Skocz do zawartości
FuNnY

B450 Tomahawk MAX + Ryzen 3600, testy

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym max(maxymalny wycisk z klienta) też jest lajtowy bios?

 

Bios mam normalny, dokladnie taki, jaki kolega wyzej pokazal na screenie. Za plyte zaplacilem okolo 100£

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki duzy sklep w PL ma dostpeną płytę MAX od ręki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki duzy sklep w PL ma dostpeną płytę MAX od ręki?

 

Nie daj sępom zarobić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zadziwia, dlaczego cena Tomawawka podskoczyła przez niespełna 2 miesiące (kiedy kupowałem ją za 357 zł w ramach promocji) aż do 425 zł (najniższa cena jaką wskazuje ceneo w chili pisania tego postu). Nawet pomijając tę promocję, to ta karta chodziła normalnie za 400 zł lub nieco mniej. Czyli idzie w górę.

 

Te oferty w ceneo za 425pln są nie aktualne bo sklepy nie mają już tych płyt na magazynie. A te co mają stare Tomahawki to krzyczą sobie za nie ~500pln czyli tyle samo co za wersję MAX.

 

Dlaczego tak jest? Bo zaraz po wyjściu Ryzena 2 poszła fama po necie, że te tomahawk b350 są takie fajne i w ogóle wypas bo przyzwoita sekcja, fajne logo MSI do tego mało kosztują ~400pln :E i na pewno będą się świetnie nadawać pod Ryzena 2 itd.

Więc na prawdę masa ludu się rzuciła na te płyty i ceny zaczęły rosnąć, a z czasem wyszło jak wyszło :E.

 

Na dzień dzisiejszy to tak naprawdę chyba żadnej płyty nie można polecić na 100%, bo wszędzie są jakieś problemy nawet na X570 :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z moją b350 nadal czekam na jakiś inny bios niż beta wydana miesiąc temu.

Ktoś poza moją osobą chce posadzić Ryzena 3000 na chipsecie 300 czy wszyscy to '400'?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tych zarzutów kolegów wyżej to ja dodam jeszcze że wykorzystanie procka i taktowanie to calkowicie 2 różne rzeczy ;D

Weź to ustaw na stock i nam powiedz jakie napięcia są w idle i pod obciązeniem

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wniosek z tego prosty :lol2: :lol2: :lol2: to już lepiej iść w intela.. płyta taka biedna jak ten tomahawk 520zł za tyle to mamy z390 tomahawk i procek do tego stabilny np 9600k... a nie cudy nie widy AMD miałem kupować AMD ale to co się dzieję to masakra nie stabilne procki płyty cuda nie widy... TAK Konfig przyszłościowy... jak cholera :D kupisz dziś x570 a za rok będziesz sie wku... że znowu coś nie tak z przejściem na ryzena 4xxx to tak naprawde kupując dziś tego tomahawka max to i tak już w niego nie wejdzie 4xxx więc bez przyszłośći takie kupno..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy są bo weszła nowa architektura,

jakoś przy przejściu Zen->Zen+ nie było problemów,

trochę czasu upłynie i będzie działać.

U Intela nie ma problemów bo od dawna tłuka to samo, to co ma nie chodzić.

Na płytach MAX dlaczego mają nie pójść Ryzeny 4000?

Na chipsecie 300 pewnie je odpalimy nawet.

W przypadku Asusa już wszystko przyzwoicie działa.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK Konfig przyszłościowy... jak cholera :D kupisz dziś x570 a za rok będziesz sie wku... że znowu coś nie tak z przejściem na ryzena 4xxx

 

TAK Konfig przyszłościowy... jak cholera :D kupisz dziś z390 a za rok będziesz sie wku... że wcale nie wsadzisz nowego procka od Intela bo jeden pin wytną z podstawki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy są bo weszła nowa architektura,

jakoś przy przejściu Zen->Zen+ nie było problemów,

trochę czasu upłynie i będzie działać.

U Intela nie ma problemów bo od dawna tłuka to samo, to co ma nie chodzić.

 

To wszystko jest dalej Zen tylko ulepszony. AMD po prostu dało ciała z przedwczesną premierą i tyle. Dali by sobie dwa miesiące na dopracowanie procków i agesy, a partnerom czas na ogarnięcie biosów i byłby git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem takim optymistą, że liczę na działający ryzen 4000 na mojej b350 pro carbon,

myślicie realne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem takim optymistą, że liczę na działający ryzen 4000 na mojej b350 pro carbon,

myślicie realne?

