Skocz do zawartości
emil3223

Jak ustabilizować Dynamic Vcore

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój PC:

9900k + Corsair H150 na froncie z push/pull

Aorus Z390 Elite bios F8

 

Podkręciłem procesor do wartości 5 GHz z AVX offset = 0 przy napięciu w trybie Fixed 1.310 w biosie - co daje 1.32 w rzeczywistości.

Przetestowałem w R15, R20, RealBench, Blender benchmark,,OCCT i jest stabilnie. W Assassin's Creed Origins and Kingdom Come Deliverance też wszystko pięknie.

Chciałem teraz odtworzyć to napięcie w trybie DVID czyli dynamic vcore żeby napięcie spadało z taktowaniami przy przeglądaniu internetu i tu pojawił się kolosalny problem.

190803233851.png

 

Windows zawiesza się, "zamarza" bez bluescreena od czas do czasu przy małym obciążeniu jak przeglądarka internetowa, kopiowanie plików itp.

Wydawało mi się że to wina ujemnego offsetu bo napięcie w bezczynności spada do 0.572-0.588 więc zmniejszyłem offset z -0.040 i doszedłem już do -0.020, a PC dalej potrafi się zawieszać.

Ustawiam ujemny offset bo ta płyta daje bardzo duże napięcie z trybie dynamic vcore. LLC = Normal (najniższe LLC) z offsetem -0.020 daje vcore w np. Assassin's Creed Origins 1.36-1.38 co jest niepotrzebne. LCC=turbo....1,40+

Jak zwiększę ujemny offset na np. -0.040 to jest lepiej w stresie ale gorzej w spoczynku.

Chciałem olać bios i zastosować taktykę że OC będę robił w Windowsie przed graniem poprzez odpalenie profilu w Intel® Extreme Tuning Utility - ustawie static vcore 1.31 i pięknie ale niestety narzędzie Intela nie dział poprawnie bo jakiego napięcia bym nie ustawił to i tak dostaje 1.38 w grach.

 

Ktoś z Was może podkręcał na płytach Aorus z390 z użyciem dynamicznego napięcia i ma jakieś spostrzeżenia?

Może moje założenie że to ujemny offset powoduje te zawieszenia jest błędne.

A gdybym olał dynamiczne napięcie i ustawił na stałe 1,31 w biosie to ma to znaczący wpływ na żywotność cpu?

Edytowane przez emil3223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...