Skocz do zawartości
Diablak

i7 2600K@4,7 vs Ryzen 5 2600

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zakup platformy AMD z Ryzen 5 2600 przyniesie duże korzyści ? w fps do obecnego i7 2600K@4,7 RAM 2x8@2133

GPU to GTX1660

wg poniższych wykresów nie przynosi praktycznie żadnego wzrostu fps do podkręconego i7 2600K

 

Intel i7-2600K in 2018

 

edit:

 

dodam, że monitor to Full HD 60Hz i lubię stabilne 60fps

Edytowane przez Diablak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zakup platformy AMD z Ryzen 5 2600 przyniesie duże korzyści ? w fps do obecnego i7 2600K@4,7 RAM 2x8@2133

GPU to GTX1660

wg poniższych wykresów nie przynosi praktycznie żadnego wzrostu fps do podkręconego i7 2600K

 

Intel i7-2600K in 2018

 

Przy obecnym GPU - żadnych, przy gtx 1080 też niewielkie, przy RTX 2080 już może być to ciekawa opcja.

 

Edytowane przez The-Wraith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno wykręcona i7 z szybkim ramem daje jeszcze rade, w niektórych grach minimalny FPS pewnie by podskoczył ale dupy nie urwie, szczególnie przy takim GPU, jak byś miał coś powyżej gtx 1080 można by się było zastanawiać nas upgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę wydajność będzie podobna z czasem ryzen będzie zyskiwał względem i7 na plus masz nową platformę gdzie wsadzisz nawet 16rdzeni. Sam zmieniłem 4970k na 1600x i jeszcze zarobiłem a teraz za 100zł zmieniłem na 2700 i mam możliwość wsadzić nawet 32watki. A tak bym nadal siedział na antycznym 4790k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę wydajność będzie podobna z czasem ryzen będzie zyskiwał względem i7 na plus masz nową platformę gdzie wsadzisz nawet 16rdzeni. Sam zmieniłem 4970k na 1600x i jeszcze zarobiłem a teraz za 100zł zmieniłem na 2700 i mam możliwość wsadzić nawet 32watki. A tak bym nadal siedział na antycznym 4790k

Antyczny, nie antyczny, dobry cep, największe skoki były co drugą generację SB->Haswell->Skylake a potem długo nic, z czego ten drugi ma kilka % niższy IPC i to wciąż dobre procesory (w lapku stary 4810MQ śmiga mi na poziomie i7 ósmej generacji w zastosowaniach pro) jednak przy tych cenach za używki faktycznie można zrobić lepszego deal'a sprzedając go i kupując nowsze Ryzeny - choćby z uwagi na ilość rdzeni/wątków. Także jeśli chcesz, to pogoń i7 2600K póki jeszcze są względnie chodliwe i kup coś nowego - R5 2600 na początek styknie, jak okrzepnie kwestia Zen2, zrobisz sobie upgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nawet nie straciłeś na wydajności. Jednak jego 2600k przy 4790k to antyk co prawda ma tego duala i 2133 o bliżej nie określonych timingach ale to dalej 2600k. Tak więc w jego przypadku zmiana jest jak najbardziej na plus i przy okazji możliwości rozbudowy wzrastają dramatycznie. No jak fps'y może dramatycznie nie będą się różnic tak frametime na ryzenie w porównaniu do 4 jajek to jest inna bajka. No i dziś docisnąć 4/8 na 100% dla gry to już nie problem a wtedy widzimy jak gra czka. Gdyby to było 4790k@4.7 z szybkim ramem to fakt nie ma po co zmieniać ale to 2600k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt AMD na dobre 10 lat wystarczy po wymianie za kilka lat na CPU np 8/16

GPU powyżej 1080, czy RTX2060 do full HD nie wiem czy ma sens na monitorze 60Hz

 

Ale już do 144Hz pewnie tak ale mnie jakoś nie przekonuje dopłata do monitora powyżej 60Hz wyłącznie pod kilka gier rocznie.

Zazwyczaj to oglądam filmy, internet bez konwertowania itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zakup platformy AMD z Ryzen 5 2600 przyniesie duże korzyści ? w fps do obecnego i7 2600K@4,7 RAM 2x8@2133

GPU to GTX1660

wg poniższych wykresów nie przynosi praktycznie żadnego wzrostu fps do podkręconego i7 2600K

 

Intel i7-2600K in 2018

 

edit:

 

dodam, że monitor to Full HD 60Hz i lubię stabilne 60fps

 

zdecydowanie nie warto, ten ryzen jest cienki, lepszym wyborem by był i5 9600k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 9600k...to prawda będzie lepszy ale też nie chcę inwestować w starą podstawkę.

