Skocz do zawartości
mirrow

Wybór procesora Ryzen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chce wymienić procesor. Aktualnie posiadam: Ryzen 2700 , msi b450m bazooka v2, Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3200MHz , rtx 2070 msi armor. Zastanawiam się między Ryzen 3600x a Ryzen 3700x. Zastosowanie to głównie gry. Który wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit

 

Nie było posta.

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chce wymienić procesor. Aktualnie posiadam: Ryzen 2700 , msi b450m bazooka v2, Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3200MHz , rtx 2070 msi armor. Zastanawiam się między Ryzen 3600x a Ryzen 3700x. Zastosowanie to głównie gry. Który wybrać?

Nic. Nic nie zmieniaj , ja mam miedzy ryzen 5 1600 a ryzen 7 3700x kilka fps wiecej , totalnie bez sensu. Zostaw tak jak masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zmiana bez sensu. Chyba że masz okazję i dopłacisz 100zl wtedy tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby zobaczyc roznice to musialbys wziac 3700X albo 3900X. Przyczym roznica ta moze nie byc na tyle duza, szczegolnie w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

między 2700/oc a 3700x w grach będzie 20% na korzyść zen 2 a różnice w cenie łatwo policzyć

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

między 2700/oc a 3700x w grach będzie 20% na korzyść zen 2 a różnice w cenie łatwo policzyć

Zależy od gry i rozdzielczości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic. Nic nie zmieniaj , ja mam miedzy ryzen 5 1600 a ryzen 7 3700x kilka fps wiecej , totalnie bez sensu. Zostaw tak jak masz.

Zmiana znaczna szczególnie w minimalnym fps i grach lubiących mocny rdzeń. Ryxen 3xxx w końcu sobie radzi i utrzymuje znacznie wyższy minimalny fps od starszych serii ryśka.

 

Ryzen 3 w końcu zapewnia 60fps+ na minimalnym w wymagających grach i miejscówkach, gdzie starsi bracia mieli z tym problemy :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie nowej platformy jak się siedzi na czymś znacznie starszym - raczej tak (tu sam się wacham).

Ale wymiana, ja bym nie wymieniał. Tego ryzena 2700 teraz nawet dobrze nie sprzedasz. Dopłata będzie duża. Do tego dochodzą potencjalne problemy, zwłaszcza na b450 MSI... Maksymalny FPS wzrośnie te 15% na tych samych zegarach, jeśli ten 2700 nie był podkręcany to wydajność skoczy powyżej 20% ale pewnie i tak karta graficzna blokuje. Za to minimalny FPS będzie znacznie lepszy, zwłaszcza w grach sieciowych, strategicznych, MMORPG etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz monitor 100Hz+ ?

 

Jak tak to polecam Ryśka 3600 bez X w jakiejś dobrej cenie. Na Xtremee kupiłem chyba prawie 100zl taniej niż w innych sklepach.

 

3700x nie ma sensu. Albo 3600 albo z grubej rury 3900x bo ma dwa chipschi i dwa razy większy zapis do ramu.

 

Ten ostatni oczywiście jest praktycznie nie dostępny i drogi. Więc albo czekaj na 3600 jak chcesz już teraz boost pod szybki monitor albo że swoim 2700 polują od razu na 3900x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana znaczna szczególnie w minimalnym fps i grach lubiących mocny rdzeń. Ryxen 3xxx w końcu sobie radzi i utrzymuje znacznie wyższy minimalny fps od starszych serii ryśka.

 

Ryzen 3 w końcu zapewnia 60fps+ na minimalnym w wymagających grach i miejscówkach, gdzie starsi bracia mieli z tym problemy :E

 

A widzisz o tym nie wiedziałem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic. Nic nie zmieniaj , ja mam miedzy ryzen 5 1600 a ryzen 7 3700x kilka fps wiecej , totalnie bez sensu. Zostaw tak jak masz.

