Skocz do zawartości
vaazon

Czy 1x4 pin ATX_12v1 jest ważniejsze od 1x8 pin ATX_12?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, kupilem Gigabyte x570 Aorus Pro i Ryzena 3700x. Zasilanie miałem w zasilaczu tylko na gniazdo 1x8 atx_12, ale na płycie obok niego jest też 1x4 atx_12v1. Doczytałem na necie, że ten 1x4 u góry odpowiada za zasilanie GPU i CPU. To wtedy wystarczy podpiąć tylko 1x4 bez 1x8 czy oba się podpina? I czy to lepsze/gorsze od standardowego podpięcia cpu do 1x8 a grafe bezpośrednio do zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3700x nie posiada GPU, więc sekcja VRM dla iGPU cie nie interesuje, wepnij 8pin i sprawdź, czy system odpali, jak nie to znaczy, że jest zabezpieczanie i 8+4 jest wymagane przez płytę nawet jeśli nie posiadasz iGPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3700x nie posiada GPU, więc sekcja VRM dla iGPU cie nie interesuje

Nie ma czegoś takiego jak sekcja iGPU na AM4. Jest tylko vcore i soc, obie używane niezależnie czy mamy CPU czy APU.

 

 

Wystarczy 8pin. 8+4 jest potrzebne do ekstremalnego OC, a nie normalnego użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa czyli jednak OC lub gpu z procka, ma to sens. Komp normalnie mi odpalił Windowsa wczoraj, ale nie grałem w nic, bo lepiej się upewnić zanim zacznę obciążać kompa.

 

Format jeszcze zrobię, bo chyba przez poprzednie sterowniki płyty głównej i pierdoły typu msi fast boot moja płyta gigabyte po wciśnięciu powera potrzebuje paru sekund zanim odpali logo aorusa na ekranie, ale już ładowanie Wina przebiega standardowo szybko.

Edytowane przez vaazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie cżego to 4pin dodatkowo do psu modularnego na żamowienie 20zl, ja sam mimo ze nawet nie krece to mam podpiete bo wkurza mnie puste gniazdo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...