Skocz do zawartości
domimura15

Budżetowiec przedział 1000-1500 złoty.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam w końcu wymień mój xiaomi redmi 3s na jakieś lepsze urządzenie. Szukam czegoś porządnego w rozsądnej cenie. Chciałbym zmieścić się w kwocie od 1000-1500 złoty. Telefon będę brał na raty, jeśli warto odrobinę dopłacić mógłbym to zrobić. Na razie jestem skupiony na xiaomi mi 9t oraz huaweii p smart z. Różnią się na pewno parametrami ale i ceną. Smarta mogę kupić za 1200 w promocji z opaską band 2 pro od tego samego producenta, tak się składa, że za opaską też się rozglądam, no i zapłacę mniej. Telefon ma mi starczyć na jakieś 2, max 3 lata komfortowego użytkowania. Główne wymagania:

 

- dobry stosunek jakość-cena

 

- nie najgorsze materiały, 

 

- solida bateria minimum 3700

 

- przyzwoite zdjęcia, super apartu nie musi posiadać

 

-NFC

 

- jack to wielki plus

 

- minimum 64 gb pamięci

 

- dobre parametry

 

- trwałość, szukam urządzenia, którego nie będę musiał serwisować, wysyłać na gwarancję (dobre opinie)

 

Myślę, że przechodząc na telefon w tej półce cenowej z mojego xiaomi będę zadowolony z wszystkiego. Jestem w stanie wziąć i tego huaweiia, jak i trochę dopłacić do czegoś lepszego. Ale jak zaznaczyłem wcześniej, jeśli jest coś w miarę tańszego, a sprawdzi się na ten okres czasu, chętnie zakupię takie urządzenie. Proszę o propozycję, z góry dziękuję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz z opaską to bierz p smart z. W stosunku do redmi 3s to i tak będzie bardzo duży skok pod każdym względem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma NFC, ale reszte twoich wymagań myślę, że spełni Zenfone 4

drożej pomyslałbym o Mi 9 se kompaktowy telefon z NFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spora obniżka ceny LG G7 - bardzo mocne podzespoły.

Edytowane przez adam32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety NFC muszę posiadać, tak samo jak pojemniejszą baterię. Propozycja spoko tylko ta bateria. :/ Latać z powerbankiem nie chce, a potrzebuję na prawdę rzadko ładować. Taka praca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na olx nową moto z3 z power mod za 750 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też niezła propozycja według mnie Nokia 7.1- ma NFC.

Edytowane przez adam32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też niezła propozycja według mnie Nokia 7.1- ma NFC.

Tylko 3-3,5h SOT to trochę mało, a tyle mi trzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Mi 9T spełnia idealnie wymogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W x-kom jest Motorola G7 plus za 999 zł na promocji- z NFC i turbo ładowaniem + wydajna + głośniki stereo + dobry ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej zakupię tego xiaomi albo smarta. NFC i bateria w tych telefonach za mną przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro dostane swojego mi 9t. Ciekawe ile błędów softu oraz innych pierdół wyłapie.

Ja kupiłem swojego dla amoledu oraz innych bajerów (czytnik w ekranie, itp).

Jeśli nie przeszkadza Ci czytnik z tyłu, ekran ips oraz słabszy aparat to możesz brać p smarta.

Chociaż p smart z jest jeszcze większy od mi 9 t.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro dostane swojego mi 9t. Ciekawe ile błędów softu oraz innych pierdół wyłapie.

Ja kupiłem swojego dla amoledu oraz innych bajerów (czytnik w ekranie, itp).

Jeśli nie przeszkadza Ci czytnik z tyłu, ekran ips oraz słabszy aparat to możesz brać p smarta.

Chociaż p smart z jest jeszcze większy od mi 9 t.

Wstrzymam się do wypłaty i podejmę decyzję. Albo do końca promocji na banda z Huawei. Jakbyś mógł daj później znać w tym wątku, jak sprawuje się telefon. Parę osób narzeka na jakość jacka, głośniki przy większej głośności, wifi, sieć. Z góry dzięki, jeśli podzielisz się wrażeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się coś napisać jak tylko po testuje trochę telefon.

