Forum PCLab.pl: Fikcyjna gwarancja Xiaomi w Proline - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Fikcyjna gwarancja Xiaomi w Proline Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   wingedhusar 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 31 Lipiec 2019 - 15:44

Na wstępie chciałbym wszystkich przestrzec na swoim przykładzie, przed kupowaniem sprzętu xiaomi w sklepie proline, sklep ten wszedzie przy tych produktach ma napisane że jest to polska dystrybucja, otóz owszem polska ale nieoficjalna nie różniąca sie niczym od krzaków z allegro, proline nie figuruje na stronie xiaomi jako certyfikowany sprzedawca, świadczy usługę gwarancji za pośrednictwem swojego własnego serwisu, a serwis ten robi wszystko aby nie realizować żadnej gwarancji.

Do ich serwisu wysłałem xiaomi redmi note 4, którego wada ujawniła się w postaci żółtym plam na ekranie, jest to bardzo częsta wada w tym telefonie jest mnóstwo informacji w internecie na ten temat, oczywiście oficjalne serwisy xiaomi naprawiają bez jojczenia ale nie sklep proline, sklep proline stwierdzi że to wasza wina i uszkodziliście telefon fizycznie, oczywiście po lekturze forum zdecydowałem sie na roszczenie z tytułu rekojmi

takiego oto gniota dostałem w dniu dzisiejszym mailem

https://zapodaj.net/...b22ab7.jpg.html

oczywiście jakakolwiek dyskusja nie ma sensu, a argumenty że telefon nie ma najmniejszego śladu wygięcia/uderzenia/nacisku możecie sobie wsadzić w dupe, to ze nosiliście telefon w dedykowanym flip case, a nawet to że nigdy w kieszeni bo jesteście przyzwyczajeni do noszenia w kieszeni koszuli na piersi to tez chuj, zniszczyłeś to masz
W moim przypadku pojawiła się dosyc nietypowa sytuacja, otóż sklep nie dostarczył mi ekspertyzy w wymaganym ustawowo terminie 14 dni, oprócz skanu na mailu nie mam jej do dzisiaj, a sklep dysponuje potwierdzeniem odbioru bez mojego podpisu przesyłki która do nich wróciła z powodu wpisania błędnego adresu(posiadam wydruk z systemu wewnetrznego poczty polskiej)
Więc na początku będe starał się isć po tej linii i egzekwowac rekojmie z 561 kc na skutek braku odpowiedzi(czekam jeszcze na odpowiedz od Primo). Jeśli to nie przejdzie wtedy pozostaje rzeczoznawca.

Nie mniej przestrzegam wszystkich trzymajcie sie od tego sklepu daleko

#2 Użytkownik jest niedostępny   cincin27 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 31 Lipiec 2019 - 15:56

Ludzie i tak tam kupią, bo taniej niż w oficjalnej polskiej dystrybucji. Proline sam sprowadza Xiaomi z Azji i to jest według nich polska dystrybucja.

Nie jesteś pierwszą osobą, u której widzę podobne praktyki firmy proline. Jak widać lepiej kupić w Chinach (ze względu na cenę), od oficjalnego polskiego dystrybutora lub amazon (jeśli chodzi o gwarancję).

Śmiem stwierdzić, że pan Chińczyk jest Ci w stanie zaoferować lepszą gwarancję niż sklepy typu proline, bestcena czy dragonist. Korzystałem z gwarancji w Chinach, całość z wysyłką trwała 2,5 miesiąca, ale telefon wrócił naprawiony ;)

Ten post był edytowany przez cincin27 dnia: 31 Lipiec 2019 - 15:58

#3 Użytkownik jest niedostępny   wingedhusar 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Lipiec 2019 - 16:03

wszystko się zgadza ale niejako zostałem wprowadzony w błąd, czytam polska dystrybucja to kupuje bo przeciez domniemam że oficjalna polska, no jak sie okazuje nie bardzo a brutalna prawda wychodzi dopiero w momencie jak coś się dzieje i trzeba skorzystać z gwarancji/rękojmi , no jak to mówią polak mądry po szkodzie ;)

#4 Użytkownik jest dostępny   xtn 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Lipiec 2019 - 16:54

Wczoraj lub przedwczoraj też był temat o odrzuceniu gwarancji na Xiaomi w prolinę. Coś było o uszkodzonym złączu zasilania.

