Skocz do zawartości
KajtekF1

ASUS M4A88T-V EVO/USB3B uszkodzenie mechaniczne chipsetu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy uszkodzenie mechaniczne w postaci ubytku o głębokości około 0,3-0,4 mm chipsetu płyty głównej może przy próbie jej uruchomienia spowodować uszkodzenie innych podzespołów:

 

1b464aa4c4850.jpg

c8c989a583648.jpg

bbceb31d69cfe.jpg

 

płyta miała być w 100% sprawna a tu taki babol,na razie jej nie uruchamiałem w obawie o możliwe uszkodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest chipset płyty głównej.Chipset(w tej płycie dwa mostki:północny i południowy) jest schowany pod radiatorem,bo wymaga chłodzenia.

Układ na którym zrobiłeś zdjęcia to Via VT6308P - jest to kontroler IEEE 1394(FireWire)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w. - to je firewire. To jest bezużyteczne dla wszystkich minus kilka osób.

 

Widać to na zdjęciach sprzedawcy?

 

Czy zapewniając że płyta w 100% sprawna testował on firewire?

8:E 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w. - to je firewire. To jest bezużyteczne dla wszystkich minus kilka osób.

FireWire jest użyteczne tylko w przypadku,gdy się ma stare kamery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta została kupiona na Allegro przez telefon,na 5-calowym ekranie widać coś na tym układzie na jednym z zdjęć ale nie ma możliwości zobaczenia głębokości uszkodzenia,równie dobrze można to uznać za jakiś paproch abo plamę.

Razem z płytą jest dołaczona do niej kostka o oznaczeniu IEEE1394 i ma ona pogięty jeden pin,na zdjęciu z aukcji jest ona wpięta w płytę:

f4b5c75274f67.jpg

ce8b1c48bf969.jpg

 

Opis z aukcji:

Witam, do sprzedania mam płytę główną ASUS M4A88T-V EVO/USB3B.

 

Płyta jest w 100% sprawna, do płyty załączam instrukcje i oryginalne pudełko.

 

Na pozostałych moich aukcjach sprzedaję resztę podzespołów z tego komputera. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt.

 

Zapraszam do licytacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie,jak ci nie zależy na FireWire,to potestuj płytę,może oprócz FireWire będzie wszystko sprawne,a może wyjdzie więcej uszkodzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający twierdzi że płyta jest w pełni sprawna a owy ubytek to lekkie zarysowanie obudowy układu i wszystko co jest odpowiedzialne za pracę układu znajduje się pod spodem i ta rysa nie ma najmniejszego wpływu na jego pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzić że ten układ działa lub nie to można dopiero, jak się faktycznie podłączy jakiegoś grata po firewire i zweryfikuje. A jak nie, to warto przynajmniej sprawdzić czy kontroler widnieje w systemie.

 

Nazwanie tego krateru lekkim zarysowaniem to ciekawy zabieg (no chyba, że zdjęcie źle oddaje głębię).

 

Stan kostki może sugerować, że mogło pójść 12V na linię sygnałową do układu - a przy czymś takim miał on prawo zrobić puf.

 

 

Z jednej strony może i faktycznie rzecz dyskusyjna, ale z drugiej - nikt nic nie zyskuje na sprawności tego układu.

Jeżeli masz obawy że może on powodować problemy w działaniu płyty, to wylutuj układ albo upiernicz nóżki odpowiedzialne za zasilanie go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem komputer na tej płycie,kontroler firewire widnieje w systemie:

ced5796ba3c41.png

złącza na płycie nie sprawdzę bo nie mam czego do niego podłączyć ale może rzeczywiście jest on sprawny.

Jedyny problem to to że miałem już kilka bluscreenów ale windows jest z poprzedniej instalacji na płycie Gigabyte i być może tu jest problem.

Na razie aktualizuje sterowniki i porobię kilka testów obciążeniowych aby spr. stabilność płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...