Zaskoczyłeś mnie tymi problemami z wifi i siecią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymam się do wypłaty i podejmę decyzję. Albo do końca promocji na banda z Huawei. Jakbyś mógł daj później znać w tym wątku, jak sprawuje się telefon. Parę osób narzeka na jakość jacka, głośniki przy większej głośności, wifi, sieć. Z góry dzięki, jeśli podzielisz się wrażeniami.

 

A Spodziewasz się super wykonania i jakości godnej najlepszych w tych pieniądzach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem telefon. Szybkość działania, dotyk, czujnik linii papilarnych spoko (na razie bez foli/szkła na ekran).

 

Na razie jest jeden duży problem. Ładowałem telefon z 40 % baterii. Przy ok 90 % telefon wyłączył się. Był gorący (ładowałem go w etui dołączonym do telefonu); ładowanie z powerbank z QC 3.0. Po wyjęciu z etui poczekałem z 20 minut i udało się do włączyć.

 

Ogólnie na xda znalazłem temat że telefon również u przynajmniej jednej osoby wykazywał ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w sprawdzanie czy diagnozy. Odsyłaj, bierz inny egz. Ten na dzień dobry powiedział Ci, że jest budżetowym Xiaomi chcącym być topowym telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię jeszcze parę testów i zobaczę czy ten telefon mi podpasuje. Widzę jednak że w sofcie nie naprawili paru rzeczy od czasu redmi note 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzę jednak odesłać, bo od razu ujawniła się wada. Nich przyszła Ci sprawny, wtedy będziesz sobie sprawdzał i się bawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię jeszcze parę testów i zobaczę czy ten telefon mi podpasuje. Widzę jednak że w sofcie nie naprawili paru rzeczy od czasu redmi note 5.

O czym dokładniej mowa? No i co do ładowania. Trafiłeś na straszną lipę na wejściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na redmi były następujące problemy:

-widżet pogody nie szczytuje lokalizacji; miasto trzeba ręcznie wpisać.

- sieć lte łapie zawiechy czasami; może wina NJU (orange) ale wątpie.

Dalsze problemy z redmi były z karta pamięci której tu nie ma.

 

Ogólnie telefon czasami łapie lekkie zacięcie ale porównując do redmi note 5 to działa znakomicie.

 

Z dalszych testów:

Po zainstalowaniu 95 % aplikacji mam 112 GB wolnego.

Kolory wyświetlacza bardzo ładne, żywe.

Always on display ładnie pokazuje powiadomienia z wielu aplikacji ale nie wszystkich (może trzeba poszukać w ustawieniach).

Słuchawki przewodowe ładnie grają (nie używałem korektora). Słuchawki bezprzewodowe też spoko ale niestety nie mam słuchawek z aptxhd (bose soundsport wireless).

Głośnik zewnętrzny gra ładnie do ok 60 % procent, potem niektóre tony kłują w uszy.

Bateria, 25 % od 10:30 czyli nie jest źle. Instalowałem sporo aplikacji a także korzystałem z mediów społecznościowych.

 

Założyłem szkło: https://allegro.pl/oferta/mcl-szklo-na-ekran-xiaomi-mi-9t-szklo-aparat-8283911188

Z aparatu małe szkiełko zeszło po przejechaniu palcem po 15 minut od montażu. Większe też słabo się trzyma. Ogólnie szkło zostało na plastiku a nie folii do nakładania więc trzeba się było namęczyć a i tak nic z tego.

Na ekranie szkło nawet się trzyma, jedna mała skaza montażowa. Dotyk działa, odcisk palca minimalnie wolniej niż bez szkła. po założeniu szkła czerń trochę straciła, zrobiła się szara.

 

Kupiłem też etui: https://allegro.pl/oferta/ringke-fusion-etui-obudowa-case-xiaomi-mi-9t-pro-8291782423

Telefon z etui fajnie leży w doni. Etui jest bardzo plastikowe; myślałem że będzie bardziej gumowe. Plecy telefonu nie wyglądają tak super w etui jak na grafikach.

