Skocz do zawartości
destrooy10

Małe FPS w grach przez router ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie. Mój znajomy zna się na informatyce i powiedział mi że mam takie mulenie w cs go przez mój router i słaby internet. Otóż mam takie problemy nie tylko w tej grze a są one takie że jak tylko pojawi się więcej graczy na serwerze niż 2 lub 3 to lagi raz występują a raz nie. Wystarczy że wejde w jakieś określone miejsce na mapie i tam mi ścina albo w momencie oddawania strzałów do przeciwnika. Tak to gra działa płynnie lecz w tych sytuacjach opisanych we wcześniejszym zdaniu gra działa jakby te tnięcia były takie lekko szarpane i co dziwne to gra działa płynnie tylko w tych przypadkach występuje taki problem mulenia gry jakby chciała gra działać płynnie ale coś ją blokuje.

 

Dobra przechodząc do kwestii routera i internetu to mój internet to internet mobilny od Plusa, a router podam niżej

 

Oto mój router :

 

http://www.plus.pl/telefon?deviceTypeCode=MODEM&deviceStockCode=huawei-e5573-lte&processSegmentationCode=noact&marketTypeCode=IND&inStock=false&ds_rl=1247921&gclid=CjwKCAjw4ZTqBRBZEiwAHHxpftekzgBNaI2GzFptgJzRtDYz1VFt9O45yPCvGpz39PA2mTSItquKdBoC388QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Bardzo prosze o potwierdzenie czy mój znajomy znający się dość na informatyce ma racje że to od gubienia pakietów w routerze przekłada się na klatki na sekunde (net graph w cs go) i to że internet mobilny nie nadaje sie do grania.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Edytowane przez destrooy10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten znajomy to chyba jakiś ekspert z podkarpackiej informatyki :]

Router nie ma wpływu na wydajność aplikacji uruchomionych na komputerze. Może co najwyżej powodować lagi rozumiane w sposób tradycyjny, czyli ty do gościa strzelasz, a okazuje się, że on wtedy był już gdzieś indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten znajomy to chyba jakiś ekspert z podkarpackiej informatyki :]

Router nie ma wpływu na wydajność aplikacji uruchomionych na komputerze. Może co najwyżej powodować lagi rozumiane w sposób tradycyjny, czyli ty do gościa strzelasz, a okazuje się, że on wtedy był już gdzieś indziej.

Taa a może spec z tzw."Warszawki" :Up_to_s:

 

Co do problemu to szukaj go w sprzęcie

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz vsync

napisz resztę konfigu

dowiedz się, jakie adresy IP mają serwery gry i zrób

ping ADRES_IP -t -l 1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ja powiem tak wystarczy jak gram w rocket league sprawdzić w tabeli i jest znaczek z trzema kreskami sugerujacy jakość połączenia i jest on zielony ale w momencie gdy spada na czerwony z wykrzyknikiem są lagi takie jak opisane wyżej i ping potrafi skoczyc do 300-400. Dalej mam szukać przyczyny w sprzęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale w momencie gdy spada na czerwony z wykrzyknikiem są lagi takie jak opisane wyżej i ping potrafi skoczyc do 300-400. Dalej mam szukać przyczyny w sprzęcie?

Po pierwsze sprawdzić na speedtest.net i pokaż jakie masz parametry łącza.

Po drugie czy w tym momencie ktoś inny nie uruchamia np youtuba? Czy z tego routera korzystasz sam czy jeszcze ktoś inny (lub jakieś inne urządenie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedle tytułu , fps nie mają nic wspólnego z routerem . Prawdopodobnie Twój net jest słaby do takich rozgrywek . Ewentualnie podaj jaką konfigurację pc masz, cs go od 3-4 lat to nie gierka gdzie na i5 6600 i gtx1070 wykręcisz 300 stałych fps, będziesz miał dropy do 160 nawet i ten stuttering może Cię mylić , że to problem pingu . Ja mam radiówkę czyli wedle większości badziew , a problemu z netem nie mam żadnego, mimo że cały czas jest podłączony na dole laptop na wifi , i z 2 telefony , a fps mam tyle na ile sprzęt pozwala. https://www.speedtest.net/result/8472740144

