Skocz do zawartości
r3jn

Wybór procesora

Rekomendowane odpowiedzi

stoje przed wyborem procka ... jestem fanem Intela i fanem podkręcania poprostu jest to dla mnie FUN ale głównie kompa mam do gier i tak się składa że myślę nad zmianą mojego poczciwego 3570k pierwsza myśl była o i7 9700k używkę idzie kupic za 1450zł na allegro.. nowego nie ma sensu lub 3600/3700X ryzena ale problemy z płytami tak mnie odniechęcają że masakra. są tu ludzie co przesiedli się z 8700k na ryzeny ? warto czy lepiej iść w intela 9700k kupić używkę albo czekać na nowe intele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach nadal przoduje intel, szczególnie po OC, warto też dołożyć do szybszych pamięci. Jak akceptujesz używki to możesz szukać okazji. Sam ostatnio kupiłem i7 8700k za 1000 zł i MSI tomahwak z370 za 350 zł. 9600 k spokojnie dostaniesz za 800. Kwestia ile chcesz wydac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy że mam około 6000-6500 kupowanie procka jest ryzyko ale widziałem że ludzie wstawiaja oferty na allegro z gwarancją tego procka do 2022 powiem tak wiem jak intel wygląda na tle dzisiejszych gier ale zastanawia mnie info o konsolach które będą miały wielowątkowość a z tego co wiem mają miec 8/16 a co za tym idzie zaczną wychodzić gry wspierące wielowątkowość i rdzeniowość i może przyjść szybki koniec 9700k..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC tu trochę inaczej to działa niż konsole.

No i raczej ps5 dostanie 8 gołych rdzeni.

 

Tu masz bardzo ciekawą wypowiedź dawidoxx, który przesiadł się z 8700k na ryzena 3900x jeśli chodzi o gry to dużo gra w różne tytuły.

 

1.5 tyg po premierze już go sprzedałem.. Wszystko działało spoko zero problemów, ale wydajność w grach jak dla mnie nie była dobra..

 

Wcześniej miałem 8700k który w takim bf5 jak i innych grach radził sobie lepiej.. Nie wiem może miałem za wysokie oczekiwania w końcu przesiadalem się właśnie z 8700k na ryza, ale jak zobaczyłem że mój biurowy i7 7700 działa lepiej w paru tytułach to dałem sobie spokój.. Do tego trafiłem fajna promocje na i9 9900k i los amd był już przesądzony :E

 

3900x to dobry procesor z tym że nie jest skierowany do graczy.. Ktoś może napisać że co ja pieprze - nowe ryzeny to przyszłościowe procki i za rok lub dwa rozwiną skrzydła i będą laly takiego i9 9000k - ok z tym że ja nigdy nie kupuje elektroniki z myślą o dalekiej przyszłości.. AMD ma teraz swoje 5 minut i dobrze tylko trzeba pamiętać że Intel nie śpi...

 

Zostawilem sobie jeszcze płytę pod amd w razie jakby 3950x okazał się mega killerem, więc kto wie może we wrześniu przejdę na inną stronę mocy :P

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy że mam około 6000-6500 kupowanie procka jest ryzyko ale widziałem że ludzie wstawiaja oferty na allegro z gwarancją tego procka do 2022 powiem tak wiem jak intel wygląda na tle dzisiejszych gier ale zastanawia mnie info o konsolach które będą miały wielowątkowość a z tego co wiem mają miec 8/16 a co za tym idzie zaczną wychodzić gry wspierące wielowątkowość i rdzeniowość i może przyjść szybki koniec 9700k..

Zdecydowana większość procesorów 8 i 9 generacji są na gwarancji, bo to świeże procki.

