Skocz do zawartości
qwee

skrypt instalujący sterownik i konfigurujący kartę sieciową

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy, nakierowania na rozwiązanie problemu.

Mam komputer, a w zasadzie sprzęt przemysłowy który kontrolowany jest przez Windows 7. Ma on taką właściwość, że po każdym resecie wraca do ustawień fabrycznych. Normalnie moge zainstalować tam cokolwiek, połączyć się z siecią itd, ale po restarcie nie mam pozostawionych plików i konfiguracji. Denerwuje mnie każdorazowe instalowanie sterowników do karty wifi na usb i teamvievera. Pomyślałem aby rozwiązać to w taki sposób, że będę podłączał pendrajwa z wszelkimi plikami i wywoływał skrypt który załatwi mi ustawienia konfiguracji. Interesuje mnie jakieś rozwiązanie które pozwoli na kolejno: instalację sterownika karty sieciowej, ustawienia karty, instalacja teamvievera lub dowolnego innego serwera vnc. Czy ktoś ma informację jak to osiągnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pierwszy raz słyszę o takiej akcji gdzie komputer po restarcie wywala sterowniki i resetuje ustawienia. Co to za sprzęt masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja sterowników:

PnPUtil

 

Podpięcie się do WiFi:

netsh wlan connect ssid="Nazwa_sieci_bezprzewodowej" key="Hasło"

 

Konfiguracja IP i DNS:

netsh interface ip set address "nazwa_połączenia/karty sieciowej" static ADRES_IP MASKA BRAMA
netsh interface ip add dns "nazwa_połączenia/karty sieciowej" IP_DNS_1
netsh interface ip add dns "nazwa_połączenia/karty sieciowej" IP_DNS_2 index=2

 

Oczywiście musisz to ustawić pod siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę o takiej akcji gdzie komputer po restarcie wywala sterowniki i resetuje ustawienia. Co to za sprzęt masz?

No ja spotkałem się z tym 2 razy. Raz na uczelnianym komputerze i z tego co pamiętam, komputer miał dodatkową przestrzeń na dane wprowadzane przez użytkownika. Przy restarcie była ona kasowana i wciąż był na nim świeżutki system bez syfu zostawionego przez studentów.

Teraz kolejny raz widzę takie rozwiązanie. Sprzęt przemysłowy na windowsie (!sic). W tym przypadku to nawet nie jest głupie, stąd jestem w stanie przyjąć rozwiązanie każdorazowego wprowadzania ustawień np z pliku podanego na pendrajwie.

Z ustawieniami sieci jest łatwo, ale tworząc plik .bat wymaga on uprawnień administratora do odpalenia netsh i tutaj może być problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wystarczy zaznaczenie we właściwościach bat uruchom w trybie administratora; ewentualnie zrób skrót do bat i tam ta opcja powinna być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Skoro i tak będziesz podchodził z penem do kompa, żeby wykonać skrypt to co za problem odpalić go jako admin?

Konfiguracja sieciówki i tak wymaga takich uprawnień nawet jak robisz to przez GUI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wystarczy zaznaczenie we właściwościach bat uruchom w trybie administratora; ewentualnie zrób skrót do bat i tam ta opcja powinna być

 

Problem jest brak myszy i klawiatury. Raczej chodziło mi coś w stylu autostartu. Oczywiście USB jest i mogę podłączyć peryferia, ale chce ograniczyć klikanie do minimum. Najlepiej wcale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaktualizuj obraz systemu z którego startuje maszyna o wymagane rzeczy i po problemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...