Skocz do zawartości
Amunius

Problem z pewną stroną internetową

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni gdy włączam laptopa aitomatycznie włączaja mi się Opera (z tej przeglądarki najczęściej korzystam) i pewna niechciana strona internetowa. Ta strona wlącza sie sama razem z operą po uruchomieniu windowsa, ale gdy zamkne operę i wlącze ją znowu to ta strona się nie otwiera. Na początek myślałem, że to wirus więc szybko zrobiłem szybkie skanowanie windowsem defenderem, ale nic nie wykrył. Dzisiaj w nocy zrobię pełne skanowanie. Gdyby to było ważne to mam windows 10. Bardzo proszę o pomoc. Jestem nowy na tym forum więc pewnie napisałem to w złym temacie.

 

Tam w pierwszym zdaniu powinien byc napis automatycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antimalwarebytes spróbuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli spróbowac przeskanowac laptop programem antimalwarebytes i ADWcleaner?

I co oznacza zrobic logi w FRST i o czego sprawdzenie poprosić jesli nie zadziała?

Pewnie wam się wydaje się to oczywiste co oznaczają te pojecia ale ja nie jestem informatykiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskanuj najpierw komputer aplikacją Adwcleaner Adwcleaner -LINK, to nic trudnego. Program po przeskanowaniu wyczyści co znajdzie. O reszcie porozmawiamy jak to nie pomoże.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie jeszcze dzisiaj przeskanowac moje urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskanowałem laptop tym programem. Uruchomiłem ponownie windowsa i nic. Nadal ta złośliwa strona internetowa się pojawia po uruchomieniu systemu.

 

Nawet skanowałem i uruchakiałem ponownie laptopa 2 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierz program Farbar Recovery Scan Tool (FRST) Przeskanuj(klikając Scan) raport ze skanowania umieść wraz z prośbą o przejrzenie w wyżej wymienionym dziale, w nowym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dasz link do pobrania programu? Jutro bym przeskanował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dasz link do pobrania programu? Jutro bym przeskanował.

Dostałeś bana na google? Wszystko znajdziesz w sieci. Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro to gdzies znajde i pobiorę. Ten problem pojawił sie wczoraj lub przedwczoraj (nie pamietam do konca) i spojrzałem co pobierałem w tych dniach. Wszystko co pobrałem w ostatnich dniach usunąłem i odinstalowalem 1 aplikacje którą ostatnio pobierałem. Nadal to nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie używałem tych programów antyreklamowych i antywirusowych, ale może po prostu opera jest w autostarcie, z wpisanym w element docelowy adresem strony, itp - albo np w autostarcie jest pliczek url, czyli skrót internetowy, a opera jako domyślna przeglądarka go uruchamia (ale url by chyba został wykryty) - spróbuj po prostu ccleaner - narzędzia, autostart, czy nie ma tam opery albo url, itp - może za proste dla tych antywirusów

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Ccleaner nie pomógł. Teraz pobiore FRST

 

Czy FRST na pewno jest bezpieczny? Windows Defender nie radzi mi włączać tego programu. FRST pobrałem z https://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/dl/82/

 

Pomyłka, jednak z tąd pobrałem https://www.bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/

Ta wcześniejsza strona to strona na którą mnie przekierowano po pobraniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...