Akurat jeśli chodzi o podzespoły to właśnie procesory są najmniej awaryjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stoje przed wyborem procka ... jestem fanem Intela i fanem podkręcania poprostu jest to dla mnie FUN ale głównie kompa mam do gier i tak się składa że myślę nad zmianą mojego poczciwego 3570k pierwsza myśl była o i7 9700k używkę idzie kupic za 1450zł na allegro.. nowego nie ma sensu lub 3600/3700X ryzena ale problemy z płytami tak mnie odniechęcają że masakra. są tu ludzie co przesiedli się z 8700k na ryzeny ? warto czy lepiej iść w intela 9700k kupić używkę albo czekać na nowe intele

pod ryzeny bezpieczną płytą jest x570 aorus elite, bardzo mocna 12fazowa sekcja zasilania dla cpu, wentylator na dole, którego nie zakrywa gpu, można iść w tańsze płyty na b450 lub x470, które mają 32mb pamięci na bios jak asus prime x470 czy b450 od MSI z serii MAX, które mają zwiększoną pamięć do 32MB właśnie. Mam intela i odkąd są co chwila, poprawki dotyczące bezpieczeńśtwa to mam dość. Obecnie posiadam intela 4c/8t haswell, generacje nowszego od twojego z HT, komputer chodzi jak gowno po aktualizacjach win10. Jak miałbym wymienić to jedynie na ryzena lub intela generacji 10, ale te będą w przyszłym roku najwcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam wasze odpowiedzi a od miesiąca śledze losy ryzena i cene 9700k ... jeśli faktycznie mają wyjść w przyszłym roku nowe intele na desktopa to poczekam bo intel to jednak intel i można go kręcić.. ale taki i7 8/16 by był idealny więc odkładam tą kase i czekam spokojnie na 10th

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam wasze odpowiedzi a od miesiąca śledze losy ryzena i cene 9700k ... jeśli faktycznie mają wyjść w przyszłym roku nowe intele na desktopa to poczekam bo intel to jednak intel i można go kręcić.. ale taki i7 8/16 by był idealny więc odkładam tą kase i czekam spokojnie na 10th

 

Mozesz jeszcze dlugo czekac... Nie lepiej kupic i9 9900k? Kupujesz teraz i masz z glowy kwestie procesora na kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce 9900k to procesor do czegoś wiecej niż gry a w grach jest tak samo wydajny jak 9700k.. zastanawiam się czy jest sens przesiadać się z 3570k i pakować się teraz w 9700k czy wgl ma to sens... znalazłem używke 9700k z 1450 i do tego myślałem o płycie MSI z390 Tomahawk lub asrock z390 extreme 4 nie wiem która lepsza ale jak już ma być intel z K to ma być podkręcony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce 9900k to procesor do czegoś wiecej niż gry a w grach jest tak samo wydajny jak 9700k..

 

To tak samo jakbys napisal, ze nie chcesz RTX2080 bo jest do czegos wiecej niz gry i dlatego wezmiesz RTX2060. Bez sensu.

Owszem - i7 9700k jest tak samo wydajny jak i9 9900k. DZISIAJ Jutro juz nie bedzie. Kupujesz procesor na dzisiaj, czy na pare lat?

Polsuchaj sobie prosze co gosciu ma do powiedzenia w tym filmie:

 

Nawet nie mysl o i7 9700k. Bierz i9, krec go na 5+ GHz i ciesz sie wydajnoscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary skąd tyle kasy na procesor.. chce procesor na kilka lat ale powiem ci że i5 3570k mam już 6 lat i nadal daje rady ale widać że już jest degradacja po oc ty masz 3700X i widzę na płycie x470 co się wypowiesz na temat swojego sprzetu warto było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary skąd tyle kasy na procesor.. chce procesor na kilka lat ale powiem ci że i5 3570k mam już 6 lat i nadal daje rady ale widać że już jest degradacja po oc ty masz 3700X i widzę na płycie x470 co się wypowiesz na temat swojego sprzetu warto było ?

 

Pisales o i7 9700k a on od i9 specjalnie duzo tanszy to nie jest... okolo 500PLN. Niby wydaje sie to niemalo ale z perspektywy 3 czy 5 lat juz niekoniecznie.

Pisales tez za masz 6k na kompa i jezeli masz tyle do wydania to ZDECYDOWANIE warto wydac te 500zl wiecej na i9.