Dlatego ja ściągam bezpośrednio z Chin lub drożej kupuję w oficjalnej dystrybucji, a reszta pośrednich sklepów jest dla mnie niewiarygodna jeżeli chodzi o Xiaomi.

#5 Użytkownik jest niedostępny   huudy 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 31 Lipiec 2019 - 16:57

zrób wykopalisko na wykopie, polecam nagłośnić januszerkę.

#6 Użytkownik jest niedostępny   Harnax 

• NaX
  • PipPipPipPip

Napisany 31 Lipiec 2019 - 17:47

I to jest powód żeby coraz chętniej kupować taniej od Pana Chińczyka. Niestety ale polskie sklepy przestały szanować swoich klientów.
X-kom da cenę za pixela 3a o ~1000zł drożej i jest okey :)

#7 Użytkownik jest niedostępny   Mustar 

• ٿBOT ver. 6.66ٿ
  • PipPipPipPipPip

Napisany 01 Sierpień 2019 - 10:48

"Nie wyrażam zgody na pozasądowy sposób rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń"

O kuźwa, co za w ogóle za zapis? Dodaj obrazek Jazda z takimi cwaniakami Dodaj obrazek

#8 Użytkownik jest niedostępny   domino1315 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 01 Sierpień 2019 - 20:48

Zobacz postxtn, o 31 Lipiec 2019 - 17:54, napisał(a):

Wczoraj lub przedwczoraj też był temat o odrzuceniu gwarancji na Xiaomi w prolinę. Coś było o uszkodzonym złączu zasilania.

Dlatego ja ściągam bezpośrednio z Chin lub drożej kupuję w oficjalnej dystrybucji, a reszta pośrednich sklepów jest dla mnie niewiarygodna jeżeli chodzi o Xiaomi.

Tak dokładnie to jest mój temat. Jutro, ew. poniedziałek wybieram się do rzecznika praw konsumenta. Nie odpuszczę im tego, uszkodzili telefon w serwisie, a teraz się mijają (jest wygięty). Nigdy już tam nic nie zakupie oraz poinformuję znajomych, by nie sugerowali się niższą ceną w tym sklepie, ponieważ po sprzedaży wypinają się na klienta.
https://ibb.co/5c9d9L9

Ten post był edytowany przez domino1315 dnia: 01 Sierpień 2019 - 20:50

#9 Użytkownik jest niedostępny   wingedhusar 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Sierpień 2019 - 17:11

sprawa skończyla sie następujaco, po dostaniu przez nich przygotowanego przez Primo przedsądowego wezwania do realizacji roszczenia z powodu niewywiązania się z 14 dniowego terminu, odesłali telefon z nowym ekranem, niemniej gdyby nie zbieg okoliczności z niedostarczeniem ekspertyzy zostałbym z uszkodzonym telefonem, podsumowując trzymajcie się od proline z daleka

Ten post był edytowany przez wingedhusar dnia: 06 Sierpień 2019 - 17:13

#10 Użytkownik jest niedostępny   P_M_ 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Sierpień 2019 - 18:18

To nie to, że Proline przestał szanować klienta. Oni nigdy nie szanowali. Znam ich od ponad 20lat i miałem z nimi przejścia. Kupuje się u nich na własne ryzyko. Jeśli u Chińczyka jest taniej, to brać. Gwarancja pewniejsza.

#11 Użytkownik jest niedostępny   xede 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 07 Sierpień 2019 - 19:44

przykre ze cos takiego sie dzieje, znam problem z ekranem z rn3, przy czym serwis uznal ze byl uszkodzony fizycznie a kolezanka nie chcial dochodzic swoich praw, telefon nie byl z proline

Strona 1 z 1