Skocz do zawartości
Mysz0neq

Wtapianie napisów do filmu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, że mam dwa filmy .mkv. Jeden jest dual audio, drugi jest po angielsku. Do obu chciałbym wtopić napisy, które mam w .srt, z polskimi znakami itd.

 

Uwaga!

Wtopić, nie wmuksować. Tak, żeby stały się częścią filmu i nie dało się ich wyłączyć!

 

Instalowałem już dziesiątki programów i albo w ogóle nie działało, albo dodawało napisy do kontenera, ale ich nie wtapiało, albo nie obsługiwało .srt, albo nie obsługiwało tak dużego bitrate'u filmu, tzn chciało go zmniejszyć, czego też nie chcę.

 

Przeszukałem całą masę tematów na różnych forach, ale wszystko albo nie działało, albo kończyło się tylko dodaniem napisów do kontenera.

 

Mam stary telewizor, który nie obsługuje napisów, ani w ogóle niczego co ma dodane dwie ścieżki językowe, dlatego tu pojawia się moje drugie pytanie: czy ten film dual audio da radę zmienić na dwa filmy, z czego jeden ma jedną ścieżkę dźwiękową, a drugi drugą?

 

Na komputerze w VLC wszystko działa, ale chodzi o ten telewizor.

 

Jeszcze jedna uwaga:

Próbowałem to zrobić w VLC. Kończyło się na przeróżne sposoby, jednak żaden z nich nie dał mi tego efektu, którego oczekuję.

 

Oto pełna lista programów, którymi próbowałem to zrobić:

VLC Media Player

MkvToolNix

HandBrake

VidCoder

AVIAddXSub

Format Factory

Avidemux

TenCoder

Allok 3GP PSP MP4 iPod Video Converter

 

Jednak możliwe, że po prostu nie wyszło mi ze względu na mój brak znajomości programu. Dlatego też liczę nie tylko na nazwę programu, ale też na jakąś instrukcję odnośnie tego jak to zrobić.

 

Za każdą odpowiedź z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś w VLC w/g tego poradnika

, bo mnie normalnie wtapia. Jest jeszcze Avi Recomp, ale jak sama nazwa wskazuje przyjmuję formaty avi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś w VLC w/g tego poradnika

, bo mnie normalnie wtapia. Jest jeszcze Avi Recomp, ale jak sama nazwa wskazuje przyjmuję formaty avi.

 

Próbowałem, ale teraz robi się drugi raz, może coś źle zrobiłem. Napiszę wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Te wszystkie wikipedie mi niewiele mówią, bo tu jest tylko co dopisać. Tymczasem przez ostatnie 24 godziny zdążyłem się zorientować jak potężnym narzędziem jest FFmpeg i że tutaj kolejność wpisywania komend jest istotna. Mi wywaliło błąd, a jak zrobiłem według innej instrukcji na tej samej stronie, tylko trochę wyżej, to udało mi się tylko wmuksować napisy, jednak mimo zastosowania UTF-8 polskich znaków nie było.

 

Ja już nie wiem czy to z moim komputerem jest coś nie tak, z tym filmem i napisami jest coś nie tak, a może po prostu ja jestem taki głupi, że nie umiem tego zrobić dobrze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można użyć metody na chama czyli nagrywania z ekranu przy pomocy HyperCam 2. Ja tak robiłem gdy Avi Recomp nie dawało rady. Czyli nagrywam HC2 z ogromnym bitrate na SSD, a potem konwertuję dwuprzebiegowo dzięki temu jakość mam jak w Avi Recomp (a dużo lepszą niż AVC itp).

 

Oczywiście do twojego mkv są inne programy, ale często konwertują ze słabą jakością (mimo normalnego bitrate).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można użyć metody na chama czyli nagrywania z ekranu przy pomocy HyperCam 2. Ja tak robiłem gdy Avi Recomp nie dawało rady. Czyli nagrywam HC2 z ogromnym bitrate na SSD, a potem konwertuję dwuprzebiegowo dzięki temu jakość mam jak w Avi Recomp (a dużo lepszą niż AVC itp).

 

Oczywiście do twojego mkv są inne programy, ale często konwertują ze słabą jakością (mimo normalnego bitrate).

 

Dobra myśl :D

 

i chyba tak zrobię, jak już nic innego nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest Freemake Video Converter. Po dodaniu video z prawej strony będzie napis brak napisów, klikasz na to i dodajesz napisy.Tylko film będzie się zaczynał od ich logo. I jest dość szybki, zajmie Ci około 2 godzin.

Edytowane przez dolec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spróbowałem drugi raz przy użyciu HandBrake i wszystko działa. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spróbowałem drugi raz przy użyciu HandBrake i wszystko działa. Temat do zamknięcia.

 

masz jakiś tutorial co do handbrake, jak to ugryźć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...