słuchawkowe i warto skorzystać z optyka poprzez takie coś :

 

Fiio D03k Taishan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten telewizor ma w miare dobrej jakości gniazdo słuchawkowe, a przynajmniej o wiele lepsze niż mój poprzedni telewizor Samsung, gdzie jakość dźwięku po podpięciu głośników była gorszza niż z samego telewizora, jednak jak to ma się do optyka nie mam pojęcia, ale wierzę na słowo, że optyk jest dużo lepszym rozwiązaniem Mam dwa pytanka:

 

1. Wracając do uDAC3, to piszesz "Ten uDac ma chyba tylko elektryczne cyfrowe wyjście, a potrzebujesz wejście." Ja chciałem go spiąć z telewizorem kablem jack3.5 do uDac3 i Toslink do telewizora, to w takim wypadku nie będzie poprawy czy poprostu nie będzie wogóle dźwięku?

 

2. Fiio D03k Taishan jest spoko, bardzo fajna cena, natomiast mógłbym wydać troszkę więcej jeżeli wiązałoby się to z poprawą dźwięku względem tego Fioo D03K, tak do 500zł. Dodam, żę tv służy mi także jako odtwarzacz plików FLAC z pendrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co chcesz poprawiać dźwięk do tych kolumn?

 

Ten fio w przyzwoity sposób przekonwertuje optyczny sygnał do analoga, a wąskim gardłem będą i tak kolumny.

 

Abstrahując od jakości jacka 3,5 w tv, to jak ty chcesz go wpiąć do uDaca i co on miał by robić ?

Tam jest tylko wyjście słuchawkowe. Nawet jakby było wejscie to tv wysyła marny sygnał analogowy do cyfrowego daca , który co maił by z nim zrobić ? Przerobić na cyfrowy i znowu zdekodować na analoga poprawiając magicznie Jakość?

 

 

Mylisz wejścia z wyjściami i nie rozróżnisz sygnału cyfrowego od analogowego...

 

 

 

Do tych kolumn to fio to max co warto kupić i tyle.

 

Chcesz lepszej jakości do jakieś kolumny pasywne - podstawki czy podłogowe nowe lub używane i wzmacniacz z wejściem cyfrowym - nowy, używany, standardowy czy mały klasy d w stylu smsl ad18 czy innego toppinga czy fxadio.

 

 

 

Masz małe wymagania,a muzyki i tak będziesz słuchać przez to uDac to podepnij do wyjścia słuchawkowego w tv- do telewizji i od biedy filmów czy netflixa wystarczy.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chciałem kupić NAD C356 + Dynaudio Emit M20? Mam nawet mam na to pieniądze odłożone, jednak plany się nieco zmieniły i muszę pozostać przy tych edifierach i odłożyć w czasie kupno sprzętu grającego. Do tej pory Edifiery miałem podpięte do kompa i z racji tego, że PC poszedł w odstawkę, to chce te głośniki podpiąć do telewizora. Jeżeli w tym przypadku podłączenia edifiery - telewizor podany Fioo jest lepszym rozwiązaniem niż uDac3, to tyle chciałem wiedzieć. Rozumiem, że do tego najzwyklejszy kabel toslink za 15zł bedzie jak najbardziej OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toslink to toslink - warto tylko kupić trochę grubszy i z metalowymi końcówkami żeby to się nie rozsypało.

 

Druga sprawa jak to ma być tylko pod tv podpięte bez pc itp, tojak ty chcesz słuchać muzyki? Telewizory nawet flaca nie obsługują, wbudowane apliakcje do mp3 to mordęga. No chyba że spitify czy inny tidal to ok, le i tak np taki chromecast audio byłby wygodniejszy i nie trzeba tv odpalać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu kupiłem TV LG OLED55C8. Jest w nim wbudowany odtwarzacz muzyki i normalnie odpala pliki FLAC zgrane na pendrive, innych plików nie posiadam. Mogę sobie tworzyć listę utworów z folderów, zapętlać listę czy pojedynczy utwór i wbrew pozorom nie jest to mordęga, choć napewno nie jest to tak łatwe i przyjemne jak przeciąganie plików z folderu do foobara :) W sumie to przecież można sobie na kompie porobić foldery z muzyką i wrzucić na pendrive i po problemie. Właczam tv, odpalam folder z muzą, telewizor wygaszam i muzyka gra z głośników, wszystko robione za pomocą pilota tv, a ja sobie leże z dziewczyną, odpoczywam, czy robie cokolwiek innego. Dlatego mówie, że jestem nawet zaskoczony gniazdem słuchawkowym w tym TV, serio, nie widzę większej różnicy niż te głośniki podłączone do kompa, jedyne co zauważyłem, to jakby teraz było więcej basu nieco, jakby przebasowione, który muszę stonować, bo na kompie miałem ustawione kolumny na basie +2, a teraz musiałem odjąć. Generalnie jestem mile zaskoczony, bo moim starym TV Samsunga te same głośniki podłączone do tego telewizora grały TRAGICZNIE i znacznie gorzej od wbudodowany głośników w tv. Oczywiście możesz mi nie wierzyć, ale tak jest. Jak masz pytania odnośnie TV to śmiało, ogólnie polecam.

 

Wracając do tematu, dokupie ten proponowany Fioo + te kabelek od tego samego sprzedawcy https://allegro.pl/oferta/kabel-optyczny-toslink-1-5m-kruger-matz-km0320-8150804744 i zobacze czy coś się zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ten Fiio Taishan i jestem ciekaw efektu. Zauważyłem, że kolumny podłączone do gniazda słuchawkowego można ustawić w TV jako wyjście liniowe albo słuchawkowe. Wyjście liniowe jest o wiele głośniejsze niż słuchawkowe, natomiast bas w słuchawkowym jest o wiele bardziej ułożony, bo w liniowym, charczy, pierdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
    • Czemu od razu zakładasz że biogaz ma pokryć zapotrzebowanie niemalże 1:1 a nie zakładasz masy innych inwestycji, które mają zmniejszyć zapotrzebowanie np. na ciepło, czyli termomodernizacje i wspominane nie raz podwyższanie klas energetycznych budynków. Do tego jak najbardziej istnieje możliwość rozbudowy mniejszych źródeł ciepła instalowanych lokalnie.  
    • @Rico650  Rdr 2 potrafi wywalić grę na pulpit bez modyfikacji grafiki. Co do programu to  Speed Way jest dość czuły na UV . Inne benchmerki u mnie przechodzą po kilka razy a Speed Way już nie.  Rdr 2  ostatnio nie chce mi się za każdym razem ładować i pokazuje mi błąd  że mam za mało pamięci.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...