 

Obecnie Ryzen 2600 jest po prostu najbardziej opłacalny bo za ok 1200-1300 mamy cpu, mobo i ram 2x8

 

 

edit:

 

Z drugiej strony już chyba lepiej zakupić ryzena 3600 tylko te problemy ze starszymi chipsetami :E:o

Edytowane przez Diablak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że lepiej jak ci od raz potrzeba pod powiedzmy jakiś monitor 144hz jeśli nie masz takiego to kupujesz nowego platfusa z 2600 za 500 ziko + ramem na np. e-die. Ustawiasz tyle na ile cpu pozwoli np. 4.1 GHz do tego wykręcasz ram 3400-3600 MHz i już masz masakrycznie dobry zestaw jak za kasę. Pamiętajcie, że w między czasie, że mamy teraz tani i szybki ram a z nim ryzen dostaje nie małego kopa.

Potem czekasz aż się ustabilizują ceny zena2 a i z czasem pewnie jakość tego co siedzi w środku i przestawiasz bagietę na 8/16 i masz rakietę :E No a intel w tym segmencie zwyczajnie nie istnieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzena 2600 używanego kupisz bez problemu za 450 zł, mocne rzadkie okazje to 400 zł, płyta główna 350 zł, nowa Msi b450 A-PRO to bez problemu 400 zł, ram idzie w górę, ale za 300 zł idzie kupić używane 16GB 3000 MHz, lub nowe za 360 zł. Ja na parę dni przed wzrostami zamówiłem viper 4 3733 cL17 za 409 zł, ale muszę czekać na dostawy, bo xkom leci w kulki.

 

Ja przechodzę z i5 4690K, mimo ze wydajność jednowątkowa będzie zbliżona, ale dodanie szybkiego ramu, podkręcenie i 12 wątków zrobi swoje.

Na twoim miejscu sprzedałbym tego zabytkowego i7 póki działa zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nadal cisnę 2700k@5GHz, kupiony zaraz po premierze (tyle lat shocked.gif). Teraz sparowany jest z RTXem 2070 i ogólnie daje rade do 60FPS, ale są gry gdzie już się dławi i nie zapewnia stabilnego 60 FPS - np. Final Fantasy XV.

 

Skończę remont to będę robił upgrade PC na nowego Ryzenka, ale kurcze szkoda będzie mi sprzedać procesor, który służył tyle lat :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo nie warto się przesiadać na r5 2600 do gier. Rozumiem gdybyś miał i5 2500k z wolnymi ramami 1600 lub 1333mhz, ale Ty masz i7 sandy mocno wykręconą, a to daje ci wyniki bardzo zbliżone do i7 6700 bez k. Poczekaj na ustabilizowanie się sytuacji z ryzenem 3600/3700x i wtedy rozważ jedną z tych dwóch opcji. Już pomijam fakt, że wąskim gardłem w twoim pececie jest w głównej mierze karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nadal cisnę 2700k@5GHz, kupiony zaraz po premierze (tyle lat shocked.gif). Teraz sparowany jest z RTXem 2070 i ogólnie daje rade do 60FPS, ale są gry gdzie już się dławi i nie zapewnia stabilnego 60 FPS - np. Final Fantasy XV.

To nie jest wina setupu tylko słabej optymalizacji samej gry. Zresztą nie tylko FFXV ma podobne przypadłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600k vs jakikolwiek Ryzen 5 to dwa rozne swiaty jesli chodzi o gaming. Niewazne czy masz 2080Ti czy RX570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu zmieniać, mam podobny set i oglądałem wiele testów, prędzej jak byś chciał zmieniać to na r5 3600, wtedy będzie różnica choć przy tej karcie to 2600k nadal daje radę ;)

 

Tutaj test vs i7 8700k z kartą o podobnej wydajności do Twojej tylko gostek zapomniał podkręcić pamięci przy sandy i idą na 1333mhz :)

 

 

Jeśli masz 60hz to tym bardziej zmiana nie ma sensu.

 

2600k vs jakikolwiek Ryzen 5 to dwa rozne swiaty jesli chodzi o gaming. Niewazne czy masz 2080Ti czy RX570.

 

Bardzo ciekawe stwierdzenie, myślę że wyniki przy rx 570 się zrównają już przy i3 9100f i nieważne jaki mocniejszy proc tam włożysz to nie da ci przyrostu fps bo karta na więcej nie pozwoli (fhd ultra)

 

A jak kogoś stać na 2080ti, to stać go na r5 3600/i7 8700k/i9 9900k i podobne i z tymi prockami powinien ją parować.

