Skocz do zawartości
matex1k3

Pomoc w prawidłowym podkręceniu i5 3570k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

 

Prosiłbym o pomoc w prawidłowym podkręceniu i5 3570k na płycie ASUS P8P67 Deluxe. Aktualnie procesor chodzi na 4,5Ghz przy napięciu 1,3v trochę dużo, osiąga on wtedy temperatury pod 100% obciążenia od 70 do 79st.C.. Pod czapką nałożony Arctic MX-2, przed nałożeniem nie było mowy żeby ten CPU ruszył w ogóle stabilnie na 4,3Ghz. Czy oprócz zmiany mnożnika i napięcia coś trzeba ustawiać ?. Aaa.. moje chłodzenie to SPC Fera 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekłym metalem. Myślałem, że jest to oczywiste.

Temperatury, które masz i tak są b.dobre.

Edytowane przez kamilos69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekłym metalem. Myślałem, że jest to oczywiste.

Temperatury, które masz i tak są b.dobre.

 

Temperatury są z deka za wysokie, kolega ma 3570k z mx-4 pod czapą i 4.6 ghz na 1.25v temp nie przekraczają 67st na Fortis 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 Grizzly Kryonaut jako pasta a tu wstawiam moje ustawienia z z77 asrocka extreme 4 niestety procek z wiekiem na oc potrzebuje coraz więcej papu degradacja taka.. a trzymam go już 4 jak nie 5 lat na 4.5 ghz https://zapodaj.net/b6b4e2b045d64.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są z deka za wysokie, kolega ma 3570k z mx-4 pod czapą i 4.6 ghz na 1.25v temp nie przekraczają 67st na Fortis 3.

Kolega kolegi też ma inne temperatury. Wszystko jest zależne od sampla cpu.

Oskalpuj cpu ciekłym metalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 Grizzly Kryonaut jako pasta a tu wstawiam moje ustawienia z z77 asrocka extreme 4 niestety procek z wiekiem na oc potrzebuje coraz więcej papu degradacja taka.. a trzymam go już 4 jak nie 5 lat na 4.5 ghz https://zapodaj.net/b6b4e2b045d64.jpg.html

 

Rożnica między Grizzly a MX-2 to rząd 1st.C testowałem , szkoda wywalać więcej kasy na paste która jest porównywalna z MX-2 :). Dzięki za ustawienia.

Edytowane przez matex1k3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rożnica między Grizzly a MX-2 to rząd 1st.C testowałem , szkoda wywalać więcej kasy na paste która jest porównywalna z MX-2 :). Dzięki za ustawienia.

Nie ma za co na tych ustawieniach cisne od nowości jak go kupiłem :) choć nie dlugo zamierzam kupić coś innego chyba ryzena.. sam nie wiem :D apropo Pasty że nie warto... warto bo pasta musi się wygrzać i jej pełna wydajność jest po około tygodniu i wtedy są dopiero różnice w temp :) ja mam scythe yasya ale do tego procka to takie macho jest odpowiednie fera i to co mam ja słabe jakoś daje rady ale słabe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co na tych ustawieniach cisne od nowości jak go kupiłem :) choć nie dlugo zamierzam kupić coś innego chyba ryzena.. sam nie wiem :D apropo Pasty że nie warto... warto bo pasta musi się wygrzać i jej pełna wydajność jest po około tygodniu i wtedy są dopiero różnice w temp :) ja mam scythe yasya ale do tego procka to takie macho jest odpowiednie fera i to co mam ja słabe jakoś daje rady ale słabe

 

 

Ja jeszcze zostanę przy tym i5 3570k, niestety niżej jak 1,3v nie ma co go puszczać bo albo bsod albo wywala z gier i programów. Także stabilne 4,5Ghz mam na tym wspomnianym 1,3v. Chyba zmienię chłodzenie na Macho HR-02 albo założę wodę w cenie do 250zł. Taka platforma jeszcze mi na jakiś czas wystarczy, mam przy tym procku RTX 2060 i daje sobie radę bardzo dobrze, gram praktycznie we wszystko w 1080p na maksa.

 

Pełny konfig mojego PC:

 

MB: ASUS P8P67 Deluxe

CPU: i5 3570k @ 4,5ghz 1,3v

RAM: 4x 4gb 1600Mhz @ 1866Mhz Samsung

VGA: ASUS STRIX ROG OC RTX 2060 6gb

PSU: SPC Vero L2 500w

SSD OS: GoodRam CX300 128gb

HDD: 3x WD Blue 1TB

CASE: Zalman Z1 Neo

COOLING: SPC Fera 3 RGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3570k już nie wydala w wielu grach :) sam na nim kurczowo siedzę :) poszedł bym w AMD 2700x ale jakoś AMD do mnie nie przemawia.. jak już brać chłodzenie to tylko i wyłącznie Macho rev.B ! :) żadnych wodnych dziadostw bo to nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3570k już nie wydala w wielu grach :) sam na nim kurczowo siedzę :) poszedł bym w AMD 2700x ale jakoś AMD do mnie nie przemawia.. jak już brać chłodzenie to tylko i wyłącznie Macho rev.B ! :) żadnych wodnych dziadostw bo to nie ma sensu

 

Lepiej 3gen Ryzen ;) , Zamówiłem właśnie Rev.B , jak przyjdzie dam cynka jak z temperaturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to już mam tak zabytkowy zasilacz że i jego bym musiał wymienić... ocz mod xtream stary hebel już :D daj znac jak z tempami... jak ryzen to tylko 3700x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rożnica między Grizzly a MX-2 to rząd 1st.C testowałem , szkoda wywalać więcej kasy na paste która jest porównywalna z MX-2 :). Dzięki za ustawienia.

Chyba kpisz mx2 uważam za średnio udany.Ja tam na codzień uzywam grizzli kryonauta dobry choć drogi,a przedtem gc extreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...