Ja wiem u mnie GTX 1070 dostał trochę kopa dzięki nowemu ryżemu, miałem podkręconego wcześniej 1600x.

Teraz minimalny fps jest większy nawet w rozdzielczości 1440p czuć większa płynność w grach.

Na jesień zmieniam na RTX 2080S i wtedy już w stu procentach będę happy tylko czekam kiedy Asus spuści z ceny, za bardzo sie cenią ze Strixami.

No chyba że dla odmiany kupie Gigabyte Aourusa.

Edytowane przez slawinho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor posiadam 144hz 1440p, najbardziej to irytuje mnie właśnie w 2700 minimalny fps niestabilny w grach typu np. assassin's creed odyssey . Bardziej bym był skłonny zakupić 3600x bo jednak w testach miedzy 3600x a 3700x różnica fps była w granicach 5-10 fps (bez oc) a cena jak na razie znacznie się różni. Na ryzena 2700 mam kupca więc dużo nie stracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600x się nie opłaca. Lepiej 2600 różnica żadna a w cenie spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600x się nie opłaca. Lepiej 2600 różnica żadna a w cenie spora.

 

Miales na mysli 3600? :D

Zdecydowanie sie nie oplaca, chyba ze ktos bedzie korzystac ze stockowego coolera. Wtedy mozna to przemyslec, gdyz cooler dostarczany razem z 3600X jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miales na mysli 3600? :D

Zdecydowanie sie nie oplaca, chyba ze ktos bedzie korzystac ze stockowego coolera. Wtedy mozna to przemyslec, gdyz cooler dostarczany razem z 3600X jest lepszy.

 

Lepszy ale glosny.

Lepiej dokupic inne chlodziwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 200zl kupi się już nawet Grandisa i sporo zostanie.

 

Mój 3600 kosztował 800zl, czyli 300zl taniej. A za tyle masz Noctua D15S. Nie wiem po co pisać cokolwiek o boxie w tym przypadku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 200zl kupi się już nawet Grandisa i sporo zostanie.

 

Mój 3600 kosztował 800zl, czyli 300zl taniej. A za tyle masz Noctua D15S. Nie wiem po co pisać cokolwiek o boxie w tym przypadku ?

 

Za ~200zl to juz chyba lepiej wziac Mugena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wybór padnie na Ryzena 3600. Zrobię mu OC i zaoszczędzę. Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

między 2700/oc a 3700x w grach będzie 20% na korzyść zen 2 a różnice w cenie łatwo policzyć

Według testów na labie 2700/oc = 3700x w grach. Nawet minimalny fps jest podobny. Raz jeden lepszy, raz drugi. Jedyna przewaga zen2 jest w Counter-Strike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według testów na labie 2700/oc = 3700x w grach. Nawet minimalny fps jest podobny. Raz jeden lepszy, raz drugi. Jedyna przewaga zen2 jest w Counter-Strike.

 

Daj linka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wybór padnie na Ryzena 3600. Zrobię mu OC i zaoszczędzę. Dzięki za rady.

 

Potencjał OC w R5 3600 jest praktycznie zerowy. Co nie zmienia faktu, że jest w zupełności wystarczający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie mylę, to 3600x ostatecznym zegarem chyba nie różni się od 3600.

 

Oba kończą w okolicy 4.2GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj linka...

Ja po przejściu z 1600X @ 4Ghz widzę różnice w grach i to spora, poprawiło sie GTX 1070 dostał trochę kopa do jesieni jeszcze sie pomęczę na nim , bo i tak w sumie nie ma w co grać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po przejściu z 1600X @ 4Ghz widzę różnice w grach i to spora, poprawiło sie GTX 1070 dostał trochę kopa do jesieni jeszcze sie pomęczę na nim , bo i tak w sumie nie ma w co grać

 

Kop zawsze nedzie, ale czy opłacalny wydatek? To już trzeba sememu przeanalizować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...