 

Intel 9th gen vs AMD Ryzen 2nd gen to zupelnie oddzielna kwestia, o ktorej jest cala masa watkow na tym forum. Ryzeny sa tak samo szybkie (przekrojowo) ale nie kreca sie prawie w ogole (sa juz fabrycznie podkrecone) w przeciwienstwie do Intela. Ty pisales, ze jestes fanem Intela + chcesz podkrecac, wiec zostalbym przy i9. To swietny procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem fanem intela bo amd zawsze było z tyłu... i intel daje możliwość oc ale 9900k tego oc już nie ma prawie wgl tylko wyregulowanie wszystkich rdzeni na 5ghz i tyle wiem że to dobry procesor i7 9700k używke można mieć za 1400zł.. ewentualnie opcja dwa kupić jakąs płytę pod 3700x np msi tomahawk max lub coś innego bo z tymi maxami 520zł troche przesadzili janusze biznesu.. a komputer ma być do gier i tylko do gier ciągle mi chodzi po głowie opcja poczekania na 10th intela może to być początek nowego roku nawet jeśli będzie na 14nm to taki i7 z 8/16 bedzie idealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz poczekac to jasne, mozesz czekac. Ja jestem zdania, ze jesli potrzebuje sie kompa to sie go po prostu kupuje, bo inaczej mozna czekac w nieskonczonosc gdyz zawsze za rogiem bedzie jakis nowy procesor, nowa karta graficzna itp. Poza tym wszystko jest zalezne od ceny. Rownie dobrze na Black Friday beda swietne promocje jak w zeszlym roku wiec i tak bedzie sie oplacalo kupic aktualne procki mimo, ze bedzie wiadomo iz niedlugo wyjda nowe? Who knows.

 

Jesli potrzebujesz nowy komputer teraz - kupuj teraz. Jesli nie coz... swiat sie pewnie nie zawali poczekac mozesz zawsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włąsnie Black friday :) też dobra opcja poczekać może będzie jakas super okazja nie potrzebuje na już :) wszystkie gry nowe chodza nie które na średnich nie które lepiej jedyne co nie wykorzystuje mojego monitora co ma 144hz a zawsze w sumie zmieniałem kompa na nowego GTA zawsze tak robiłem ;)

Edytowane przez r3jn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem fanem intela bo amd zawsze było z tyłu... i intel daje możliwość oc ale 9900k tego oc już nie ma prawie wgl tylko wyregulowanie wszystkich rdzeni na 5ghz i tyle wiem że to dobry procesor i7 9700k używke można mieć za 1400zł.. ewentualnie opcja dwa kupić jakąs płytę pod 3700x np msi tomahawk max lub coś innego bo z tymi maxami 520zł troche przesadzili janusze biznesu.. a komputer ma być do gier i tylko do gier ciągle mi chodzi po głowie opcja poczekania na 10th intela może to być początek nowego roku nawet jeśli będzie na 14nm to taki i7 z 8/16 bedzie idealny

Błąd! AMD nie zawsze było z tyłu, weź pod uwagę czasy athlona, pierwszych 64bitowych procesorów czy wielordzeniowych. Obecnie taki ryzen 3600 ma na tyle niski pobór energii, że wystarczy do niego niemal każda płyta, wydajność procesora w grach jest bliska top, różnica taka, że soro $ zostaje na karte graficzną, która gra pierwsze skrzypce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie taki ryzen 3600 ma na tyle niski pobór energii, że wystarczy do niego niemal każda płyta, wydajność procesora w grach jest bliska top, różnica taka, że soro $ zostaje na karte graficzną, która gra pierwsze skrzypce.

 

Te b450 zdaje się powodują same problemy, większość widać ma problemy. Porządna płyta x570 kosztuje 900zł +. Przy takiej płycie głupio nie brać 3700X i cena skacze do poziomu zbliżonego do intela. Niestety ale AMD wtopiło z dopracowaniem platformy i brakiem B550 na start.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te b450 zdaje się powodują same problemy, większość widać ma problemy. Porządna płyta x570 kosztuje 900zł +. Przy takiej płycie głupio nie brać 3700X i cena skacze do poziomu zbliżonego do intela. Niestety ale AMD wtopiło z dopracowaniem platformy i brakiem B550 na start.

a jakie to są obecnie problemy z b450 i ryzenem 3600? przeleciałem forum i obecnie nie znalazłem skarg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysokie temp wysokie napięcia czasami wywala bsod :) mówię o płytach z biosem lite i innych firm a jak już brać ryzena to chyba 3700x a nie 3600..a płyty od msi max są porostu nie opłacalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...