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to w konsoli cs kiedy podłączyłem się do serwera Ping mi skakal 30 ms 240 ms 410 ms i to pewnie od tego te zmulenia

Właśnie takie lagi jak na 10 fps a w Rocket league też tak mam a jeżeli ping bardzo skoczy i jakość połączenia na czerwono to wtedy mam takie same lagi jak w cs a w rocket league gdy ping spadnie do normy to jest 100% płynna gra zresztą tak samo jest w cs

Edytowane przez destrooy10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdzić na speedtest.net i pokaż jakie masz parametry łącza.

Po drugie czy w tym momencie ktoś inny nie uruchamia np youtuba? Czy z tego routera korzystasz sam czy jeszcze ktoś inny (lub jakieś inne urządenie)?

 

 

Nie, korzystam sam i YouTube nie jest wtedy wlaczane ani nic przeczytaj to wyżej :)

Edytowane przez destrooy10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdzić na speedtest.net i pokaż jakie masz parametry łącza.

Nie, korzystam sam i YouTube nie jest wtedy wlaczane ani nic przeczytaj to wyżej :)

To pokaż jeszcze parametry łącza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten znajomy to chyba jakiś ekspert z podkarpackiej informatyki :]

Router nie ma wpływu na wydajność aplikacji uruchomionych na komputerze. Może co najwyżej powodować lagi rozumiane w sposób tradycyjny, czyli ty do gościa strzelasz, a okazuje się, że on wtedy był już gdzieś indziej.

po co ten hejt ja sie pytam- znajomy dobrze koledze powiedzial ale kolega sie nie zna i opacznie zrozumial :Up_to_s:

lagi ma przez kiepski net i wysoki ping -ewidentnie i mozna zadac pytanie czy to jest problem tylko lacza czy rowniez routera-kabli- wtyczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pokaż jeszcze parametry łącza...

 

Chętnie kolego a co dokładnie chcesz wiedzieć ? I co mam zrobić żeby mi się ukazały te parametry

 

po co ten hejt ja sie pytam- znajomy dobrze koledze powiedzial ale kolega sie nie zna i opacznie zrozumial :Up_to_s:

lagi ma przez kiepski net i wysoki ping -ewidentnie i mozna zadac pytanie czy to jest problem tylko lacza czy rowniez routera-kabli- wtyczek

 

No bo to są takie lagi że raz są raz nie ma ale najgorzej jest w większych akcjach gdzie jest 2 na 2 z bliska sie strzela :) A tak poza tym jest ok w csie

 

łącze jest kiepskie bo wiadomo internet mobilny jest słaby do grania online a mój przenośny router to chyba też jest śmietnik

 

prystek@ czy przeczytałeś wyżej że gra mi działa jakby na 10 fps to mogą być objawy badziewnego łącza i routera ?

 

testowałem programem HWMonitor podczas gry w cs go to użycie procka mam 54% a karty 25 % temperatury też są w porządku

Edytowane przez destrooy10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie kolego a co dokładnie chcesz wiedzieć ? I co mam zrobić żeby mi się ukazały te parametry

 

Po pierwsze sprawdzić na speedtest.net i pokaż jakie masz parametry łącza.

 

Pewnie masz kiepskie prędkości i duże opóźnienia spowodowane słabym zasięgiem internetu mobilnego czy zapchanym nadajnikiem BTS. A jak dalej używasz tego modemu tzn że jest on sprawny, inaczej byś już go dawno wyrzucił do elektro śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz kiepskie prędkości i duże opóźnienia spowodowane słabym zasięgiem internetu mobilnego czy zapchanym nadajnikiem BTS. A jak dalej używasz tego modemu tzn że jest on sprawny, inaczej byś już go dawno wyrzucił do elektro śmieci.

