Skocz do zawartości
wingedhusar

Fikcyjna gwarancja Xiaomi w Proline

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym wszystkich przestrzec na swoim przykładzie, przed kupowaniem sprzętu xiaomi w sklepie proline, sklep ten wszedzie przy tych produktach ma napisane że jest to polska dystrybucja, otóz owszem polska ale nieoficjalna nie różniąca sie niczym od krzaków z allegro, proline nie figuruje na stronie xiaomi jako certyfikowany sprzedawca, świadczy usługę gwarancji za pośrednictwem swojego własnego serwisu, a serwis ten robi wszystko aby nie realizować żadnej gwarancji.

 

Do ich serwisu wysłałem xiaomi redmi note 4, którego wada ujawniła się w postaci żółtym plam na ekranie, jest to bardzo częsta wada w tym telefonie jest mnóstwo informacji w internecie na ten temat, oczywiście oficjalne serwisy xiaomi naprawiają bez jojczenia ale nie sklep proline, sklep proline stwierdzi że to wasza wina i uszkodziliście telefon fizycznie, oczywiście po lekturze forum zdecydowałem sie na roszczenie z tytułu rekojmi

 

takiego oto gniota dostałem w dniu dzisiejszym mailem

 

https://zapodaj.net/2e23837b22ab7.jpg.html

 

oczywiście jakakolwiek dyskusja nie ma sensu, a argumenty że telefon nie ma najmniejszego śladu wygięcia/uderzenia/nacisku możecie sobie wsadzić w dupe, to ze nosiliście telefon w dedykowanym flip case, a nawet to że nigdy w kieszeni bo jesteście przyzwyczajeni do noszenia w kieszeni koszuli na piersi to tez chuj, zniszczyłeś to masz

W moim przypadku pojawiła się dosyc nietypowa sytuacja, otóż sklep nie dostarczył mi ekspertyzy w wymaganym ustawowo terminie 14 dni, oprócz skanu na mailu nie mam jej do dzisiaj, a sklep dysponuje potwierdzeniem odbioru bez mojego podpisu przesyłki która do nich wróciła z powodu wpisania błędnego adresu(posiadam wydruk z systemu wewnetrznego poczty polskiej)

Więc na początku będe starał się isć po tej linii i egzekwowac rekojmie z 561 kc na skutek braku odpowiedzi(czekam jeszcze na odpowiedz od Primo). Jeśli to nie przejdzie wtedy pozostaje rzeczoznawca.

 

Nie mniej przestrzegam wszystkich trzymajcie sie od tego sklepu daleko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ludzie i tak tam kupią, bo taniej niż w oficjalnej polskiej dystrybucji. Proline sam sprowadza Xiaomi z Azji i to jest według nich polska dystrybucja.

 

Nie jesteś pierwszą osobą, u której widzę podobne praktyki firmy proline. Jak widać lepiej kupić w Chinach (ze względu na cenę), od oficjalnego polskiego dystrybutora lub amazon (jeśli chodzi o gwarancję).

 

Śmiem stwierdzić, że pan Chińczyk jest Ci w stanie zaoferować lepszą gwarancję niż sklepy typu proline, bestcena czy dragonist. Korzystałem z gwarancji w Chinach, całość z wysyłką trwała 2,5 miesiąca, ale telefon wrócił naprawiony ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko się zgadza ale niejako zostałem wprowadzony w błąd, czytam polska dystrybucja to kupuje bo przeciez domniemam że oficjalna polska, no jak sie okazuje nie bardzo a brutalna prawda wychodzi dopiero w momencie jak coś się dzieje i trzeba skorzystać z gwarancji/rękojmi , no jak to mówią polak mądry po szkodzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj lub przedwczoraj też był temat o odrzuceniu gwarancji na Xiaomi w prolinę. Coś było o uszkodzonym złączu zasilania.

 

Dlatego ja ściągam bezpośrednio z Chin lub drożej kupuję w oficjalnej dystrybucji, a reszta pośrednich sklepów jest dla mnie niewiarygodna jeżeli chodzi o Xiaomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób wykopalisko na wykopie, polecam nagłośnić januszerkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest powód żeby coraz chętniej kupować taniej od Pana Chińczyka. Niestety ale polskie sklepy przestały szanować swoich klientów.

X-kom da cenę za pixela 3a o ~1000zł drożej i jest okey :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie wyrażam zgody na pozasądowy sposób rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń"

 

O kuźwa, co za w ogóle za zapis? lol2.gif Jazda z takimi cwaniakami thumbdown.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj lub przedwczoraj też był temat o odrzuceniu gwarancji na Xiaomi w prolinę. Coś było o uszkodzonym złączu zasilania.

 

Dlatego ja ściągam bezpośrednio z Chin lub drożej kupuję w oficjalnej dystrybucji, a reszta pośrednich sklepów jest dla mnie niewiarygodna jeżeli chodzi o Xiaomi.

Tak dokładnie to jest mój temat. Jutro, ew. poniedziałek wybieram się do rzecznika praw konsumenta. Nie odpuszczę im tego, uszkodzili telefon w serwisie, a teraz się mijają (jest wygięty). Nigdy już tam nic nie zakupie oraz poinformuję znajomych, by nie sugerowali się niższą ceną w tym sklepie, ponieważ po sprzedaży wypinają się na klienta.

https://ibb.co/5c9d9L9

Edytowane przez domino1315

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa skończyla sie następujaco, po dostaniu przez nich przygotowanego przez Primo przedsądowego wezwania do realizacji roszczenia z powodu niewywiązania się z 14 dniowego terminu, odesłali telefon z nowym ekranem, niemniej gdyby nie zbieg okoliczności z niedostarczeniem ekspertyzy zostałbym z uszkodzonym telefonem, podsumowując trzymajcie się od proline z daleka

Edytowane przez wingedhusar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

To nie to, że Proline przestał szanować klienta. Oni nigdy nie szanowali. Znam ich od ponad 20lat i miałem z nimi przejścia. Kupuje się u nich na własne ryzyko. Jeśli u Chińczyka jest taniej, to brać. Gwarancja pewniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykre ze cos takiego sie dzieje, znam problem z ekranem z rn3, przy czym serwis uznal ze byl uszkodzony fizycznie a kolezanka nie chcial dochodzic swoich praw, telefon nie byl z proline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...