Skocz do zawartości
DarasXX

Chłodzenie Northbridge na płycie głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam nadzieję że w dobrym dziale zamieszczam temat, mam dylemat, bo nigdy nie robiłem tego. Kupiłem jakiś czas temu komputer który sobie modernizowałem przez ostatni miesiąc pod swoje potrzeby i zauważyłem że mój egzemplarz płyty głównej w stosunku do tego który jest przedstawiony na stronie producenta, nie posiada chłodzenia northbridge, takiego układu jak przykładowe zdjęcie poniżej. Akurat tak się złożyło że radiator identycznego rozmiaru posiadam, a układ znajduje się blisko GPU i nie chciałbym aby doprowadzić go do przegrzewania od nagrzewającej się grafiki, poza tym jeśli fabrycznie taki radiator tam był to pomyślałem że go zamontuje. Układ natomiast ma dziurki na montaż radiatora o rozmiarze 32x32 (posiadam taki - na dwa kołki ze sprężynkami) i pytanie klucz: czy ten układ smarować pastą termoprzewodzącą, czy użyć termopada lub termotaśmy, słyszałem opinie w jednym serwisie że zwykła pasta termoprzewodząca biała może być użyta ale wolę zasięgnąć opinii osób które miały z tym styczność jakąś i mogą się wypowiedzieć czy zdarzyło im się zmieniać chłodzenie takich układów i co stosowali.

 

220px-I815EP.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta jest wydajniejsza. Pady stosuje się raczej w sytuacji, gdy chłodzimy tym samym blokiem/radiatorem kilka układów o różnej wysokości (np. GPU, pamięci i VRM w karcie graficznej - wtedy GPU smaruje się pastą, a do pozostałych układów dobiera odpowiedniej grubości thermal pada).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ty byś zastosował do tego układu? i głupie pytanie czy pasta nie spowoduje szkód żadnych w przypadku takiego chipu, bo nie ma on żadnej czapy metalowej jak cpu, ani rdzenia konstrukcji mikropocesora, czyli jest taki... węglowy czy jak to tam się zwie :P

Edytowane przez DarasXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego typu układu to wystarczy co masz pod ręką, nawet jakaś zwykła silikonówka.

 

Pasta nie spowoduje szkód...no chyba że to pasta na bazie srebra czy innego metalu, przewodząca prąd (ale nawet w tym przypadku w przypadku tego typu obudowy ryzyko jest minimalne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego typu układu to wystarczy co masz pod ręką, nawet jakaś zwykła silikonówka.

 

Pasta nie spowoduje szkód...no chyba że to pasta na bazie srebra czy innego metalu, przewodząca prąd (ale nawet w tym przypadku w przypadku tego typu obudowy ryzyko jest minimalne).

 

Akurat mam takie coś poniżej jak na zdjęciu, nada się?

 

large1463-1266879139.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...