Niestety trzeba przykleić szkło bardzo dobrze, centralnie na ekranie. Mi się niestety nie udało i etui czasami podważa szkło jednym miejscu. Z fabrycznym etui to szkło nie powinno mieć takiego problemu.

 

Szkło i etui zamówiłem wczoraj bo miałem nadzieję że telefon będzie ok. Założyłem oba żeby nie uszkodzić bo potem mogą nie wymienić telefonu.

 

Jak macie jakieś pytania to piszcie.

 

Edit.

Próbowałem zapłacić za pomocą NFC. Nie udało się, komunikat: "Błąd odczytu, użyj innej karty". Aplikacja IKO. Czy aplikacja musi być włączona podczas płatności?

Pewnie coś źle ustawiłem bo jest parę opcji przy NFC. Na razie zmieniłem z " użyj portfela sim " na "użyj mobilnego portfela HCE"

Jutro może sprawdzę jak to działa.

Edytowane przez mark2468

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w redmi 3s zauważyłem straszne problemy z zgrywaniem zdjęć na kompa przez usb. Często jakiś problem wyskakiwał, a to trudno znaleźć folder z plikami. Jak jest z mi9T? Ciekawy jestem tego NFC. Również korzystam z IKO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie na telefon wrzuciłem jeden film w full hd (6,5 GB)żeby sprawdzić czy dział transfer. Działa ok; wiadomo przy dużym pliku prędkości zapisu też dobre.

 

Z NFC się pobawię trochę; wolałbym żeby etui nie miało na to wpływu bo to tylko tworzywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jednak nie nazywałbym składek (ZUS, NFZ) podatkami. Można mówić o kosztach pracy, ale jednak ich naliczanie czy przeznaczenie jest inne i nie mieszajmy pojęć.
    • Witam, pytanko mam, A320 Fenix, brak u mnie strzałek góra/dół przy pokrętłach mam tylko łapkę, tak ma być czy coś nie tak jest?
    • Podpierałem się nie jakimś liptonem bo podstawowa zasada jest taka że jutjuberom nie wierzymy gdyz mówią to za co dostaną pieniądze tylko: a: informacjom z paru źródeł że z zasady matx mają gorsze sekcje zasilania niezależnie od marki (więc jedynym argumentem za kupnem plyty matx jest ilość miejsca w obudowie, domu) b: wiedzy sprzed lat o czym już pisałem. Zawsze na początku jakiejś podstawki ludzie polecają asrocki bo są tanie, później polecajki zmieniają się na normalne płyty w stylu msi gigabyte czy Asus. Może moje uprzedzenie jest błędne ale ASRock kojarzy mi się z takimi płytami ECS (ciekawe czy ktoś pamięta to barachło) które byky dobre bo były tanie i na tym się ich wspaniałość kończyła. 2-3 lata i kondensatory sie wylewały, zaczynały się restartu i bsody z dupy.  Oczywiscie nie jestem super znawca i fachowcem dlatego nie idę w zaparte że ASRock to barachło, natomiast twierdzę że 350zl dziś to nawet nie jest pełny bak paliwa więc wydaje mi się głupotą nie dołożyć takich pieniędzy do płyty lepszej firmy. Natomiast znów, NAJWAŻNIEJSZE żeby osoby które czytają ten post nie brały jako pewnik polecajek jutjuberom, polecajek na forach tylko uzyly głowy, zebrały informacje i wybrały produkt który DLA NICH będzie najlepszy.  Ja nigdy nie kupuje najtańszych produktów bo z zasady co tanie to drogie i co tanie to kiepskie i nie uwierzę ze takie tanie płyty główne (tanie porównując do innych marek) będą takie same jakościowo.     
    • Tutaj masz listę oficjalnych sklepów i keyshop'ów. Ja kupiłem tą grę w GameBillet.
    • Masz rację. Spojrzałem na datę testu "premierowego" na jednym z portali co nie oznaczało premiery karty. Faktycznie w czasie górki krypto wiele kart było testowanych ze sporym poślizgiem na części portali. Doszła do tego siła sugestii czyli RX 6700 którego posiadam debiutował w 2022 i obligatoryjnie założyłem że RX 6600 też🥵
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...