Skocz do zawartości
Meuron

Nietypowy problem w niektórych grach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem na nowym sprzęcie którego nie potrafię rozwiązać a nie występuje co każde odpalenie, w niektórych pozycjach takich jak Counter Strike Global Offensive, Layers of Fear 2, Quake RTX po odpaleniu gry czy nawet w menu głównym i nakładce Geforce Expirience, przy energicznym poruszaniu myszki dropi fps z 200/250 do 20/30. Z tego co udało mi się zaobserwować, chodź mogę się mylić gry startują tak jakby w tle ?, ponieważ pojawia się kursor windowsowy. Często zostawiając jakieś okna na pulpicie startują razem z grą czy tez pasek zadań windowsowy i jestem zmuszony to minimalizować. Reszta gier AC Odssey czy Youngblood które mam w bibliotece działają bez zarzutu z nakładkami jak i z wysokim fpsem nieprzewalnie przez caly czas. Ciężko zlokalizować problem bo nie występuje zawsze i tylko w określonych tytułach. Czego jeszcze nie zrobilem to reinstalacji sterownikow graficznych (najnowsze) zainstalował je windows przy instalacji systemu, moze to jest powodem :hmm: Pozdrawiam.

Edytowane przez Meuron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy nie masz ustawionej opcji uruchamiania gier w oknie lub w oknie borderless. Nie powinno mieć to jakiegoś znaczącego wpływu na wydajność, ale widziałem na przykład ludzi grajacych w CSa, którzy histeryzowali po uruchomieniu gry w ten sposób, bo im fps z 242 spadał do 238.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszło na to ze polling rate myszki ustawiony na 1000mhz robi takie zamieszanie, przy 250mhz problem znika :E Ktos wie jak się za to zabrac ? Bios zupdejtowany, ale nadal problem wystepuje.

 

Update : Jesli ktos ma podobny zestaw z390 Taichi z 9900k moze go spotkac ten sam problem z brakiem stablinosci przy 1000mhz polling rate, rozwiazaniem jest wyłączenie w biosie c state

Edytowane przez Meuron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lewy ALT + Enter wtedy przejdziesz do full screen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...