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zakup platformy AMD z Ryzen 5 2600 przyniesie duże korzyści ? w fps do obecnego i7 2600K@4,7 RAM 2x8@2133

GPU to GTX1660

wg poniższych wykresów nie przynosi praktycznie żadnego wzrostu fps do podkręconego i7 2600K

 

Intel i7-2600K in 2018

 

edit:

 

dodam, że monitor to Full HD 60Hz i lubię stabilne 60fps

 

Jak widzisz na wykresie od Jezusa to szału nie będzie. Moim zdaniem na ryzena 2600 nie warto się przesiadać. Jak coś to ryzen 3600 jest znacznie fajniejszy i lepiej trzyma minimalny fps.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie po o/c Ryzena (a i tak u mnie słabo, bo tylko 4,05Ghz) + szybkie ramy = lepiej niż 4770K z OC do 4,3Ghz i ramy 2400mhz cl10.

 

+ gwarancja + możliwość modernizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po o/c Ryzena (a i tak u mnie słabo, bo tylko 4,05Ghz) + szybkie ramy = lepiej niż 4770K z OC do 4,3Ghz i ramy 2400mhz cl10.

 

+ gwarancja + możliwość modernizacji

 

U mnie by to się nie sprawdziło bo jak kręcę 4790k bez problemu do 4.7Ghz ~1.24V i 4.8Ghz ~1.28V. Większość gierek i tak nie wykorzystuje więcej niż 8 wątków, a dużo gram w gry gdzie liczy się mocny rdzeń i ryzen 2600@OC wypada tutaj często gorzej vs 4790k@OC lub co najwyżej porównywalnie. Więc taka zamiana to dla mnie bezsens. Dopiero ryzen 3600+ dałby mi jakiegoś widocznego kopa, ale na razie zrezygnowałem z upgrade ze względu na masę baboli. Zobaczy się za kilka miesięcy po beta testach. A wydajności do 60hz nie brakuje mi na 4790k.

 

Zobacz wyniki rdzenia w cinebench na moim 4790k

 

 

 

zIv8WJC.png

eDJorZg.png

 

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Cinebench to tylko bench, no i jeden rdzeń, na multi 4790K przegrywa nawet mocno wykręcony. Tym bardziej, że może sie trafić sztuka Ryzena co na 4,2Ghz pójdzie to spokojnie będzie ogarniać.

 

Dla przykładu Far Cry Primal, gra zoptymalizowana pod Intela - 74 fps minimalnego miałem na 4770K, a na Ryzenie 4,05Ghz mam 77 (74 mam przy 3,9Ghz). Przy 4,2 Pewnie 79-80 by było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Far Cry 4 ma znacznie większe wymagania od Primala od strony CPU.

 

Ale tak z ciekawości wrzuć screena z wynikami bencha z primala porównam sobie z moim 4790k. Nawet może być w 720p gdyby gtx 1070 miałby być ograniczeniem dla cpu.

 

Np. W FC 5 ryzen 2600@4.2Ghz to poziom 4790k stock

 

intel-i7-2600k-2018-bench_fc5_1080p.png

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bez sensu wrzucać wyniki jak masz RTXa a nie taką samą grafikę jak ja.

 

Z pamięci

 

min fps 77

średni 98

max 115

 

grafika bez o/c, full hd + ultra

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest bez sensu dlatego puszczasz bencha w 720p, aby test leciał przez cały czas na CPU, a gpu nigdy nie osiągnęło nawet 95% obciążenia i masz wyniki na CPU bez ograniczania kartą graficzną.

Gdyby jakimś cudem gtx 1070 w 720p dobijał do 99% obciążenia w co wątpię, no ale jakby nawet to zawsze można zrobić test w high.

 

U mnie tak to wygląda 720p preset ultra + textury HD ON 4790k@OC daje minimalny na poziomie 90fps

2MavvhS.png

 

Jak możesz zrób test w 720p, bo w 1080p to na pewno w niektórych miejscach gtx 1070 będzie na full leciał.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w 720p

 

72/106/127

 

Aż tak wielką różnicę robiłby sam 4790K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie starsze gierki zwykle lepiej działają na intelu, szczególnie mocno kręconym. Ryzenom trochę brakuje tych Mhz. No, ale mój procek też jest konkretnie wykręcony. W stopce mam 4.6Ghz 1.2v, ale normalnie do gier bez problemu go puszczam nawet na 4.8Ghz i dodatkowo uncore/cpu cache też podkręcone.

 

Na stock bez OC fps jest u mnie zauważalnie niższy wtedy minimalny to poziom 77-79fps,

 

Do tego w tej grze mocno liczy się silny pojedynczy rdzeń, podczas testu jeden rdzeń cały czas leci na 99-100%, drugi 50-70%, a reszta wątków się nudzi i lata 10-30%.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...