 

https://ibb.co/GxSFqVx

Edytowane przez destrooy10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie kolego a co dokładnie chcesz wiedzieć ? I co mam zrobić żeby mi się ukazały te parametry

 

 

 

No bo to są takie lagi że raz są raz nie ma ale najgorzej jest w większych akcjach gdzie jest 2 na 2 z bliska sie strzela :) A tak poza tym jest ok w csie

 

łącze jest kiepskie bo wiadomo internet mobilny jest słaby do grania online a mój przenośny router to chyba też jest śmietnik

 

prystek@ czy przeczytałeś wyżej że gra mi działa jakby na 10 fps to mogą być objawy badziewnego łącza i routera ?

 

testowałem programem HWMonitor podczas gry w cs go to użycie procka mam 54% a karty 25 % temperatury też są w porządku

 

Internet mobilny dla mnie temat do zamknięcia człowieku szukaj normalnego internetu!

Edytowane przez zlotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet mobilny dla mnie temat do zamknięcia człowieku szukaj normalnego internetu!

 

Czyli mam rozumieć że te niby małe fps też przez neta są bo może być problem z łączem routerem kablem np.?

 

Użycie moich podzespołów nie jest duże a temperatury w normie

 

Zresztą kiedyś grałem na trochę innym necie na mapie dust 2 który aktualnie wygląda tak samo i grałem na najwyższych ustawieniach bez większych problemów

Edytowane przez destrooy10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagraj w singla i zobacz jak się gra zachowuje. Co nie zmienia faktu że na mobilnym necie nigdy nie pograsz komfortowo online

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagraj w singla i zobacz jak się gra zachowuje. Co nie zmienia faktu że na mobilnym necie nigdy nie pograsz komfortowo online

 

Jest lepiej trochę ale i tak nie jest spoko bo choćby nawet to cs czy tak czy tak opiera się na połączeniu przez internet wystarczy brak internetu w menu i już jest lipa nie da się pograć tylko jest ,,łączenie z siecią CS:GO"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie macie pojęcia jak kiepskie WiFi z takiego routerka może mulić internet. Miałem super wypas Netgear R7000 i 5 z 6 urządzen mimo wszelkich ustawień ustawiało wifi z routerem 54Mbps w windowsie zarówno w 2.4Ghz jak i 5Ghz. Przy takim połączeniu z routerem internet ledwo osiągnie połowę z 54Mb/s i to przy samym routerze. Sam serwis Netgeara nie wiedział o co chodzi jak zadzwoniłem.

 

Jaką predkośc masz w Statusie połączenia WiFi z routerkiem, w windowsie.

Edytowane przez SiiTher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką predkośc masz w Statusie połączenia WiFi z routerkiem, w windowsie.

 

Jak to moge sprawdzić? I czy w twoim przypadku gry miały mało fps od takiego internetu / routera/ kabla? Bo użycie podzespołów okej temperatury też a fps do bani w większych akcjach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką predkośc masz w Statusie połączenia WiFi z routerkiem, w windowsie.

Jak to moge sprawdzić?

Uruchom okno Uruchamiania (<Win>+<R>), wpisz ncpa.cpl, wybierz właściwości tej karty sieciowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom okno Uruchamiania (<Win>+<R>), wpisz ncpa.cpl, wybierz właściwości tej karty sieciowej.

 

Które to ma być ? :D

post-610958-1565541724035_thumb.png

post-610958-1565541745289_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazek po lewej. N150 w standardzie N na 2,4GHz, czyli 150Mbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obrazek po lewej. N150 w standardzie N na 2,4GHz, czyli 150Mbps.

 

 

No i co z tego wynika wkoncu to te mulenie w grach od neta routera lub kabla?

W sprzęcie nie znajduje przyczyny bo użycie podzespołów jest normalne temperatury też

Edytowane przez destrooy10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego wynika wkoncu to te mulenie w grach od neta routera lub kabla?

Nie wiem, zapytaj SiiTher, bo to on prosił o tę informację.

Ja już napisałem we wpisie #13 co jest powodem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...