Forum PCLab.pl: Router do 200zł lub mniej, do domu, bez zbędnych funkcji - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Router do 200zł lub mniej, do domu, bez zbędnych funkcji Dobry router nie musi dużo kosztować?

#1 Użytkownik jest niedostępny   ksiadz3d 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 02 Sierpień 2019 - 12:37

Witam, zastanawiam się nad wyborem routera, do domu jednorodzinnego,dwu piętrowego. Router będzie stał na górze w pokoju podłączony do pc, przydała by się dobrą siła sygnału jak i jakość, nic innego nie wymagam, czyli portów USB itp. bardziej bym się skupił na dual band, kontrola ruchu sieci, internet jaki będzie podłączony kablem ethernet,to radiowka dostawcy lokalnego u mnie w mieście która pisze o sobie że " sieć obsługiwana jest przez profesjonalne łącza światłowodowe", prędkość neta 25 Mbps. Rozgadałem się za tp link i Asus, w przedziale 50-200, więc nie musi być coś co kosztuje blisko 200 zł jeśli nie wykorzystam jego możliwości ( złącz its) , a zależy mi tylko na tym by byl zasięg w całym domu gora-dol. Proszę Was o pomoc w doborze sprzętu tak by kupić coś porządnego raz a dobrze a przy tym nie na wyrost

Pozdrawiam

#2 Użytkownik jest niedostępny   Misiekki 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 18 Sierpień 2019 - 22:12

Hej,

Sam stanąłem przed podobnym problemem. Potrzebuję w miarę przyzwoitego routera, a w szczególności takiego, który będzie działać stabilnie bez konieczności restartowania go co jakiś czas.

Przeglądając "internety", głównym faworytem stał się ASUS RT-AC57U (https://www.komputro...s-rt-ac57u.html) za dokładnie 199zł.

Czy jest ktoś w stanie coś napisać na jego temat? Czy to dobry wybór, czy może w cenie do 200zł znajdzie się coś lepszego?

#3 Użytkownik jest niedostępny   1Łukasz1 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 18 Sierpień 2019 - 22:39

Nie wiem co rozumiesz przez jakość. Jeśli masz na myśli stabilność to ja nie mam najlepszych doświadczeń z tp-linkiem.
Żadne z urządzeń do 200zł. nie spełni warunku "Proszę Was o pomoc w doborze sprzętu tak by kupić coś porządnego raz a dobrze"

Z tańszych rozwiązań warte uwagi są fritzbox i mikrotik ale nowych z wubodwanym AP Wifi nie znajdziesz w tym budżecie.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Misiekki 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 19 Sierpień 2019 - 19:29

Kupię tego Asusa za 199 zł i dam znać za 3 tygodnie czy jestem zadowolony. Jak wybuduję dom, to się szarpnę na tego za 1300zł, do mieszkania wydaje się to zbędny bajer. Poza tym, nic lepszego nie mogę znaleźć w cenie do 200zł. W domu u rodziców jest jakieś barachło za 50zł i daje rade :D

Ten post był edytowany przez Misiekki dnia: 19 Sierpień 2019 - 21:50

Strona 1 z 1