Skocz do zawartości
k4ps3l

Rejestracja na stronach z wymaganym numerem telefonu

Rekomendowane odpowiedzi

Coraz więcej portali wymusza na użytkowniku podanie przy rejestracji numeru telefonu, na który potem przychodzi sms z kodem potwierdzającym rejestrację. Jestem starej daty i szczerze mówiąc nie za bardzo podobają mi się takie praktyki. Jest sposób, żeby to jakoś ominąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj nazwy (adresy) tych portali ;)

Edytowane przez blacout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem matce założyć maila na gmailu, bo na o2 (tlenie) przychodzi jej masa reklam. Oczywiście wymuszają, żebym podawał numer telefonu, imię i nazwisko itp. Imię i nazwisko mogę wpisać fałszywe, ale numer telefonu już muszę podać prawdziwy bo chcą tam przesyłać kod potrzebny do dokończenia rejestracji. Kiedyś tego nie było. Mam nawet własne konto na gmailu z czasów kiedy nie trzeba było nic podawać. Miesiąc temu chciałem sobie założyć konto na wykopie i też nie mogłem bo chcą koniecznie numer telefonu... Teraz sprawdzam i jest to samo. Bez przypisywania numeru telefonu do konta nie można się zarejestrować. Nie chcę go podawać bo ostatnim razem jak podałem numer komórkowy na pewnym portalu lekarskim to zaczęły wydzwaniać do mnie nagminnie jacyś ludzie z oferowaniem badań na raka itp. A potem z NC+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy takich rejestracjach podaję numer modemu huawei,SMS odczytuje z poziomu webui i mogą sobie dzwonić do woli :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konto e-mail bez podawania nr telefonu możesz założyć na intrii. O nr telefonu na Gmail raczej nie musisz sie martwić. Oni nie dzwonią do nikogo, ale kiedyś się przyznali, że skanują wszystkie wiadomości na poczcie :lol2: Rejestracja na innych serwisach jest ryzykowana. Jak dodatkowo chcą wyciągnąć nr telefonu, może nie warto się u nich rejestrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza opcja - użycie tymczasowych numerów telefonów online:

 

https://www.google.com/search?q=temporary+phone+number&oq=temporary+phone+number&aqs=chrome..69i57j0l5.5444j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8https://www.google.com/search?q=temporary+phone+number&oq=temporary+phone+number&aqs=chrome..69i57j0l5.5444j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

 

Druga opcja - wpisanie na allegro frazy "sim bez rejestracji" i kupienie zarejestrowanej, czeskiej karty. Koszt 40-50zł. Można sobie poodbierać smsy z kodem aktywującym na interesujących cię stronach, a potem kartę złamać i wywalić. Albo sobie zostawić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...