Skocz do zawartości
ksiadz3d

Router do 200zł lub mniej, do domu, bez zbędnych funkcji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad wyborem routera, do domu jednorodzinnego,dwu piętrowego. Router będzie stał na górze w pokoju podłączony do pc, przydała by się dobrą siła sygnału jak i jakość, nic innego nie wymagam, czyli portów USB itp. bardziej bym się skupił na dual band, kontrola ruchu sieci, internet jaki będzie podłączony kablem ethernet,to radiowka dostawcy lokalnego u mnie w mieście która pisze o sobie że " sieć obsługiwana jest przez profesjonalne łącza światłowodowe", prędkość neta 25 Mbps. Rozgadałem się za tp link i Asus, w przedziale 50-200, więc nie musi być coś co kosztuje blisko 200 zł jeśli nie wykorzystam jego możliwości ( złącz its) , a zależy mi tylko na tym by byl zasięg w całym domu gora-dol. Proszę Was o pomoc w doborze sprzętu tak by kupić coś porządnego raz a dobrze a przy tym nie na wyrost

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Sam stanąłem przed podobnym problemem. Potrzebuję w miarę przyzwoitego routera, a w szczególności takiego, który będzie działać stabilnie bez konieczności restartowania go co jakiś czas.

 

Przeglądając "internety", głównym faworytem stał się ASUS RT-AC57U (https://www.komputronik.pl/product/591577/asus-rt-ac57u.html) za dokładnie 199zł.

 

Czy jest ktoś w stanie coś napisać na jego temat? Czy to dobry wybór, czy może w cenie do 200zł znajdzie się coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co rozumiesz przez jakość. Jeśli masz na myśli stabilność to ja nie mam najlepszych doświadczeń z tp-linkiem.

Żadne z urządzeń do 200zł. nie spełni warunku "Proszę Was o pomoc w doborze sprzętu tak by kupić coś porządnego raz a dobrze"

 

Z tańszych rozwiązań warte uwagi są fritzbox i mikrotik ale nowych z wubodwanym AP Wifi nie znajdziesz w tym budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupię tego Asusa za 199 zł i dam znać za 3 tygodnie czy jestem zadowolony. Jak wybuduję dom, to się szarpnę na tego za 1300zł, do mieszkania wydaje się to zbędny bajer. Poza tym, nic lepszego nie mogę znaleźć w cenie do 200zł. W domu u rodziców jest jakieś barachło za 50zł i daje rade :D

Edytowane przez Misiekki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet więcej czasu minęło niż 3 tygodnie lol :D

 

Ogólnie, działa od września 2019 cały czas - bez problemów. Jeśli chodzi o gry, pingi niskie i stabilne. Dość fajna aplikacja. Na temat zasięgu ciężko cokolwiek powiedzieć, bo nie ma za dużego obszaru do pokrycia, więc wszędzie jest full. Ogólnie jestem zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...