Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Zamierzam testować usługę Microsoft Azure.

Czy jest możliwość połączenia w warunkach domowych z platformą Azure? Np. poprzez tunel VPN z publicznego IP?

Mam plan by utworzyć na laptopie w wirtualnej maszynie hosta z Win10 i połączyć się z niego do domeny w Windows Server na Virtual Machines w Azure.

Czy jest to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo Azurem się jeszcze nie bawiłem, ale dostęp przez RDP lub SSH do virtualek (tak, można postawić tam Linuxa) jest dostępny bez VPNa w standardzie. Musisz tylko do maszyny dodać publiczne IP i będziesz mógł korzystać z dowolnego miejsca na świecie. Tak jak wszyscy inni ;)

Azure to jednak nie tylo wirtualne serwery Windowsa. Masz tam całą masę innych rozwiązań, a całą platformą zarządzasz przez przeglądarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No podstawy Azure mam ogarnięte, ale chciałbym zrobić testy. Utworzyć domenę na Windows Server na wirtualce w Azure i do tej domeny połączyć się z mojego laptopa z wirtualki Win10 z VMWare.

 

W skrócie Mam na wirtualce VMware Win10 na laptopie i chce sie podłączyć do domeny utworzonej na Windows Server na wirtualnej maszynie w Azure w warunkach domowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak połączyć usługi domenowe Windows Server 2016 na Maszynie Wirtualnej Azure z Azure AD?

Chciałem za pomocą AD Connect, ale lipa coś...zresztą sam nie wiem czy dobrą domenę wybrałem...ehh

Dobra jakoś dałem radę.

 

Teraz połączenie z domowego routera poprzez VPN do Azure. Ktoś próbował może?

Edytowane przez zorpox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...