Wtedy to już bios wykastrują nawet funkcji OC pewnie zeby sie zmiescil xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastawiam się na upgrade dopiero z Ryzenem 4000,

najwyżej kupie wtedy jakąś płytkę b650 na promocji.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak sam miałem kupować ryzena ale to zamieszanie mnie odniechęciło..plus te ceny za ich płyty...msi kolejne cweaniaki b450 za 500zł no ludzie.. a skąd wiesz że na b450 x470 ci pójdzie nowy ryzen :)? a skąd wiesz że będzie nowy ryzen wgl na ta podstawke a jak będzie to myślę że tylko na x570 b550 a pogłoski chodzą o nowej podstawce am5 w przyszłym roku ... więc w sumie taka przyszłość jak iść teraz w intela tylko że i7 podkręcisz i odlatuje amd daleko... nie powiem botu cena za procek wygrywa ale sami powiedzcie ta akcja z tymi płytami to porażka płacic taka kase za bycie beta testerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AM4 ma być do 2020.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 4 gena ma być na AM 4, piąta to już nie wiadomo. Nie wiem, ale mi tam już w miarę dobrze działa Ryzen 7 3700x na b450 A Pro. Nie ma tragedii, jedyny minus to dziwne temperatury i Ryzen Master troche wszystko źle odczytuje. Jedna, dwie aktualizację biosu i pewnie będzie już wszystko okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 lata to już będzie ddr5, na starcie kości będą drogie,

więc nie będzie mi się paliło do ucieczki z AM4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piąta to już nie wiadomo.

Piąta to ma być na nowy socket i zapewne już na DDR5,tak plotki chodzą ;)

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, to średnim sensem jest chociażby wymiana b450 na coś nowszego. Jakoś mi się to nie widzi, że wymieniam teraz mobo a za już w to mobo nic nowszego nie wejdzie niż 4 gena. Także te Maxy taki średni pomysł, bo coś czuję że za kilka miesięcy zwykłe b450 będą miały już normalniejsze biosy, a aż tak wielkiej różnicy nie widzę między maxami a zwykłymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak sam miałem kupować ryzena ale to zamieszanie mnie odniechęciło..plus te ceny za ich płyty.

Popatrz sobie na schemat blokowy Z390 vs X570, zwróć uwagę na prędkość połączenia mostka z CPU i na tle tych informacji popatrz w dodatku gdzie wyląduje szybki SSD PCI-E x4 3.0 M.2 na tych platformach.

 

Zmierzam do tego, że płyty na X570 są warte swojej ceny (przynajmniej te tańsze).

 

ps. podpowiedź (zakładając, że używamy karty korzystającej z wszystkich 16 linii PCI-E): na Z390 nasz SSD M.2 PCI-E x4 3.0 wyląduje w praktyce na mostku zapychając całą magistralę DMI 3.0 (na której biega też audio, sieć, SATA , USB ... po prostu wszystko), natomiast na X570 nie zajmie zupełnie ani trochę przepustowości magistrali (która w dodatku jest 2x szybsza niż u Intel'a), bo wyląduje na liniach z CPU.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, wczoraj doszla do mnie plyta MSI B450 Tomahawk MAX oraz procesor Ryzen 5 3600.

Plyta dziala bezproblemowo z procesorem i komputer sie wlacza za kazdym razem. Zaktualizowalem bios to najnowszego ze strony MSI.

Jak na razie zrobilem male OC procesora - 3.8Ghz na 1.325V oraz ramu (Hyper X Fury /3200/) na 3600Mhz przy 1.25V

Jedyny problem, ktory znalazlem to, ze inne diagnostyczne programy odczytuja stan procesora zawsze na max (tj. 3.8Ghz) pomimo tego, ze uzycie procesora jest okolo 1%.

Dlatego sugeruje sie odczytami z programu Ryzen Master i mam nadzieje, ze sa one prawidlowe.

 

Mam troche wolnego czasu i mam pytanie do Was - chcecie moze, zebym cos przetestowal?

Chetnie wrzuce jakies testy cpu / gpu.

 

Wrzucam specyfikacje PC:

Ryzen 5 3600 (3.6@3.8Ghz) + AIO Cooler Master MasterLiquid Lite 120 + Pasta Arctic MX4-2019

Hyper X Fury 2x8GB (3200@3600Mhz)

MSI B450 Tomahawk MAX

Radeon 5700

Adata XPG SX6000 Pro

Corsair TX550M 550W 80 PLUS Gold

 

Ponizej dolaczam troche screenow.

 

 

 

A temperatury Sekcji Zasilania i chipsetu możesz podać?

Nie chciało ci się czekać na nie referenty Rx'ów? Cichsze, chłodniejsze i nawet jedna wychodzi w 2tyg. sierpnia (asrock challenger chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A temperatury Sekcji Zasilania i chipsetu możesz podać?

Nie chciało ci się czekać na nie referenty Rx'ów? Cichsze, chłodniejsze i nawet jedna wychodzi w 2tyg. sierpnia (asrock challenger chyba)

 

Lap screena z hwmonitora, w tle odpalona przegladarka i gra - tylko nie wiem czy temperatury prawidlowe pokazuje. Temperatura procesora mniej wiecej zgadza sie z ta z programu Ryzen Master.

Co do rx 5700 to tak, nie chcialo mi sie czekac. Karta nie jest jakos przesadnie glosna, a w przyszlosci moge sobie sam zmienic chlodzenie jak zacznie mi przeszkadzac :E

 

 

Edytowane przez FuNnY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy z 3700x ta płyta da radę.. Swoją drogą lepiej kupić x470 ale kto się padła mi płyta i chyba będę musiał nowy konfig kupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...