Skocz do zawartości
musichunter1x

Przenoszenie windows 10 na nowy komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Będę zmieniał cała platformę z Intela na AMD, gdzie ostaną się tylko dyski i karta graficzna. Rozumiem że nie mogę po prostu przełożyć dysków, karty i mieć z głowy :E ?

 

Aplikacje zapisują również coś w rejestrze i inne rzeczy na dysku C, więc postawienie systemu na nowo i przełożenie dysków też odpada?

Czy wykonanie standardowej kopi zapasowej i jej odtworzenie zapobiegnie wysypaniu się programów zainstalowanych na innych dyskach? Może można użyć innego sposobu?

 

Ogólnie co mogę zrobić by mieć stabilny system i jednocześnie jak najmniej zabawy z ustawianiem wszystkiego na nowo?

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój komputer to już czwarty hardware, dysk wciąż ten sam. Windows 10 zainstalowany od pierwszego Developer Preview. Przełóż dysk a urządzenia zainicjują się ponownie. Wymuś tylko pełne zamknięcie kompa albo wyłącz FastBoot windowsowy. Raz miałem tylko problem po wymianie grafiki z nV na AMD, albo w drugą stronę. Wystarczyło włożyć starą grafę, usunąć sterowniki do niej, zamknąć kompa i odpalić z drugą grafiką.

Edytowane przez zakk87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wyłącz hibernację, i upewnij się, że plik hiberfil został usunięty, bo załaduje ci sterowniki do starej płyty z hiberfil; ewentualnie odinstaluj sterowniki nie ms, skoro i tak niepotrzebne, w trybie awaryjnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, tyle mi pewnie wystarczy na najbliższe parę miesięcy.

Pewnie kiedyś i tak czeka mnie instalacja na czysto, bo system ma 5 lat i był aktualizowany windows 7 na 10. Sam się dziwię ze tak długo to wytrzymało, z pojedynczymi blue screen na skutek podkręcania.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się udało, ale... Licencja Windows nie chce się przenieść, pomimo usunięcia starego komputera z konta microsoft i zalogowaniu na nowym. Chyba skończy się tradycyjną infolinią microsoftu.

Trzeba coś nowego mówić czy to co zawsze ;) ?

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze idzie z automatu aktywacja na nowej platformie, nawet jak logujesz się kontem MS, dlatego trzeba wykonać standardową aktywację telefoniczną, czyli to co zawsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zależy od wersji Windowsa. U mnie na box nie miałem żadnych problemów przy 3 ostatnich zmianach platformy (za to Office, tez box, się zbuntował). W przypadku wersji OEM trzeba dzwonić (jak to mówił Śp. trener Janusz Wójcik).

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...